Noka nga Ishmi rrëfen kush e informoi për avionin

September 17, 2016 13:59

Noka nga Ishmi rrëfen kush e informoi për avionin

Pesë deputetë demokratë nisen drejt Ishmit të Durrësit për të parë nga afër vendin ku u zbulua avioni që hyri ilegalisht në hapësirën shqiptare nga Italia.

Edi Paloka, Arben Ristani, Flamur Noka, Alban Zeneli  dhe Keltis Kruja kanë shkuar në Ishëm, ku kanë parë detajet përreth avionit dhe ku kanë deklaruar se pista kishte prej një muaji që ishte duke u ndërtuar.

‘’Pista të tilla ndërtohen vetëm në Kolumbi. Kartelet e drogës kanë komoditetin të ndërtojnë edhe pista.’’, deklaroi Noka.

Deputeti që dha lajmin në Parlament për atë që po ndodhte në Durrës, rrëfeu nga vendngjarja se infomacionin e kishte marrë nga burime të Ministrisë së Brendshme.

‘’Informacionin e mora nga burime të brendshme të Ministrisë së Brendshme’’, ka deklaruar Noka nga Ishmi, pa dhënë emrin konkret të informatorit.

September 17, 2016 13:59
Komento

5 Komente

 1. JAR KOQJA September 17, 14:24

  ik o bark derr kuksi

  Reply to this comment
 2. andromeda September 17, 14:59

  Po SHIKU, apo SHISH-i ndërkohë ka fjetur gjumë? Askush s’e përmend shërbimin info komb.dhe Visho Ajazin, spiunin personal të Salës.

  Reply to this comment
 3. emil September 17, 15:22

  kush te ka nis per ispektim o Muli ,PD apo UDB ja

  Reply to this comment
 4. demo September 17, 17:17

  Malok i papam ky Noka.E meriton ta trashegoje PD/

  Reply to this comment
 5. Samiu September 17, 19:38

  Nje deputet qe duhet akuzuar per mosbashkepunim me Prokurorine per rrjedhje informacioni te rendesishem ne Ministrine e Brendshme…. dhe te mendosh se ky ka qene Minister i Brendshem dikur… me ke eshte ky?.. me Prokurorine? apo me shkelesin e ligjit?….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim