Noka, nën petkun e parashikuesit: Ja cilët janë politikanët që do largohen nga Vettingu

September 10, 2018 18:49

Noka, nën petkun e parashikuesit: Ja cilët janë politikanët që do largohen nga Vettingu

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, është shprehur për Ora News mjaft i bindur se Vettingu i politikanëve do të zbatohet.

Madje, ai ka marrë përsipër të përmendë edhe disa emra që do të preken nga ky proces, si Taulant Ballën, Fatmir Xhafën e Jurgis Çyrbjen.

Noka shtoi se këto politikanë do t’i bashkohen Ben Nokës, Elvis Roshit e Mark Frrokut.

“Njësoj si për dekriminalizimin, Edi Rama ka filluar propagandën kundër, por kjo është përpëlitje e kotë. Politika do të ndahet një herë e mirë nga krimi dhe bashkëpunëtorët e krimit”, ka thënë më tutje ai.

s.a/dita

September 10, 2018 18:49
Komento

10 Komente

 1. Xha Teme September 10, 20:21

  Me mire te intervistosh derrin se kete gjallese pa forme, antar i denje i familjes “dythundrakeve ripertypes” qe me vete emrin personifikon gjithshka NUL MOKA.

  Reply to this comment
 2. Jimi September 10, 20:46

  Dhe imagjino! Ky soj syfeti neser te drejtoj shtetin!? Hapu dhe’, hapu dhe’!

  Reply to this comment
 3. Nickname September 10, 23:18

  Hapu dhé! Pse s’e merr?!
  Po nuk thone kot: -mortja nuk ha m.t!
  Te gjithe nje turi, nje shemtire, ba-ba-le e gjithe tufa…

  Reply to this comment
 4. Noli September 10, 23:22

  Prezenca e ketij tipi ne politike tregon ku jemi katandisur.

  Reply to this comment
 5. alphade September 11, 01:31

  Muli,si spiun i UDB- s se Milloshevicit,jo vetem do te lar-
  gohet me vettingun por do te rraset ne burg perjetesisht.
  Ne kohra te tjera emri i keti halabaku,rrugaci, spiuni do te
  ishte harruar. Fale kerkeses se BE-se, u hoq denimi kapi-
  tal se ndryshe shqiptaret do ta kishin varur kete pleh te
  koqet e kalit te Skendebeut. Ky horr e meriton plotesisht
  koqen e plumbit te shqiptareve. Terrorist alla xhihadist…!
  C’pjella te percudnueshme ka lindur toka shqiptare…..!!!

  Reply to this comment
 6. Tarrasi September 11, 06:11

  mos u cuditni ky ka qene drejtuse shteti minister i brendeshem ne qeverine e sales se pare

  Reply to this comment
 7. MH September 11, 12:59

  Vertete keshtu sic deklaron i fameshmi Flamuri Noke Flamurit do bahet.
  SHQUP-isat e ma pisave te vendit,te politikes,krimit e korrupsionit do qendrojne ne TRIBUN per te pershndetur parakalimin e politikanve qe do perballen me Vettingun.
  Keshtu horat do marrin dhurate(myzhde) pushtetin.Kjo nuk asht anderr me sy mbyllur po origjinale me sy hapur si dac koburje.
  Anderr me sy mbyllun nuk mund ti futesh asnji skenari.Je gjithnji ne pritje cfare te ndodhin.Ndersa Anderr me sy hapur je zot i cdo parashikimit dhe arritjeje qe te pjell mendja qofte dhe pa hanxhiun.Sepse e permpilon e korigjon me fshirse gome e me gishtin me pshtyme derisa te dalin imagjinata edhe ma mire e bukur se skenari i domosdoshem per fitore ne fushe te mejdanit pa kundershtare e vetingashe.

  Reply to this comment
 8. Mark .U.K September 11, 13:02

  xha teme Derri ka mish te mire.E hangersh nje kamplot.

  Reply to this comment
 9. Adih September 11, 14:53

  O MUL ,hiq L dhe vendos T.Nuk te ben pershtypje o zvarranik i trashe cfare komentojne me te drejte ,per surratin tend ,komentuesit e mesiperm per ty . Hapu dhe dhe te fute,..???aq legen je mor burre ,pse aq shume te trashe na ben ne popullin shqiptar o idiot gomari . Vetting do behet per politikanet ,nuk diskutohet (o derr i trashe dhe shejtan budalla) ,por do e beje Byroja e hetimit dhe bile me gjygjtare te huaj ,dhe prokurore te huaj ::::Mos u lodh si ti or Mul ashtu edhe ata idiota qe te mesojne ty cfare te shkruash ,por dije nga une ,po te deskrititojne ty personalisht ,para shqiptareve more toc i pa pjekur ..

  Reply to this comment
 10. Dodona mbi Tomorr September 11, 16:31

  Me keta “roje besnike”Saliu eshte i mbrojtur nga vetingu! ose do te perfundoje bashke me ta atje ku s’ka per te dale me deri sa te mos ja shohim fytyren e mos t’ia ndjejme zerin!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*