Noka e pranon: Edhe ne kemi përdorur pajisje përgjimi

May 16, 2016 18:17

Noka e pranon: Edhe ne kemi përdorur pajisje përgjimi

Ish­-ministri i Brendshëm, Flamur Noka ka pranuar sot në studion “Opinion” të “News 24” se edhe në qeverinë “Berisha” është përdorur një pajisje e ngjashme përgjimi.

“Ne e kemi përdorur një pajisje të ngjashme, por me autorizim dhe kemi përgjuar disa grupe kriminale”, tha Noka, duke iu përgjigjur gazetarit Artan Hoxha.

Sa i përket rastit konkret, ai tha se Policia po e përdor pa autorizim pajisjen e shumëpërfolur.

May 16, 2016 18:17
Komento

4 Komente

 1. N.VJOSA May 16, 18:38

  Ky Noka i Saliut eshte me te vertete budalla!
  Ne te gjitha shtetet demokratike Policia pergjon njerzit e dyshuar dhe kur mbledh prova ja kalon Prokurorise!
  Natyrisht nuk ka pse ti raportojne Nokes per to…Nokes i duket se eshte akoma minister!…
  Eshte me se normale qe policia te ndjek keqbersit pa perjashtim, aq me shume disa shkerdhata politikane qe e kane kthyer postin shteteror ne burim fitimi!…
  Çfarë e keqe mund ti vije vendit dhe shoqerise ne se kriminelet, spiunet, hajdutet, matrapazet vihen nen kontrollin e dores se forte te shoqerise!?…
  Eshte kthyer Shqiperia ne çerdhe e Mafjes dhe e Spiunazhit dhe Flamuri Sali Banditit, gjoja ne emer te privatesise, tok me disa palo deputete mafjoze, duane ti lene vend Anarshise dhe Kriminalitetit, qe te hedhe tritol Sali Tritoli dhe Mule Zagari!…
  Yttttt Funderrina, injorante primitiv qe e katandiset vendin tu vendosin ligjet dhe Drejtesine te huajt!
  Servile, matrapaze , kriminele dhe llapaqene qe duheni shfarosur pa meshire deri sa te mesoni te respektoni shtetin dhe Shoqerine!…
  Nuk behet shtet me keta injorante primitivë!…

  Reply to this comment
 2. andromeda May 16, 19:03

  Kush e qeveris këtë vend PS apo Mul Loqja? Nga kush duhet të marrë autorizim qeveria nga Nishani apo Vishua, manekinët e Salës?

  Reply to this comment
 3. HC May 16, 21:23

  Ça ka ketu?? Apo per kundrapeshe , meqenese me kape pa breke edhe ti nuk kishe veshur para 4 vitesh. Sa bajat.

  Reply to this comment
 4. Bardhi Tolabi May 16, 23:03

  O Mule!
  A e di se kujt i thone italisht mule?I thone mushkes.Mushke ishe mushke mbete,minister ishe dhe koqe mbete.Perse nuk theret ne Komisionin e Sigurise Kombetare,prokurorin e pergjithshem e te kerkosh prej tij te te “sqaroje” se cfare ka bere me denoncimin e para dy vjeteve,per denoncimin qe i eshte bere Arben Imamit,i cili ka blere nje pajisje pergjimi,pa autorizim e ka pergjuar me te deputete,ambasadore e politikasne te opozites te atehershme e disa edhe te vete partise tende?Nuk te kundervihem se kerkon llogari,jo,dua qe te kerkosh llogari e te nxjeresh te verteten,se e verteta me sherben edhe mua si popull.Ajo qe me shqeteson mua eshte se,perse fle mbi mut dy vjet e me zgjohesh per dicka qe eshte nisur ne zbatim te nje marreveshjeje te ministrise te brendeshme kur ishte minister i brenmdshem ky palo presidenit,kembez e opozites te sotme dhe jo perfaqesues i unitetit te Kombit.
  Ja une kerkoj qe te jesh “vigjilent” cdo dite e per kedo e jo te mbyllesh syte kur i beni ju e ti cakeritni po syte kur vazhdon nje pune e nisur prej vete jush,por qe fatkeqesisht nuk jeni ju pergjuesit,(edhe kjo ne se eshte e vertete qe ka pergjim)…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim