Njihuni me “ushtrinë” e Rominës: Fotot e bandës shqiptare që plaçkiti Athinën

September 22, 2017 14:16

Njihuni me “ushtrinë” e Rominës: Fotot e bandës shqiptare që plaçkiti Athinën

Fatmira Cami, 32-vjeçarja shqiptare së bashku me një bashkombas të vetë drejtonte “ushtrinë” e hajdutëve të kapur ditë më parë në Greqi.

Policia greke ka bërë publike identitetet dhe shumicën e fotove të anëtarëve të bandës 49 anëtarëshe.

Shumica prej tyre ishin shqiptarë, plot 40.

Ndërsa të tjerë nga Rumania, Bullgaria, Bangladeshi dhe Gjeorgjia. Fatmira Cami përdorte edhe dy emra të tjerë, Romina dhe Antonia.

Banda shqiptare në Athinë e kishte përqendruar aktivitetin e saj kryesisht në aeroportin e Athinës dhe në stacionet e metrosë gjatë orareve të mëngjesit kur njerëzit shkonin në punë dhe pasdite kur ktheheshin nëpër shtëpi.

Shënjestër e tyre ishin kryesisht turistët që lëviznin në aeroportin “El Venizelos“.

Në dosjen hetimore thuhet se anëtarët e bandës përziheshin në turmën e qytetarëve dhe u vidhnin atyre portofolat, celularët dhe sende të tjera personale.

Prej 10 vitesh, banda e grabitësve funksiononte në mënyrë aktive.

Hetuesit grekë thonë se deri tani janë dokumentuar 700 vjedhje, ndërsa dyshohet se ka kryer 4 mijë raste të vjedhjeve. Fitimet ishin marramendëse.

Sipas policisë greke, Fatmira paguante edhe disa efektivë policie të korruptuar për t’u siguruar mbrojtje anëtarëve të tjerë.

Amarildo Kostandini

-Fatmira alias Antonia alias Romina Cami

Andrea Profka

Erald Kaduni

Kozma Thanasko

Oklend alias Okland Berberi

Gerasimo Korkuti

Mariglen Mellaraj

Ginka Petrova

Aleksander alias Ani Lalaj

Meluta Adrian Ghiorghita

Petri Pojani

Elton Malasi

Astrit Malasi

Enea alias Enkeljon Velaj

Liko alias Fatmir alias Kasim alias Gejim Metaj

Fatri Hadollari alias Hodollari

Ilir Sulaj

Aurel alias Spiro Murrizi

Janis alias Gianis alias Volitjan Smerils alias Balla alias Shehu

Hektor Ligataj

Ergys alias Sajmir Legata

Fatmir Mana

Aleksander Daja

Rubens Rista

Romario Gjoka

Agron Mema

Enis Myrtollari

Armando Manaj

Florenc Gjordeni

Hektor alias Leonardo Jonusi

Odise Selimi

Të tjerë anëtarë të bandës

Armand Peshku

Enerida Konstandini

Ermal Malasi

Marius Duda

Suzana Rrapaj

Kristaq Shuli

Eriton Habili

Viola Hoxha

Lazar Ranxhia

September 22, 2017 14:16
Komento

1 Koment

  1. QInam QIrjo QIrjazi September 22, 17:17

    Sa te marre situaten ne dore ‘ministri’ i ketyre Pandeli bythka dhe i ben ‘biznesMone’ e bejne sellf me Edvinin

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*