Noka paralajmëron përgjim të ri, Braçe: Merreni pushtetin me dhunë si në ’96-n

May 21, 2018 12:25

Noka paralajmëron përgjim të ri, Braçe: Merreni pushtetin me dhunë si në ’96-n

Demokratët kanë vijuar me të njëjtën strategji duke bllokuar punën në komisionet parlamentare dhe duke u përqendruar vetëm tek çështja e vëllait të minsitrit Xhafaj.

Partia Demokratike pretendon se ka një material tjetër kompromentues për qeverinë.

Në komisionin e Ekonomisë ka pasur debate të ashpra mes deputetit të PD Flamur Noka dhe kreut të komisaionit Erion Braçe.

Noka paralajmëroi se do të ketë material të ri që do publikohet.

“Së shpejti një përgjim i ri që provon se Agron Xhafaj  vijonte trafikun e drogës, gjatë kohës që vëllai i tij ka qenë ministër i Brendshëm. Largimi i Agron Xhafajt në Itali ishte një lëvizje dinake për t’u hedhur hi syve njerëzve. Materiali i dytë që do dalë do jetë vërtetim katarcipërisht i faktit se Agron Xhafaj ishte aktiv në trafikun e drogës, kur vëllai i tij ishte ministër. Nëse të shtunën nuk lirojmë ministrin, bëhuni gati se do ju largojmë me gjithë kryeministrin”, deklaroi Noka.

Në përgjigjen e tij, kreu i komisionit, Erjon Braçe, i ka thënë se opozita mund ta marrë pushtetin me dhunë, duke i kujtuar vitin 1996.

“Bujrum, merreni me dhunë pushtetin, si në vitin 1996. Kërcënimet janë të rënda në raport me ligjin”, tha Braçe në përgjigje të deklaratve të Nokës.

l.h/ dita

May 21, 2018 12:25
Komento

18 Komente

 1. korçari May 21, 12:19

  O Mul Noka o agjent i serbeve ,o hajdut qe je akuzuar nga anetaret e PD-se se Kukusit per vila,makina te shtrenjta,per prona te blere familjareve ne Sarande,o qen i terbuar qe te perdor Salehu si çifte pa barut duro dhe pak dhe vendinn e ke ne Reç dhe do te te konfiskohen te gjitha çfare i ke vjedhur ketij populli dhe nuk te ngelet qe kur te dalesh nga burgu te behesh çoban dhish sepse nuk di te besh tjeter gje.

  Reply to this comment
 2. Ina May 21, 12:33

  bravo korcari. E ke qare!

  Reply to this comment
  • Artemisa May 21, 12:55

   Muli eshte fiks si e pershkruan “Korcari”. Dakort.
   Po si e zhben kjo zhytjen ne krim te qeverise dhe ndikimin e bandave kriminale ne jeten tone ?
   Ketu eshte problemi, moj Ina, dhe jo tek Mulet dhe Bracet.
   Apo jo ?

   Reply to this comment
   • Fidel Kastro May 21, 13:21

    Artemisa , plotesisht dakort me ju, mema Shqiperi eshte masakruar, vjedhur e gllaberuar ne çdo gje si nga e majta dhe e djathta, por e keqja sot eshte se rilindasit nuk i shohin bemat e tyre , prandaj jane te pa besueshem. Ishalla, fati dhe zoti do ta shpetojne Shqiperine nga bijte e bijat e saj te pamoral e te paskrupullt .

    Reply to this comment
   • korçari May 21, 13:23

    Artemisa nqs nuk kupton se ku “fle lepuri”atehere bie preh e baltes se hedhur çdo dite nga Salehu&Basha&Kryemadhi&Banda pasi jo me kot po behet çmos per te sabotuar hapjen e negociatave,Vetingu duhet me çdo lloj sakrifice te avancoje shpejt pasi kulmi arrin kur nje gjygjtar ble vilen “me paret qe ju hodhen ne dasme”apo broçkulla te tjera dhe po te verresh me kujdes tani po sulmohen USA dhe Europa nga PD+LSI dhe afrimi me ruset.Keta birbo nuk e kane per gje per te punuar kunder vendit te tyre,maskarenj ka shume kjo toke(Nenshkrimi i Bashes &Salehut per marreveshjen e detit dhe faljen e 244km°)dhe kaseta audio te shohim si do perfundoje por po perdoret kunder interesave te shqiptareve dhe ku nje burgaxhi perdoret per te goditur negociatat.Salehu,Basha,Edi,Like flori do te largohen je dite por populli do te jete ne jete te jeteve.

    Reply to this comment
    • Artemisa May 21, 14:23

     O Korcar. Nese ke ndonje mendim tendin shprehe.
     Keto qe ke shkruar i kemi degjuar ne lajme hete nga Rama, here nga Balla dhe Manja.
     Nuk mund te behemi te gjithe idiote sa te besojme se Muli dhe gjithe Mulet e opozites po pengojne integrimin a thua se Europa eshte e paafte te marre informacin dhe ka ngelur te degjoje Lulin.

     Reply to this comment
 3. MH May 21, 13:11

  Une di qe me dhune pushteti u muar ne shtatorin e vitit 1998 ku u perdoren tanke dhe diagaqe.Te cilet iu shmangen ceremonis mortore te psikopatit Hajdari dhe iu mveshen kryeministrise e dogjen dhe e plackiten,po nuk gjeten Nanon se kishte ike ne Maqedoni.Bota ia ngjeshin bishtin ndershale plote hale Berishes dhe iku si qen i zgjebosur.Nuk njohim marrjen e pushtetit me force.
  Ndersa ne vitin 1996 pushteti u muar me vjedhje vote nga PD.Rrahu edhe opozitaret.Politika Amerikane i detyroi te ribehen zgjedhjet dhe ne vitin 1997 fitoi subjekti i majta.
  Po te mos ishin rreale e te verteta qe i perjetueme kurr nuk do i mbanim ne mendje.

  Reply to this comment
 4. Loni May 21, 13:42

  Ja shikoni c’fare shteti kemi ne :ne komisionin e sigurise flamut noka,ne komisionin e ekonomise prap flamut noka..???!!!O njerez eshte marrezi te pretendosh nga ky lloj shteti.

  Reply to this comment
 5. izet May 21, 14:00

  Sapo e pate qe reforma po funksionon duke larguar kupolen e pare te gjyqtarve filluat zahamellin.

  Reply to this comment
 6. Edi May 21, 14:11

  O noka po ti duhet te largohesh nga politika me aq shume skandal sa te kan dal dhe tani ma ben moral. I pafytyre

  Reply to this comment
 7. Gina May 21, 14:20

  Shpresoj qe tek ky pergjimi i radhes te keni futur ndonje aktor te ajrit se ai i pari na hapi barkun

  Reply to this comment
 8. Artemisa May 21, 14:24

  O Korcar. Nese ke ndonje mendim tendin shprehe.
  Keto qe ke shkruar i kemi degjuar ne lajme hete nga Rama, here nga Balla dhe Manja.
  Nuk mund te behemi te gjithe idiote sa te besojme se Muli dhe gjithe Mulet e opozites po pengojne integrimin a thua se Europa eshte e paafte te marre informacin dhe ka ngelur te degjoje Lulin.

  Reply to this comment
  • korçari May 21, 16:42

   Artemisa po te kujtoj se ishin shqiptaret me letra anonime qe i derguan kunder Kadarese dhe kjo ndikoi majftueshem per te mos fituar ndonese ishte nga pretendentet kryesore,me audion e Baboles mund te ndikoje se te huajve nuk ua pranon llogjika se nje polikan i zgjedhur me votat e popullit megjithese ne opozite mund te beje akuza fallco(kjo audio i eshte derguar gjithe trupes dipllmatike),se fundmi 2 prilli,Hajdari,Olldashi,Trebicka etj flasin se keta per te ruajtur pasurine e tyre te vjedhur nuk ndalen para çdo lloj krimi,megjithate jeni e lire te protestoni krah Salehut,Bashes,Monikes apo Nokes ,nje sylesh me shume nuk ndryshon gje.

   Reply to this comment
 9. Mariza May 21, 14:28

  Pse nuk e nxoret qe ne fillim pergjimin apo sa gjetet aktoret sa u be grimi sa mesuat tekstin. Kuptoj kuptoj

  Reply to this comment
 10. LORA May 21, 14:45

  Kane qene ,,,jane ,,,dhe do te jene perhere te bindur se nuk mund t’a marrin VOTEN e shumices se shqiptareve.
  Tash i kane zene konvulsionet e Vetting-ut dhe funksionimit te Reformes ne Drejtesi,,,,dhe u ka mbet vetem nje alternative;shpalosja transparente e gangsterizmit dhe antishqiptarizmit te tyre te perbetuar.
  Rrejne vedin , dhe trudhjeret qe i ndjekin pas, se po kane te bejne me nano-kurvat e 1998-es.

  Reply to this comment
 11. Alban Dega May 21, 17:38

  KUR UA PSHURRIN GAZIN NE BUZE !
  … apo qeshe ne mire kush qesh i fundit !

  SHQIPERIA QE DUAM UA NXIU, UA PSHURRI NE BUZE GAZIN ATDHERRENUESVE E ATDHESHITESVE TE SHQIPERISE ME KRYEPESHKUN SALI BERISHA NE KRYE!

  Mendime me vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Fuqia e ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te
  antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  Bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze!
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une per se gjalli
  nuk e nxjerr
  Nje fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

  Reply to this comment
 12. Alban Dega May 21, 17:42

  From: Alban Dega
  Date: May 19, 2016 at 8:48:13 AM EDT

  Opinione

  CFARE I DINI SHQIPTARET O JU KRYE-KRIMINELET E SHQIPERISE !?

  – Gomare Hasi si Flamur Noka, lope Hollande si Lulezim Bashiqi, apo Feld- Mareshalle te UDB-es SE Beogradit si Sali Berisha… !

  – Partia shtet, Njeriu shtet apo Sovraniteti
  i Sovranit…. “Ne populli, Me popullin , Per
  Popullin” ?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Jeni te kapur ne flagrance nga kamerat dhe syte, nga mendja dhe shpirti i sakatuar i nje populli te tere
  1-duke vjedhur 500 e ca milione te Autostrades se Kombit…
  A e dine Shqiptaret se kane paguar nga gati 100 milione dollare ne vit vetem per interesin stratosferik 12 per qind te kredise tregtare pasi FMN dhe Banka Boterore nuk pranuan te jepnin kredi me interes te ulet nen 4 per qind!?Sipas eksperteve te tyre, kostoja e saj ishte teper e larte dhe e fryre per shkak te kusarise dhe korrupsionit Berisha- Basha e co? Vetem interes! Kusari e trefishte!!!
  2 – duke hedhur ne ere e masakruar 26, duke plagosur qindra gerdecare te pafajshem perfshi edhe foshnja ne bark te nenes e pleq ne buze te varrit !?
  A e dini se ky ” aksident teknologjik” i Gjin Gjoneve e Saliqeve shqiptare klasifikohet si Krim Kunder Njerezimit ?!
  3- duke ekzekutuar pa vendim gjyqi kater, duke plagosur dhjetra e duke torturuar qindra protestues te pafajshem shqiptare me 21 janar 2011, ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit” ku nuk kishte ekzekutuar as nazifashizmi e as komunizmi Shqiptar?!
  Krime kunder njerezimit dhe Konventes Nderkombetare te Gjeneves kunder Tortures te kapura me ze e figure nga deshmitaret me te padiskutueshem, nga kamerat e medias se lire e te pavarur shqiptare e nderkombetare!!
  4- duke fshire rregjistrimet e kamerave dhe serverin e brendshem te Kryeministrise qe u zbuluan nga maja e hetimit boteror syshqiponjat e FBI- se amerikane!
  5- duke kryer grusht shteti te mirefillte institucional me fyerje prej rrugaci Vicidoli Presidentin Bamir Topi dhe Kryeprokuroren e Republikes se Shqiperise Ina Rama per te penguar hetimet dhe per te fshehe krimin makaber ne flagrance atehere!
  6- duke perseritur grusht shtetin institucional safi vetem nje jave me pare kur me urdher te Mareshalit te UDB-se serbe dhe RIA-s – Agjencise Ruse te Informacionit,pjelle e kucedres sovjetike KGB te Putinit, Presidenti i PDSH-se Nishani, kreu i SHISH-it Ajazi dhe Kryeprokurori Adriatik Palla komplotuan kunder Kryeministrit, Kuvendit dhe Qeverise se nje milione votave!?
  7- duke mbrojtur nje Agjent te Milloshevicit dhe UDB- se serbe te kapur ne flagrance me dokumente me pohimin e nenshkrimin e vet si ish- ministri I Brendshem e deputeti i sotem i Sali Berishes, si korrieri i tij me ” Stanishicin, dajen e Damir Fazlicit, dhe vete Sllobodan Milloshevicit, qe e katapultuan ate ne krye te Shqiperise edhe me ndihmen e makartistit William Rajerson”, sipas fjaleve te ish- Presidentit te ndjere Ramiz Alia gjate vizites se tij te fundit ketu ne SHBA.
  Flamur Noka eshte korrieri i Sali Berishes me UDB-en Serbe, por edhe me Podesten qe krahas PD-se lobon edhe per Beogradin!
  Jo pse Sales i ha Palla per nje hajvan si Muli por sepse ky di me shume se sa duhet per Berishen!
  Si eshte e mundur qe krye-kriminelet e Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Flamur Noka, Fatmir Mediu, Arben Imami, Genc Pollo Kuqalashi na bejne jo vetem krye- telallin por edhe krye-prokurorin, krye- gjykatesin … e dekriminalizimit ne Shqiperi?
  Cka e dini shqiptaret more krye- kriminela te Shqiperise!?
  Gomare si Flamur Noka, lope hollandeze si Lulezim Basha apo Feld- Mareshalle te UDB- Serbe e Beogradit si Sali Berisha!?
  Dorezojuni vullnetarisht Drejtesise para Reformes sepse perfitoni uljen me nje te treten e denimit!
  Keta socialistet e Rames dhe Metes kushedi se c’kane “kurdisur” me Obamen, Bidenin, me e Drejtesine dhe FBI-ne amerikane me Ambassadorin Lu …. qe dine me shume per ju se ju per vete!
  Mos harroni se Zoti Lu vetem kulturen dhe durimin qe ia keni sosur e ka kinez!
  Por shpirtin,betimin dhe misionin e ka 24 karat amerikan… Edhe kur jane mbrapsht si ne Irak apo Libi, ata e cojne misionin deri ne fund!
  E Reforma ne Drejtesi qe ata kane nise eshte po aq e bekuar sa edhe nderhyrja per Lirine e Pavaresine e Kosoves.
  Ajo do ti sjelle jo vetem shtetin, por edhe sovranitetin shtetit Shqiptar. Nuk mund te kemi asnjerin as tjetrin sa te kemi ligj mbi ligjin impunitetin dhe Saliqin!
  Si Obama edhe Biden, edhe Kongresi edhe ambasadori Lu Jane betuar me dore tek Zoti e Kushtetuta amerikane!
  Ne kapakun e saj shkruhet ” Ne populli, me popullin, per popullin…!
  De jure pak a shume thote ashtu edhe ajo e Shqiperise!
  De facto ajo eshte kthyer ne ” Ne Saliu, me Saliun, per Saliun…l”
  Nga Kushtetuta e Partise- Shtet per 45 vjet eshte kthyer ne Kushtetuten e Njeriut- Shtet mbi Shtet, Sali Berisha tash e me shume se 25 vjet!
  Populli eshte sovrani, me sovranin e per sovranin” Jo me kusarin e per tiranin!
  A mund te kete sovranitet pa rrenjet e shpirtin e tij sovranin?
  Mos harroni as Zonjen e nderuar Vllahutin! Ajo nuk eshte Dora Bakojanis e Athines!
  Eshte “Dora Hekuri” e BE-se!
  Ua kemi pru ne maje te hundes me keta krye- kriminele makaber qe i kane korruptuar edhe vete fjalet korrupsion e Impunitet me korrupsionin e impunitetin e tyre te tejskajshem..

  Reply to this comment
  • Kris 1 May 21, 17:59

   5 vjet me pare zgjodhem Rroten qe gjarperinjeve te Sales tu shtypte kokenTashti o Alban plas nga inati te gjitheve na mashtroi aq bukur I gjati

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*