Njihuni me qenin me gjuhën më të gjatë në botë (FOTO)

October 4, 2017 11:23

Njihuni me qenin me gjuhën më të gjatë në botë (FOTO)

 

Një qen nga Shën Bernard SHBA, ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve për shkak se është shumë i veçantë.

Mochi, 8-vjeç, është shpallur fitues si qeni me gjuhën më të gjatë.

Gjuha e tij është 18.58 cm dhe ai është futur në librin e Rekordeve Guinness: Amazing Animal.

Rekordin e mëparshëm e mbante një qen me emrin Puggy gjuha e të cilit ishte 11.43 cm.

October 4, 2017 11:23
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*