Noka: PS po ia faturon SHISH-it paaftësinë e policisë

March 17, 2014 15:16

Noka: PS po ia faturon SHISH-it paaftësinë e policisë

Debate në Komisionin e Sigurisë lidhur me kreun e SHISH, Visho Ajazi Lika. Deputetët e PS u shprehën se kreu i SHISH është në kushtet e pavlefshmërisë për detyrën për aq kohë sa nuk zotëron një çertifikatë sigurie të vlefshme.

Ndërsa në emër të opozitës është shprehur deputeti Flamur Noka. Nënkryetari i Komisionit të Sigurisë, ish-ministër I Brendshëm, tha se pretendimet e deputetëve socialistë janë pa bazë ligjore, pasi sipas tij ligji parashikon qartë mënyrën e kontrollit të veprimtarisë së SHISH-it nga Kuvendi. Noka akuzoi Ministrinë e Brendshme se po përpiqet t’ia faturojë dështimet kreut të SHISH.

“Paaftësinë e policisë dhe Ministrisë së Brendshme, deputetët e PS po tentojnë t’ia faturojnë Shërbimit. Në vend që policia të merret me luftën ndaj krimit, po merret me lojrat e fatit dhe mjedisin”, theksoi Noka.

Njësoj si Nishani dhe Berisha ditët e fundit, edhe Noka tha se puna e SHISH-it është e mirë dhe sulmet ndaj kreut vijnë sepse “ata e kanë të pamundur të kapen ndryshe, pasi “lakrat” po iu dalin në shesh”.

Ndërkohë nga ana tjetër deputeti i PS, Arben Çuko pohoi se deklaratat e Nokës janë të pabaza. Sipas tij me ligjin e vitit 2007 kreu i SHISH nuk ka certifikatën dhe se Visho Ajazi Lika është në kushtet e pavlefshmërisë për detyrën. Në lidhje me deklaratën e Presidentit të Republikës, Çuko pohoi se Presidenti është i painformuar.

 

March 17, 2014 15:16
Komento

12 Komente

 1. Eli March 17, 15:30

  Hahaha kush flet.. cubi i patateve te Kalasjanit te kuksit, o toc ik se as per te rruar b…then nuk je…te isha diku afer ne shpulla te kisha rraf o gerdalla i Berishes.

  Reply to this comment
 2. beni March 17, 15:34

  mos I nxirrni me keto budallenj ne gazete …na vjen turp lur I shohim….

  Reply to this comment
 3. beni March 17, 15:34

  kur

  Reply to this comment
 4. KOMENTUES I REVOLTUAR March 17, 15:49

  eshte i treti lajm rrjesht te gazeta Dita qe jep ofensiven agersive te PD karshi nje PS-LSI e cila duket si nje dele e mjere perballe ujqerve pedeista.

  marim rastin e kancerologut Flamur Nocka i cili ka mbaruar per onkolog dhe nuk ka punuar asnje dite sepse ka nje profesion te ri si “politikan”

  edhe kur ka qene student njerzit qe e njohin e dine qe ka qene nje idiot profesional dhe me shume ka punuar si kamikaz ne grupin e gestapos se azem hajdarit dhe me vone te agron kulicit.

  PS po kryen nje veprim te denueshem qe tregohet teper impotente me Ajazin i cili qe kur u zgjodh u shkel kushtetuta pasi duhej dhe pelqimi dhe miratimi i opozites atehereshme dhe si rrjedhoje PRESIDENTI,KRYEPROKURORI,KRYSHIKASI POR DHE KRYEBASHKIAKU jane
  te paligjshem.

  Me ben pershtypje se dhe shtypi antiberishe po tregohen syleshe dhe ne vend ti nxjerrin syte Edi Rames qe te veproje me votat absolute qe ka ne parlament mbytet me urinen e nje kancerologu prij kuksi.. njeriu me idiot i PD qe nga krijimi i saj….turp per PS por dhe per gazeten dita qe na bombardon me idiota si Flamuti & company.

  Reply to this comment
 5. majmunt e Tarzanit berisha March 17, 16:12

  T’hahahahahhahahaaa .
  Mu kujtua nji e fort kur ishim te vegjel .
  Ata qe jane Fierake e njohin padyshim emrin Flamur Dosti-n.
  Ka pas qen nji si quhej ateher ,nji tip gangsterri i vertete ne cdo pikpamje.
  Nji dite ke pasqyrat e mapos brenda,F. Dosti qe e kishte qejf shume fshataret ,
  i thote njerit qe ishte aty pran ; hej fshatar ik largohu prej ktej se do q! “Tromofocken” =( do te q! motren) .Fshatari qe ishte sa njii gomar i pergjigjet Dosti-t ; Kujt do ti thyesh Nocken ti ?
  Hahahahahhaha ,,edhe ky Nocka e PD-se eshte i njejti fshatar -gomar , nji cope Nocke idiote asgje me shume.

  Reply to this comment
 6. toni March 17, 16:16

  ky noka eshte qyrrash fare,pale dhe kur mundohet te flase me dialektin zyrtare ky derr katunari+kultivues patatesh,,yyyyyt plere…

  Reply to this comment
 7. ismeti March 17, 16:29

  te keqen lalla po ky ska tru fare ,

  Reply to this comment
 8. Eli March 17, 16:55

  Meqe eshte Mul pyka desha te ja fus dhe nje te share si dud i brishes qe eshte….palaqo bene trim

  Reply to this comment
 9. beni March 17, 21:46

  Aman mos I nxirrni me neper gazeta keto budallenj se na mbyten…I ka pjedhur sala ne goje dhe qelbin gjithe boten…sa me pak ti nxirrni neper gazeta aq me I paster dhe I shendetshem mbahet ambjenti….shikoni te beni thirrje qe te denohen keta bashke me berishe-bashen sepse jane keto qe Iû bene qilim kriminelit berisha per te degjeneruar shtetin dhe komplet Shqiperine

  Reply to this comment
 10. Jozi March 18, 06:48

  MJER PD QE KA NGELUR NE DOR TE KETIJ DEBILI THA MIR EMIN GJANA CFAR KONTRIBUTI KA DHEN KY NE PD VETEM KA RITUR MIRQENJEN E FAMILJES TIJ SI PREFESIJONIST QE ESHT PER VJEDHJE KETIJ DO PAR MIR DIPLLOMA

  Reply to this comment
 11. sopiqoti March 18, 08:21

  O zoti LLALLA! !Nuk ja thua politikes.As edhe zanatit te mjekur.Duhet me pare te shkosh ne Shistavec,Turaj.Zpot,ne fshatin Fshat qe te formohesh me par si M J E K e pastaj te vish ne qytet per t’u bere qytetar dhe pastaj te dalish ne Tv dhe te na flasish si politikan.Hajde djal i mire,beje kete pune.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*