Noka: Duam seancë dëgjimore me Kodhelin për trafik droge

April 13, 2014 12:28

Noka: Duam seancë dëgjimore me Kodhelin për trafik droge

Partia Demokratike akuzoi sot ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, se po hesht lidhur me akuzat për përfshirjen e ushtrisë në trafikun e drogës.

Në një deklaratë për mediat në mesditë, deputeti Flamur Noka tha se Kodheli duhet të japë shpjegime dhe njoftoi se lidhur me këtë çështje, PD do të kërkojë një seancë dëgjimore në Komisionin e Sigurisë.

“Ministrja e Mbrojtjes ka katër ditë që është zhdukur dhe na del në skenë një ambientalist. Zonja ministre mos u fsheh por përgjigju nëse keni informacion për përfshirjen e automjeteve të ushtrisë në trafikun e drogës”, tha Noka.

“PD do depozitojë nesër kërkesën për seancë dëgjimore me ministren. Përfshirja e ushtrisë në trafikun e drogës është dëmi më i madh që mund t’i bëhet vendit”, tha ai.

 

April 13, 2014 12:28
Komento

28 Komente

 1. edi April 13, 12:43

  Nuk mendon se duhet te kerkosh seanze degjimore me ata qe bejne akuzen o.. FLAMUR toci?

  Reply to this comment
  • Flo April 13, 15:18

   Muli deshtak, injorant, i paafte, ushtar i saliut, analfabet etj etj etj

   Reply to this comment
   • greiss April 13, 15:31

    ua me rafte pika kush flet, ky qe e beri policine e rendit si vetja, deshtak total, pijanec qe shkonin ne pune vetem per te marre rrogen dhe s’dinin c’do te thoshte detyre e pergjegjesi ndaj qytetareve.

    Reply to this comment
   • fjori April 13, 15:34

    aman kush i beson fjalet e nje pijaneci, ky ka halucinacione dhe kujton se te gjithe jane si puna e ketij, po i rishfaqen ngjarjet kur ishte vete ne pushtet, une them sikur te ngrihet nje padi per shpifje ndaj ketij nulit, s’do behej keq.

    Reply to this comment
   • elinor April 13, 15:36

    Nuk besojme se Mimi e ka problem te dale ne komisionin e sigurise, por besoj se do dalesh ti i dhjere dhe keta s’kane kohe te merren me ty e me fjalet e nje robi ne delir nga alkoolizimi se jane shume te zene per te cuar Shqiperine perpara drejt Rilindjes.

    Reply to this comment
   • greta April 13, 19:16

    Deshtak me brire, nuk di ca flet. La nam duke fol budallalliqe.

    Reply to this comment
   • ERA April 13, 19:53

    Keta politipodhet e Pd-se jane bere si puna e femijeve qe lozin me sullambylla hapa dollapa e kapa se kapa.Polipordhe dhe politike me te degjeneruar nuk kam pare as ne Afrike , mbeten duke dale ne Tv çdo ore duke shpifur dhe duke share pa arsye ne menyren me banale.Jane kthyer ne vipa te pashprese te cileve kur u mbaron fama apo kariera fillojne te zhvishen lakuriq neper rruge duke shpresuar se ndonje fotograf i ndonje gazete lokale te shkrepi aparatin per ty kthyer serisht ne qender te vemendjes.Mjere ai popull per ke voton.

    Reply to this comment
  • Beni April 13, 15:26

   Huahahahhaahhahahahahahahhahahah ky njeri te ben te qeshesh, ik o pall o analfabet se le nom ik e puno naj tok anej ka kuksi e mos na caj trapin!!

   Reply to this comment
  • Timi April 13, 15:27

   o zhulsss po u bone ti per komisjon mer injorant me dy klase shkolle dhe ato i ke mare me mik!! Turp!!

   Reply to this comment
 2. nina April 13, 12:46

  ik more , se ti kur ishe vetem krime bete, ik mire i paafte ne cdo drejtim. ik se nuk e meriton as ti as ata horrat e tjer qe ke oran te dilni para popullit, se ishit 8 vite ne pushtet dhe vetem keni vjedhur per cete. ik se na late mbrapa ju horra qe duhet te fshiheni nga historia jone. ik keri te punojne keta te tjeret, nese dhe keta do jen si ju, te vin e te ma drejtojne europianet se ju se doni vendin tuaj. zhdukuni!

  Reply to this comment
 3. misteri April 13, 12:51

  Komenti u fshi nga moderatori per arsye etike.

  Reply to this comment
 4. Tan_Tironci April 13, 13:11

  Po kush i akuzoi FA? Me sa di une, Ai qe do te njollose kto forca e ka emrin Noka Flamur… po qe se Flamur Noka se di kete, le ti japi parlamenti nje tjeter seance degjimore per te bere show e kush e di, se cfare mesazhesh do te nxjerre perseri. ( Heren e fundit e kishte a me lot mesazhin tip Flete-rrufe, as Bujar Nishan-lliu skishte me e qa me mire).

  Reply to this comment
 5. . April 13, 13:48

  Ti o “malok-kuksi” dhe Ceta-Veriore PD,
  kerkoni destabilizim, percarje dhe deshtim te Shqiperise.

  Reply to this comment
 6. toni April 13, 14:57

  po-po @famur noka o mesjetar sllav po kerko gopin e gruse-motes-goces apo car te keshe e i ti keshe edhe ti aty e ke mos u merzit,se nuk ka pasur e ka e deri me sot ne bote pll some te gezoje gjakun-djersen-vertytin e nje populli,o spiun serb…

  Reply to this comment
 7. Esmeralda April 13, 15:22

  Kulmi i injoranit, vazhdon shpifjen, kur e di vete qe Ai minister, organizoj dhe bllokoj shume mire per nje kohe shume te gjate, mbi 2 vjet, ate proces qe sot ai akuzon te tjeret. Ky eshte absurditeti shqiptar, por ketu ska shtet, se nga kush presin shqiptaret te bejne shtet, nga ky Prokuror i Pergjithshem, qe eshte leve e mafjes amoral. Nderton lokal tek Prokuroria e Pergjithshme per “Dashnoren”, ky eshte shteti i vete.

  Reply to this comment
 8. elda April 13, 15:23

  po ik gomar se le nam duke thene budalliqe.

  Reply to this comment
 9. Jozi April 13, 15:43

  O BUDALL PO TALL BYTHEN PS PO ME E BUKURA ESHT SE ME KET BUDALL TALLEN DHE ATA TE PD E KA VEN ARBEN IMAMI PER TE BER ZHURM NE MINISTRIN E MBROJTJES SE MUA SME BESON NJERI SE KAM QEN MINISTER NE ATE MINISTRI DHE DIHET QE KAM PERPLASJE ME MIMIN DHE BUDALLA HETH NJE GUR NE LUM DHE MENDON SE ¨PO TRAZON DYNJAN IDJOT

  Reply to this comment
 10. inf April 13, 17:52

  ti je turpi i Kuksit o fundrrine e salih xhelatit je ti
  ptuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
  EDEPSEZ O HORRI I FELLIQT JE TI KUKSI KA BURRA POR TI
  JE RRACE SLLAVI O GORANI I MUTIT O PIS INSAN JE TI

  Reply to this comment
 11. Kuzhineri April 13, 18:03

  ik futja gjumit o pordhac

  Reply to this comment
 12. Lulekuqet April 13, 20:30

  O Muli, po Ed Ha Limit Ina Rama i doli perpara dhe ai gati sa nuk i mbushi…

  E perfytyron pak veten balle per balle me Mimin? Ja, kete mendo ti dhe nuk te shkon mendja me per seance degjimore.

  Une per vete e perfytyroj skenen tani dhe po qesh me ta madhe.

  Reply to this comment
 13. . April 13, 20:57

  Fatkeqesi e politikes …..

  njerez shume me te mire se ky ka me mijra e mijra ne Shqiperi.

  Reply to this comment
 14. . April 13, 20:59

  Sa poshte ka rene politika dhe PD-ja, tani eshte kthyer ne nje Cete-Verioresh injorante.

  Reply to this comment
 15. . April 13, 21:01

  haPD … hapa dollapa

  Reply to this comment
 16. su April 13, 21:30

  ky Noka qenka bere si inspektori Gadget :p .. .. kta ne vend te mbyllin gojen se kane bere 1001 te zeza, por slan gje pa shpifur…

  Reply to this comment
 17. MARKO April 13, 22:31

  Muli gjysembole i Berishes.

  Reply to this comment
 18. ali April 14, 16:36

  Mafia berishiane don te shpetoje nga prangat hajnin e dallaverexhiun Imami nga prangat’
  prandaj krijon alibi-pas alibie ,hedhe sashka sa andej kendej me qellim qe te njollosin Mi-
  min se gjoja kjo po merret me ”droge” ! Te gjitha jane sajesat e Saliqenit qe duhet cuar ne
  litar me motivacionin si ”tradhetari me i madh i kombit shqiptar” !!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim