Noka qëllon Ramën me tymuese, goditet dhe Kryeprokurorja e Përkohshme

December 18, 2017 12:11

Noka qëllon Ramën me tymuese, goditet dhe Kryeprokurorja e Përkohshme

Deputeti Flamur Noka ka qëlluar kryeministrin e Edi Rama me tymuese.

Në momentin që kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, kishte ftuar deputetët për të votuar prokurorin e ri, Flamur i cili mbante në dorë një tymuese e ka hedhur drejt Ramës.

Garda ka nxjerrdirekt çadrën, dhe tymuesja nuk e ka prekur kryeministrin.

Te njëjtin episod deputetet demokratë kanë përsëritur edhe gjatë betimit të Kryeprokurores së Përkohshme, Arta Marku, duke tentuar ta godasin por sërish Garda e ka ruajtur me çadër.

 

December 18, 2017 12:11
Komento

13 Komente

 1. Cudi e mesme... December 18, 12:27

  Si ka mundesi qe nje palo deputet merr guxim dhe i flakeron tymuesen kryeministrit, dhe ky ben sikur s’ka ndodhur asgje, a thua se e kishin bere me perpara me fjale?

  Reply to this comment
 2. Jimi December 18, 12:39

  Dhe besoju pushtetin ketyre plehrave qe sillen si kanibale!?

  Reply to this comment
 3. Alban Dega December 18, 12:53

  JO VETEM MENDIME

  TE GJITHA GJURMET TE COJNE NE “ PYJET “ E BEOGRADIT …

  – Akoma nuk e di se nga cili pyll ka dale Muli
  Zoti Kryeminister !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Edhe lopet e gomaret e Hasit e dine me emer e mbiemer nga cili pyll ka dale Flamur Noka !
  E ka pohuar dhe pohon cdo dite me lehjet e tij, me thirrjet e tij per kacafytje e dhune, terror e permbysje!
  E pohon me zhurmen, gjullurdine, paedukaten e tij monumentale!
  Me bythelepirjen e tij legjendare ndaj nje bythelepiresi si Sali Berisha !
  E ka pohuar me doren, shkrimin dhe vullnetin e tij te lire e te plote ne deponimin e tij kur u kthye nga UDB-ja gjakatare serbe :
  – “Jam trajtuar mire prej tyre…” ( !? )
  – “ jam vendosur ne Grand Hotel te Prishtines… “
  – “ Me kane cuar edhe ne Beograd … “
  – “ Me kane kerkuar qe te vihesha ne sherbim te tyre… “
  – .. Nuk kam pranuar kerkesen e tyre … “
  Kur !?
  Pikerisht ne kulmin e fushates se terrorit shteteror nr Kosove kur vriteshin e priteshin lulja e rinise shqiptare …
  Ne kulmin e dhunes dhe zbatimit te planet gjakatar e kolonialist te Milloshevicit per serbizimin total te Kosoves…
  Ne pikun e gjuetise se shtrigeve dhe masakrimit te cdo atdhetari e luftetari te lirise se Kosoves …
  Ne kohen qe Kasapi i Ballkanit Sllobodan Milloshevic i pergjigjej Kuvendit serb per 24 milione dollare te shtuara ne buxhetin e UDB-se serbe per veprimtarine agjenturore kunder Shqiperise…
  Ne kohen kur xhelati nacional- socialist, lexo nazist, i Beogradit deklaronte po ne ate Kuvend se per disa ore “ mund ta zaptonte Tiranen me shoqaten e gjuetareve te Beogradit “
  Lind pyetja cili sherbim i fshehte agjenturor, aq me teper UDB-ja gjakatare e Milloshevicit mund te trajtonte si kont nje person, nje hic si Flamur Noka, ti kerkonte kthimin ne spiun te saj e ky ta kundershtonte e ata ta lìnin te lire !?
  Never ever !
  Ate do ta kishte perpire dheu e zhdukur pa nam e pa nishan si Profesor Ukshin Hotin e mbi 5000 bije e bija te pafajshme te Kosoves, me shume se 2 mije prej te cileve as sot 19 vjet pas clirimit e gati 10 vjet pas pavaresise se saj, nuk kane nje varr per ti qare familjet e tyre !?
  Le te pergjigjet qofte edhe lexuesi me i thjeshte i kesaj gazete !?
  Si shpjegohet katapultimi i Flamur Nokes nga nje refugjat i rendomte ne majat e udheqjes politike e Qeverisese te PDSH-se me nje shpejtesi marramendese qe vetem Sali Berisha ia ka kaluar deri sot !?
  Cfare e lidh Sali Berishen me Flamur Noken te cilin e ka manarin dhe njeriun me te besuar, jo vetem sot por tash e 24 vjet !?
  Si shpjegohet qe Flamur Noka eshte korrieri dhe hallka me e besueshme e Sali Berishes dhe nenshkruesi i pothuajse te gjitha kontratave te lobimit ne SHBA qysh ne mesim e viteve 90 e deri sot !?
  Kush mund te mos habitet qe tash e gati cerek shekulli Sali Berisha dhe PDSH-ja perdorin pothuajse te njejtet lobiste qe perdor edhe Serbia !?
  A nuk ishte Sali Berisha qe u orvat tia imponoje edhe Gandit te Ballkanit, Ibrahim Rugova te njejtet lobiste qe ai kurre nuk i pranoi, nje nga aresyet e prishjes midis tyre !?
  Cfare e lidh pazgjidhshmerisht Sali Berishen e Flamur Noken me Beogradin !?
  Si eshte e mundur qe Flamur Noka te beje jo vetem korrierin, por edhe deri Ministrin e Brendshem te Sali Berishes ?
  Si eshte e mundur qe nje ish- minister i Brendshem, nje deputet nenkryetar i Komisionit te Sigurise se Kuvendit te Shqiperise te beje me shume bodigardin, truprojen e Sali Berishes se perfaqesuesin e zgjedhesve te tij !?
  Pergjigja e gjithe ketyre pyetjeve te cojne ne pyjet nga ka ardhur Flamur Noka !?
  Cilat jane ato pyje !?
  Jane pylli i “ Orlave te Bardhe” te Beligradit !
  Jane pylli i “Ujqerve te Bardhe “ te Pashicit, Rankovicit e Miloshevicit .
  Eshte pylli “ Dores se Zeze “ te Beogradit tash e 100 vjet jo vetem ne Serbi, Kosove, Mal i Zi”, Maqedoni, Lugine, por edhe ne Shqiperi e ne diaspore .
  Eshte pylli i “Tigrave “ te Arkanit dhe Milloshevicit .
  Eshte pylli i UDB-se gjakatare e thellesisht, thelbesisht antishqiptare qe nga parardhesit e deri tek DIA e sotme !
  Jane keto pyje qe i bashkojne si Sali Berishen edhe Shvejkun e tij Flamur Noken e Lulezim Bashen e co. me Beogradin. Jo sot! Por te pakten tash e 40, 26 e 22 vjet perkatesisht !
  Rrenjet jane edhe me te vjetra.
  Te gjitha gjurmet te cojne ne
  “ pyjet” Beogradit !

  Reply to this comment
 4. Qytetari durrsak December 18, 13:04

  Z. Rama,ne keni dinjitet dhe personalitetin e nje kryeministri te votuar, beni denoncim ne Prokurori per Flamur Noken per tentative goditjeje fizike me paramendim. Nese nuk e ben atehere… mbetet shume per te dyshuar ne seriozitetin Tuaj. Te njejten gje, pra denoncim ne Prokurori duhet te beje edhe Znj. Arta Marku, si qytetare e kercenuar fizikisht dhe ne mes te Salles se Kuvendit, si prokurore ne detyre dhe tashme, ne detyren si Kryeprokurore e perkohshme e Shqiperise. Kemi te bejme me veprime fraglante, te denueshme penalisht te deputetit Flamur Noka, dhe jo per here te pare, publikisht, ndaj autoriteteve shteterore (Kryeministrit dhe Kryeprokurores se Perkohshme). Nuk mund te vazhdohet me me nje sy qorr dhe nje vesh shurdh.

  Reply to this comment
  • Pyke ne diell... December 18, 13:14

   Gjete dhe ti kishe ku te falesh. Ai e ka akoma mendjen ke libri i surratit…

   Reply to this comment
  • Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit e ligesise. December 18, 15:54

   Rama dhe z,Marku te denoncojne sa e shpejt kete akt jo vetem rrugacerie,por dhe shkelje ligjishmerie nga veladoni i deputetit,ndryshe populli ne shumice do te ngrihet ne demostrata per te flakur tej keto bandite e dhunues ligjesh qe abuzojne me fuqine e kartonit.Besoni,koha e skenareve te peshtire, si i paguan faturat populli,i vate vapa me gushtin;thote populli.Tolerancca ndaj shkelesve te ligjive,eshte bashkefajesi si dhe nje grusht ndaj vetesl,familjes dhe popullit qe kerkon drejtesi dhe jo lojra fjalesh e lloqe kavaje;thote populli.

   Reply to this comment
 5. Arber Illiri December 18, 13:42

  Vetem burgu u ben derman ketyre, fusni Saliun ne burg dhe shifni se s i do te behet opozita.Cojini dhe Zenin qe te bejne muhabet bashke.Tradhetia po ben cmos te spotoje vendin ne progresin europian.Jane tradhetare dhe hajdute asgje me shume, i kane marre shpirtin ketij populli njesoj si Enveri.

  Reply to this comment
 6. Cbohet or ti? December 18, 14:20

  Dmth deputetet mund te futen ne parlament edhe me raketa leshues. Nuk i kontrollon kush ?
  Hajde shtet hajde.

  Reply to this comment
 7. tomorraku December 18, 16:16

  Ne do duash te vesh zjarr ,
  n’parlament , mu ne Tirane ,
  mer nja dy a tre shpellare ,
  Flamur Noka e Strazimiri
  n’demokratet me i miri!

  Reply to this comment
 8. tomorraku December 18, 16:30

  Ne do t’duash te vesh zjarre
  n’parlament e ne Tirane,
  merr nja dy a tre shpellare,
  Flamur Noke e me radhe !
  Vetem Genci Strazimiri ,
  eshte nder ‘ ta , ai me i miri!

  Reply to this comment
 9. Arber I December 18, 18:09

  Shteti Demokratik i Shqiperise duhet te tregoje grushtin e hekurt ndaj ketij vagabondi te dyshuar si agjent i UDB-se. Gjesti i tij ka vene perpara proves gjenerale Drejtesine ne Shqiperi: o fiton Sistemi Demokratik, o Shqiperine do ta marrin zvarre gangsteret e Trustit te Geshtenjave te Tropojes!

  Reply to this comment
 10. fteri December 18, 19:07

  Faleminderit patërioti e atdhetari nderuar Alban Dega Nju Jork (SHBA) që na informon se nga cili pyllë ka dalë -Boksjeri e axhenti i serbtiit F.Noka , i cili thot :
  Pse qeveria bije më shpejt përmes destabilitetit ,sharjeve ,dhunës rrugaqrore të rrugës , dhe fizike deri te hedhja e flakadanve ,sepse, nuk ka dalë akoma një hund leshë që t’ ja thyejë turijt këtijë qen- bir -qeni ,ose ndonjë prokuror me integritet ta plasë në burg këtë kobure qorre dhe çekiç të Sali Berishës.

  Reply to this comment
 11. F. Fratari December 18, 20:23

  Keta jane ca horra, qe nuk kane as aresye dhe asnje sens drejtesie.
  Dhuna, shpifjet, sajimet, baltosjet, thashethemet me ne krye injorancen dhe plot te zeza te tjera jane disa nga veset e tyre te felliqura.
  Keta turkoshake nuk kane asgje demokratike, vec llafollogjise, dhunes dhe brutalitetit.
  Me keto felliqesira, qe i shfaqin pareshtur, do te vijne keta ne pushtet?!
  Kurre! Kurre nuk mund te votoje nje popull i mencur keta barbare te shekujve te kaluar, qe na shfaqen sot ne kohe moderne me dhunen me te eger dhe primitive, qe ua kalon barbareve te dikurshem.
  Sjellja e tyre nuk eshte sjellje e nje shqiptari. Me te vertete kaq antishqiptare jane keta njerez?! E pabesueshme qe keta te jene shqiptare.
  Shkaterrimi nuk mundet te jete kurre nje kauze!
  Kjo force politike, o njerez(!), di te beje ne menyre te shkelqyer SHKATERRIMIN dhe VJEDHJEN.
  Qe nga lindja e deri sa te vdese kjo force e ashtuquajtur ”demokratike” mbetet skllavia e vet-vetes, e mberthyer nga arroganca, egoizmi, injoranca, makuteria, fodulleku dhe antishqiptarizmi.
  Ku jane mencuria, bindja, urtesia, areyeja, ligjshmeria, vizioni, njerezilleku ne kete grup amorf njerezish?! Pothuajse nuk ekzistojne.
  Duke pare protesten barbare te dites se sotme, nuk mund te mos revoltohet njeriu normal!
  Si mundet te qellohet me hunj ne drejtim te policise? Si mund te qellohet ne turmen e policeve ne krye te detyres me flamurin KOMBETAR te mberthyer ne nje hu!? Si mund te sulmohet kryeministri i vendit ne menyren me te paligjshme nga nulet e bar
  Turp e marre! – do te thoshte cdo njeri normal, me perjashtim te lulit, nulit dhe tere asaj bande te manipuluar.
  Cfare eshte ai sulm ne parlament, brenda ne sallen e Kuvendit?
  Cfare eshte ajo vjedhje e kartave te sistemit te votimit te deputeteve nga ”shkelqesia” e saj monika?
  Keto akte te pashembellta dhune urgjentisht duhet te behen objekt i punes se prokurorise.
  Organizatoret e ketyre akteve dhe agresoret e spikatur ne rrezikimin e jetes se qytetareve dhe policeve ne detyre duhen ndeshkuar pa ngurim sipas legjislacionit ne fuqi, duke aplikuar masen e denimit me te rende.
  Ne se nuk vihen perpara pergjegjesise ligjore shkaktaret e dhunes, vendi do te kete trazira dhe ne vend qe te ecim perpara me reformat, me stabilizimin e jetes ekonomike, me sigurine e qytetareve, do te mbetemi ne vend dhe do te behemi skllever te nje bande te dhunshme, qe nuk ka as aresye dhe as drejtesi, por kerkon ne menyren e saj KORRUPTIVE te marre pushtetin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*