“Non grata në SHBA”, reagon Llalla: Lu keqinformoi DASH-in

February 16, 2018 20:04

“Non grata në SHBA”, reagon Llalla: Lu keqinformoi DASH-in

Pas vendimit të Departamentit amerikan të Shtetit, që i ndaloi ish-kryeprokurorit Llalla së bashku me familjen e tij, hyrjen për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me argumentin se ish-numri një i akuzës ishte i përfshirë në çështje korrupsioni, ka ardhur dhe reagimi i këtij të fundit.

Në një reagim për amerikanen “The Wall Street Journal” Adriatik Llalla i hedh poshtë këto akuza dhe shprehet se Departamenti i Shtetit është keqinformuar nga Ambasadori Amerikan në Tiranë, Donald Lu.

Llalla tha se nuk ishte vendosur kurrë nën hetim nga autoritetet shqiptare, ndërsa lidhur me shpalljen e tij ‘non grata’ nga SHBA-të, Llalla tha se ky është rezultat i një grindjeje me ambasadorin amerikan në Tiranë, Donald Lu.

Unë jam i sigurt se ky është një vendim i marrë pas dezinformatave të Ambasadorit Lu për mua në Departamentin e Shtetit”, tha ai.

Llalla tha se nuk ia kishte idenë se çfarë provash korrupsioni kishin SHBA-të kundër tij, por ai fajësoi ambasadorin Lu për këtë çështje, duke thënë se “i ka keqinformuar dhe e ka bërë këtë me qëllim.”

Ai më ka sulmuar mua, familjen time dhe të gjithë trupën e gjyqtarëve dhe prokurorëve, duke na trajtuar si kriminelë, duke na denigruar personalisht dhe publikisht”, tha Llalla.

l.h/ dita

February 16, 2018 20:04
Komento

22 Komente

 1. Bravo February 16, 20:24

  Bravo Llalla o ti o Lu ! Le shohim ! Tymi po I del kesaj ceshtje Do I dali Kallaji kesaj pune ! Ne populli po presim te verteten ! Kush eshte I dezinformuar Lu apo Adriatiku !!

  Reply to this comment
 2. ULLI MAGNA February 16, 20:26

  KY LLALLA,

  NGA ‘ÇOBAN’ I ÇERMENIKËS,

  PO ‘ÇOBAN’ MBETI …, EDHE PAS 20 VJETËSH ‘JURIST’ …

  NGA TË CILAT, 10 VJET ME DETYRA TË LARTA SHTETËRORE …

  ME SA DUKET IA KA QEJFI (E/O NGA FRIKA …)

  TË PROVOJË BURGJET AMERIKANE … … SEPSE

  … MASHTRIMIN ATA NUK TA FALIN KURRË ! ! ! ! !

  Reply to this comment
 3. Bardhi February 16, 22:08

  O llalle po te kesh bere pislliqe Amerikanet dhe sherbimet Perendimore i dine , nuk kane nevoje tua japi Lu-ja. Po e pate krruajtur do ta krruajne dhe mire tua bejne plehra. Ne degdiset rrugeve te Botes dhe zute vende pa merite. Yt rrace kurvash

  Reply to this comment
 4. qwerty February 16, 22:31

  Hmm Llalla…. pa mendohu njecik, kjo pune eshte ne dore te LU-se e ate prandaj e kane zgjedhur ambasador.
  Po ty te di b.tha.
  kur ta ndreqin mire samarin, vendimin e shpall si ceshtje personale e qe per kete arsye duhet kontestuar.
  Kur je ti qe i ben ceshtjet vertet personale sic e ke shkerdhyer drejtesine pergjate nje dekade, s’te do qefi te japesh llogari.
  Bushter e ndyre meriton plumbin jo burgim te perjetshem

  Reply to this comment
 5. Kris 1 February 16, 23:05

  Amerikanet nuk e dine qeLlalla eshte nje pije e kendeshme shqiptare se jane mesuar me coca cola.Po ne me kembenguljen tone do ta eksportojme ne europe sic eksportuam Vishnjen e SHIKUt

  Reply to this comment
 6. alphade February 16, 23:48

  Z. Dhalla, qe tani na je bere Hirre, keshtu e filloi ta kruje
  me Ameriken edhe Noriega i Panamase,prajsa e “para-
  ve” ,mbase edhe Ti je involvuar ne te dhe perfundoi atje
  ku e di edhe zotrote. Ti, je nje i korruptuar deri ne palce ,
  por ,pervec kesaj Ti Llalla, je i korruptuar thellesisht ne
  gjithe fushen e drejtesise , ke mbrojtur kastat e larta po-
  litike,gjyqtare e prokurore te korruptuar,ku paraja e kthen-
  te permbys drejtesine. Ti, Llalla ke mbrojtur dhe ke mbu-
  luar te gjutha krimet e pushtetareve,sidomos te : numurin
  njeshin, i njohur boterisht si kryekriminel,kryehajn,krye-
  mafioz,antishqiptarin me te madh qe ka njohur historia e
  Shqiperise ne keto 105 vjet te ekzistences se sa: Sali Ram Vicidolin, ke mbuluar krimet ne persona te R. Ho-
  xhes,Trebickes,Santos, Xhindit….etj.
  Duke qene nje prokuror i kapur nga mafia e Sali Berishes
  ky Prokuror i Pergjithshem, ka injoruar plotesisht gjenoci-
  din e Gerdecit, vrasjet makabre te 21 Janarit, vjedhjen e
  B.SH nga Fullhajni e Berisha, shitjen e hotel “Dajtit” ,po-
  thusjse falas,rrugen e ” Kombit” ,ku shkuan 240 milion
  eurot ,……! Nje mal me krime qe ky i korruptuar i ka cuar
  dosjet e ketyre krimineleve ne A/A . Prandaj nuk eshte se
  ambasadori i nderuar amerikan Donald Lu ka keqinfor-
  muar DASH-n por jane krimet e tua,zoti Llalla, qe ,sic e
  keni zakon qe ja ka mesuar “ustai” juaj,diaboliku Berisha
  qe ju ka korruptuar ne nje menyre te tille sa qe tash nuk,
  keni nga levizni. Je ne mes te detit , ku kthimi mbrapa eshte po aq i veshtire sa te ecesh perpara. Kthimi prapa,
  pendesa, do te ishte shpetimi yt ,ndersa ecja perpara ne
  kete dete te thelle te krimeve do ju kushtoi akoma me shume veshtiresi e mund qe te dilni nga “pusi i krimeve”
  ku jeni zhytur per mos me dale me kurre. Tash drejtesia
  qendron si ” Shpata e Demokleut” mbi koken tende.Asnje
  fjale nuk tha dje ne parlament urdheruesi i bemave tuaja.
  Foli per gjithecka Vicidolasi : ” Nga Hong- Kongu,ne Alas-
  ke” ,por asnje fjale per ty ! Ra semundja ne fshat, Nas-
  tradini tha : “O zot , ruaj mehallen time,ra ne mehallen e
  tij, Zot ,tha Nastradini,ruaj shtepine time dhe kur kolera ra
  ne shtepine e tij,Nastradini klithi, O! Zot ruaj bythen time.
  Moralin e kesaj anekdote, apo fabule eshte fare e qarte,
  Zoti Llalla tash duke filluar nga “ustai” ,monstra e Vicido-
  lit lutet nate e dite te shpetoje familjen dhe bythen e tij,
  ndersa ju te shkoni ne te s’emes. Ai ju shfrytezoi aq sa i
  sherbyet kausez se tij dhe tani qe anija e tij po fut ne te
  gjitha anet ,Vicidolasi po ju perdor edhe ne minutat e tij
  te fundit per t’ju hedhur ne aventura. Vetem tipa si Ti ,
  guxojne te deklarojne se DASH eshte keqinformuar nga
  ambasadori LU.?! Kjo tregon se cfare gomari pa thonjeza
  ka patur Shqiperia ne krye te drejtesise, nje njeri komplet
  debil, injorant “in extremis” ne fushen e diplomacise,ku
  bejne nje ndsrje midis ambasadorit LU dhe DASH-it. Kjo
  tregon se sa profane jane autoritetet e pushtetit ne Shqi-
  peri qe nuk njohin a,b,c e diplomacise,ose qellimisht e bejne kete ndarje per te justifikuar qellimet e tyre te mbra-
  pshta duke u hequr si te paditur. Kjo e dyta eshte me e
  mundeshmja ? Ndersa i ndergjegjshmi ne kete fushate
  kunder ambasadorit Lu eshte pa piken e dyshimit, Sali
  Vicidoli. Ky i fundit eshte plotesisht i ndergjegjshem ne
  sulmet e tij duke ndjekur qellimin e vetem mashtrimin qe
  i ben shqiptareve, bandes se tij pedeiste. I mban ato me
  gajret, qe t’i sherbejne ende ksusez se tij te falimentuar.
  Llalla s’ka me nga luan ! Ditet i ke te numuruara ! Perga-
  titu per RECIN ,atje do te jete streha jote e fundit, ndersa
  Rover-in 250 mije eurosh le ta gezoje djali yt ,ne se nuk ia konfiskojne. Fundi,zoteri,fundi juaj eshte i pashmang-
  shem ……!

  Reply to this comment
 7. tz February 17, 00:07

  O Llall keni pasur kontakte dhe punuar me Amerikane por nuk i keni njohur si duhet.Mos harro je peshku i pare do te shohesh cdo te ndodhe me Salen dhe Meten dy kokat e kucedres.Luja ka kaq kohe qe ju ka paralajmeruar disa here por ti dhe sorollopi i juaj me Monen dhe Sllobodanken nuk u treguat te zgjuar por tamam Haxhi Qamil dhe Esad Pash.Amerikanet nuk harrojne deri sa ti nxjerrin Ujin e Zi.Do ju sygjeroja shkoni ne Rusi apo gjekundi sa nuk eshte vone

  Reply to this comment
 8. Adih February 17, 04:14

  Llalla i thote Amerikaneve, se skeni as edhe nje prove korrupsioni per mua?? Sa budalla ,se shpejti do dalin korrupsionet e tua galopante te frikeshme o LLall ,e mos u bej merak .Ben gaf teknike ,si fshatar i pa gdhendur qe je ,kur ,akuzon Zotin e nderuar LU ,qe ka disiformuar Dash ne disfavorin tend . Oh cfare idjoti dhe cfare niveli i ulet .Akoma nuk e kupton o anti shqiptari Llalla ,se Ambasadoret e kushdo vendi qofshin, do i bejne detyrat ,me pike e presje ,qe i cakton ministria e Jashtme e tyre , e ne rastin ne fjale DASH . O te dhjefsha mend e kokes ore fshatar .Do jesh i pari o llalle ,qe do te fshije fshesa e VETTINGUT ,dhe per kete e meriton krejtesisht . I ke prishur shume pune mbare popullit SHqiptar . Nuk ke shanc ,pa shkuar ne REC te Shkodres ,beni mire ti bllokoni pashaporten ketij Llalles , se nuk i dihet ,ku mund tja mbathi vrapit.

  ..

  Reply to this comment
 9. intelektuali February 17, 08:11

  Ketu ceshtja eshte:

  A GABOI TIK LLALLA ALBANEZI QE AKUZOI AMBASADORIN LU NE AFERE KORRUPTIVE ME “BANKERS PETROLEUM” NE NJE EMISION TV?

  dhe:

  Nuk ka te beje aspak me Tik Llallen e Saliut qe fjeti per vite me radhe mbi dosjet makaber te korrupsionit qe disa ambasadore amerikane e shikonin me qetesi dhe benin sehir si Mafia Politike me pushtet i bente LEKAT pale-pale me te gjitha ngjyrat e ylberit: Nga Sali VARKARI blu mavi, tek Edvin PARTIZANI roze mavi e deri tek Like RYSHFETI laro-laro si shalqini.

  Reply to this comment
 10. fteri February 17, 08:39

  Arben Llalla ka shërbyer si mburojë e krimeve të S.berishës,këtë e dinë gjithë opinjoni shqipëtar.

  Reply to this comment
  • intelektuali February 17, 10:02

   O fteri Myteberi po dole nga brima e miut more mavri?

   sepse:

   Une per vete them se Adriatik Llalla ka qene me shume mburoje e krimeve te Edi Rames per 5 e kusur vjet qe kur dallkauket e hypen ne krye te pushtetit Edi Karagjozin, ose PARTIZANIN e kur kanabizoi gjithe Vatanin me Sajme Qorrin dhe Habilajt e tij te Rilindjes Enveriste, kur Kokekuqja Vllahutin dhe Ambasadori Lu benin sehir si Edvini dhe banditet e tij masakronin Komisarin e Policise, Dritan Zagani qe guxoi te tregoje me gisht Kapobanden e Droges ne vendin tone dhe qe per fatin e keq te Shqypnise doli se ishte Ministri i Dashur i Edi Karagjozit

   PSE AMBASADORI LU DHE KOKEKUQJA VLLAHUTIN NUK FOLEN ASNJEHERE PER KOMISARIN E POLICISE DRITAN ZAGANIN QE U MASAKRUA NGA BANDA MAFIOZE E RILINDJES NJESOJ SIC BENTE ENVERI ME KUNDERSHTARET E TIJ?

   Po pse nuk e hapen gojen fare Kokekuqja Vllahutin e para si Ambasadore e BE dhe Ambasadori Lu i SHBA per Fullan Kusarin qe vodhi Banken e Shtetit sikur ta kishte pronen e babes se vet?

   KUSH E SHPETOI FULLAN KUSARIN NGA PRANGAT E DREJTESISE?

   He pra o Fteri Myteberi kush e shpetoi nga ndeshkimi Fullan Kusarin, spiunin e sigurimit te Shtetit?

   sepse:

   Llogjika e thjeshte elementare te thote se e shpetoi ai qe eshte BOSI fuqiplote i pushtetit qe shkaterron stadiume dhe teatro kombetare me nje te levizur te gishtit dhe qe shpall ARMIK te popullit Komisaret e tij te policise kur i tregojne te verteten, njesoj sic bente Enveri do kohe me pare dhe ky BOS ka 5 e kusur vjet qe eshte Edi Rama dhe askush nuk mund te krahasohet me prepotencen e tij te Diktatorit mafioz dhe dallkauk.

   Reply to this comment
 11. komunisti blu February 17, 08:40

  Po ky nofull kali priste qe te jepte saliu informacion apo ilirfloriri.

  Reply to this comment
 12. skifteri February 17, 08:47

  Sa djallëzore është teza ,të thuash se Llalla u dënua nga mosmarveshjet personale me Ambasadorin Donalt LU ?…Jo, kjo është vetëm dënimi që amerika i bënë këtijë k/prokurori i mbytur në krime të rënda deri në zhdukje e vrasje njerzish.

  Duke mbyllur dosje të rënda kriminale të S.Berishës dhe I.Metës.

  Reply to this comment
  • intelektuali February 17, 09:42

   Po ke harruar more mavri fanatike Edi Mashtruesin, TERMINTATORIN e Tirones qe po e mbush Kryeqytetin tone me Kulla si Kulcedra betoni.

   Reply to this comment
 13. Beni February 17, 09:27

  Nuk jam hetuar e nuk kam ceshtje penale ne ngarkim thote Llalla LU-se dhe shqiptareve. Kush do te te hapte ceshtje penale ty o Llalle kur vete ishe kryeprokuror i pergjithshem. Pas demokracie je kryeprokurori i pare qe u bere njesh me pushtetin hajdut. As Maks Haxhia ne kohen e diktatures se Berishes dhe Arben Rakipi ne kohen berishe, mete, nano nuk e degjeneroi organin e akuzes si z.llalla.

  Reply to this comment
 14. info analitike February 17, 09:32

  Ore qy shoku Lu ia ka treguar DASH-it se si nderhyri tek Llalla per ceshtjen e Bankers-it duke u bere edhe qy vete pale ne korrupsionet e Llalles.

  Reply to this comment
 15. intelektuali February 17, 11:14

  AMBASADORI LU PO HUMBET BESIMIN QE KISHIN SHQYPTARET TEK PERFAQESUESI I SHBA

  Kjo lekundje besimi ka ndodhur disa vite me pare kur BUMJA e Gerdecit la te vdekur ne gropen e perbashket te Saliut 26 njerez te pafajshem midis tyre edhe femije dhe kur sekretari i pare i ambasades amerikane ne tirane kishte dhene kushtrimin ne SHBA per perfshirje ne kete afere mafioze vrastare te “Zyrtareve te Larte” te ambasades dhe ne kete moment zbarkon ne terrin e nates sekretarja e shtetit Condoliza Rajs e Bush Junjorit dhe per disa ore qendrimi pergenjeshtroi pjemarrjen e zyrtareve te ambasades ne kete afere vrastare, por nuk tha asnje fjale pse Pentagoni kishte akorduar 300 milione USD per Saliun dhe banden e tij enveriste per te cuar ne Afganistan fisheke te ndryshkur kineze te Kohes se Qepes te Partise se Punes.

  AKUSH NGA SHBA NUK DOLI TE MARRE PERSIPER PERGJEGJESINE E ADMINISTRATES SE BUSH DALLKAUKUT PER MASAKREN QE BERI SALI BERISHA NE GERDEC

  dhe jo vetem kaq:

  Por Presidenti i Shqypnise, ose BABAI i Kombit Bamir Topi doli ne publik dhe deklaroi se nuk e kishte ditur fare as ai dhe as SHIK-u i tij se ku bie Gerdeci ne harten e Botes???!!!

  Ambasadori i atehershem Withers i futi shpejt historise fatale marshin indietro dhe tregoi ne publik nje perralle me “Mollet e krimbura” te pushtetit dhe ja mbathi me vrap ne SHBA pasi Like Floriri i ngjiti ne kurris nje leter turpi dhe rezili.

  Me pas ne skenen e re politike doli ambasadori Avrizu qe puna e pare qe beri ishte te shpallte Saliun si “Burre Shteti”, por kur e pa qe vrau si zogj pule nje dyzine me njerez ne 21 janar i futi edhe ky marshin indietro dhe heshti duke lare duart si Pilati i Pontit me fjalet: “Dava shqyptarce”, por nuk harroi qe t’i pelqente sekretarit te Shtetit John Kerry-it per te depozituar ne vendin tone Armet Kimike te Asadit, nje llahtar qe do te helmonte Vatanin me pasoja te pariparueshme qe dokumentohen ne shume vende te Botes dhe e gjithe kjo llahtari duke e paraqitur si “Katramale bamiresie” nga Kryeministri i porsazgjedhur Edi Rama. Shyqyr Zotit qe ne kembe u ngrit kryesisht rinia dhe shoqeria civile se po te ishte per opoziten e Bashes dhe Saliut LHL-te sovjetike te Asadit sot do te kishin pllakosur Shqypnine.

  Edhe Avrizu-ja iku dhe erdhi Lu-ja qe hapi dritaren e shpreses me deklaratat e tij bombastike, por edhe me kercenimet me “Vulen e zeze ne pasaporte” per deputetet e pabindur, se fundmi mbetem goje hapur me deklaraten per “Peshqit e medhenj” qe do te binin ne rrjetat e Drejtesise ne janar, nderkohe qe mesojme se “Peshku i madh” na qenka Adriatik Llalla qe DASH-i i ka anatemuar gjithe familjen me liber shpie dhe e ka shpallur ARMIK te popullit pa kurfare gjyqi dhe pa i dhene Tik Llalles te drejten te mbrohet?

  SI KESHTU?

  Deklarata e Arta Markut eshte si ajo e nastradinit per ata qe e pyesnin se kush kishte te drejte, pra “as mish as peshk”, si keshtu DASH-i ekzekuton nje vendim ndeshkimi sikur te ishte Koha e Qepes e Enverit? Po te kete SHBA prova qe Prokuroria shqyptare dru me pre nuk i di, le t’ bejne publike, sepse keshtu ne terrin e nates mua per vete me duket se po veprohet njesoj si ne Kohen e Gerdecit te Bush Junjorit kur Pentagoni i dhuroi bujarisht firmes private Saliu&Son 300 milion USD per te vrare dhe masakruar njerez te pafajshem ne Gerdec dhe kur Condoliza Rajs pa piken e moralit amerikan pergenjeshtroi pjesmarrjen ashiqare te “zyrtareve te larte” te ambasades amerikane ne kete afere vrastare qe akoma nuk ka fajtore.

  Pyetja qe mbetet te bejme eshte:

  PSE DASH DHE POLITIKA AMERIKANE

  Reply to this comment
 16. intelektuali February 17, 11:20

  AMBASADORI LU PO HUMBET BESIMIN QE KISHIN SHQYPTARET TEK PERFAQESUESI I SHBA

  Kjo lekundje besimi ka ndodhur disa vite me pare kur BUMJA e Gerdecit la te vdekur ne gropen e perbashket te Saliut 26 njerez te pafajshem midis tyre edhe femije dhe kur sekretari i pare i ambasades amerikane ne Tirane kishte dhene kushtrimin ne SHBA per perfshirje ne kete afere mafioze vrastare te “Zyrtareve te Larte” te ambasades dhe ne kete moment zbarkon ne terrin e nates sekretarja e shtetit Condoliza Rajs e Bush Junjorit dhe per disa ore qendrimi pergenjeshtroi pjemarrjen e zyrtareve te ambasades ne kete afere vrastare, por nuk tha asnje fjale pse Pentagoni kishte akorduar 300 milione USD per Saliun dhe banden e tij enveriste per te cuar ne Afganistan fisheke te ndryshkur kineze te Kohes se Qepes te Partise se Punes.

  AKUSH NGA SHBA NUK DOLI TE MARRE PERSIPER PERGJEGJESINE E ADMINISTRATES SE BUSH DALLKAUKUT PER MASAKREN QE BERI SALI BERISHA NE GERDEC

  dhe jo vetem kaq:

  Por Presidenti i Shqypnise, ose BABAI i Kombit Bamir Topi doli ne publik dhe deklaroi se nuk e kishte ditur fare as ai dhe as SHIK-u i tij se ku bie Gerdeci ne harten e Botes???!!!

  Ambasadori i atehershem Withers i futi shpejt historise fatale marshin indietro dhe tregoi ne publik nje perralle me “Mollet e krimbura” te pushtetit dhe ja mbathi me vrap ne SHBA pasi Like Floriri i ngjiti ne kurris nje leter turpi dhe rezili.

  Me pas ne skenen e re politike doli ambasadori Avrizu qe puna e pare qe beri ishte te shpallte Saliun si “Burre Shteti”, por kur e pa qe vrau si zogj pule nje dyzine me njerez ne 21 janar i futi edhe ky marshin indietro dhe heshti duke lare duart si Pilati i Pontit me fjalet: “Dava shqyptarce”, por nuk harroi qe t’i pelqente sekretarit te Shtetit John Kerry-it per te depozituar ne vendin tone Armet Kimike te Asadit, nje llahtar qe do te helmonte Vatanin me pasoja te pariparueshme qe dokumentohen ne shume vende te Botes dhe e gjithe kjo llahtari duke e paraqitur si “Karamele Bamiresie” nga Kryeministri i porsazgjedhur Edi Rama. Shyqyr Zotit qe ne kembe u ngrit kryesisht rinia dhe shoqeria civile se po te ishte per opoziten e Bashes dhe Saliut LHL-te sovjetike te Asadit sot do te kishin pllakosur Shqypnine.

  Edhe Avrizu-ja iku dhe erdhi Lu-ja qe hapi dritaren e shpreses me deklaratat e tij bombastike, por edhe me kercenimet me “Vulen e zeze ne pasaporte” per deputetet e pabindur, se fundmi mbetem goje hapur me deklaraten per “Peshqit e medhenj” qe do te binin ne rrjetat e Drejtesise ne janar, nderkohe qe mesojme se “Peshku i madh” na qenka Adriatik Llalla qe DASH-i i ka anatemuar gjithe familjen me liber shpie dhe e ka shpallur ARMIK te popullit pa kurfare gjyqi dhe pa i dhene Tik Llalles te drejten te mbrohet?

  SI KESHTU?

  Deklarata e Arta Markut eshte si ajo e nastradinit per ata qe e pyesnin se kush kishte te drejte, pra “as mish as peshk”, si keshtu DASH-i ekzekuton nje vendim ndeshkimi sikur te ishte Koha e Qepes e Enverit? Po te kete SHBA prova qe Prokuroria shqyptare dru me pre nuk i di, le t’ bejne publike, sepse keshtu ne terrin e nates mua per vete me duket se po veprohet njesoj si ne Kohen e Gerdecit te Bush Junjorit kur Pentagoni i dhuroi bujarisht firmes private Saliu&Son 300 milion USD per te vrare dhe masakruar njerez te pafajshem ne Gerdec dhe kur Condolisa Rajs pa piken e moralit amerikan pergenjeshtroi pjesmarrjen ashiqare te “zyrtareve te larte” te ambasades amerikane ne kete afere vrastare qe akoma nuk ka fajtore.

  Pyetja qe mbetet te bejme eshte:

  PSE DASH DHE POLITIKA AMERIKANE JANE KAQ INDIFERENTE ME SHQYPNINE E VOGEL DHE I KANE LENE AMBASADORET E TYRE TE LIVADHISIN SIPAS QEFIT NE VENDIN TONE?

  Reply to this comment
 17. haxhinasto February 17, 14:13

  Ti more Dhalle je viktime e Like Floririt dhe atij gamarit te Tropojes. Te moren me qafe a derezi.

  Reply to this comment
 18. fteri February 17, 17:30

  Për Intelektualin pa intelekt, fit ,good for nothing ! (nuk vlen fare ,për asgjë !)

  Me cinizëm kërkoni të vërtetën me pyetjen ? :..”He pra o Fteri Myteberi kush e shpetoi nga ndeshkimi Fullan Kusarin, spiunin e sigurimit te Shtetit? ”

  E shpëtuan hajdutët me çizme ,despot si S.Berisha dhe ish preasidenti Sakat me mustaqe që organizoi ballon mbretrore në presidencë ,festoi me madhështi vjedhjen e shekullit së bashku me hajdutin Fullani dhe k/prokurorin Llalla dhe Ilir Meta e Munika Çizmja të veshur me rroba mondane mbretrore hidhnin valle pamvarsisht se Fullan Hajduti ishte në ndjekje penale,ligji për ta nuk kishte rëndësi ,se Fullani që aty ishte i falur ,nga ndjekja penale,nuk kishte gjykatës mbi tokë që ta dënonte !.

  Kurse Spartak Braho k/ i komisionit ligjeve të parlamentit, një besnik i Ilir Metës , deklaroi menjëher në konferencë shtypi se Guvernator Fullani nuk ka përgjegjësi për parat e vjedhura !…këto jan hajdutët potencial që ndanë lekët e vjedhura të BSH-së,pikrisht jan këta persona që e emruan Fullanin guvernator të B.SH-së ,njeriu që zhduku 7.13 milard lek të vjetra me thasë nga xhepat e shqipëtarve të varfër ,jo Edi Rama .

  Por ti ore intelektuali pa intelekt vetëm lehë e lehë në tymë për Edi Ramën në këto blogje.Por ti duhesh lidhur në hekura të qenit dhe të thonë : Hë, ore intelektual -LIHË ! ” ,dhe ç’të bëshë ti i gjori, duhet të bëjshë siç të thonë : “Hum,hum-hum ! ” pastaj përsëri lehë për këdo që shehë rrugës,si për grabiqarin që vodhi BSH-së edhe për të ndershmin Edi Rama që kishte në dorë në drejtësi çelsat e kashtës ,se të vërtetët i kishin të tjerë si S.Berisha,Ilir Meta,dhe Nishani.

  I mençur është ai që mbush mendjen edhe të fëmijës së vogël dhe jo të baltosë këdo siç shkruan ti intelektuali pa intelekt .

  BRAVO GAZETA DITA ! “Në do të njohësh një njeri ,jepi hapësirë llafazanit ” Kjo thënje e shkëlqyer duket është sajuar enkas për Intelektualin pa intelekt që i lini hapësirë sa një gazetë.

  Inati dhe hakmarrja e intelektualit për E.Hoxhën e karikon këtë gjallesë për ta cilësuar cilindo edhe E.Ramën armik më të madhë !!! …………….

  Ky shpërthim është një kapërcim psiko-emocional e intelektualit që e ka dëshmuar herë pas herë ,të tipit : mashtrim e abuzim duke sharë e mallkuar mandaj , futet edhe në krime ku inkriminon cilindo !

  Ky do të ishte i mirë për ndonjë gardian Gestapo !

  Reply to this comment
 19. intelektuali February 17, 18:35

  Gestapo ishte ajo qe kopjoi Enveri me Sigurimin e tij te Shtetit dhe Gestapo ishte kopje nga KGB-ja e Stalinit qe ate kohe quhej NKVD ” People’s Commissariat for Internal Affairs”,

  prandaj:

  Mos i be gjerat lemsh se del kontradiktor dhe behesh si BUFON qesharak ne kete forum te nderuar te gazetes DITA,

  SI KESHTU SALIU SHPETOI FULLAN KUSARIN KUR EDI RAMA PO DREJTONTE SHTETIN SI NJE BOS I PLOTFUQISHEM I ZGJEDHUR ME VOTEN E GJITHE POPULLIT DRU ME PRE?

  Mua per vete kjo deklarate e jotja me duket shume joserioze se 7 meleon e kusur dollaro Fullan Kusari ja vodhi Edi Rames nga buxheti i shtetit dhe jo opozites qe Fullani gjithashtu i kishte darovitur me pare me shume LEKA njashtu sic kishte darovitur edhe Like Floririn. Dhe jo vetem kaq por shteti i Edi Rames i pagoi Fullan Kusarit edhe demshperblim te majme duke i puthur bythen e Spiunit te Sigurimit me nje falenderim te posacem per sherbimet qe kishte kryer ndaj Mafies se Kuqe me pushtet qe nga momenti qe kjo Mafie e kishte emeruar ne ate pozite kyce ku mbaheshin te depozituara LEKAT e popullit.

  A I THERRET TRUNIT TE FISHKUR SE CFARE IDIOTIZMASH KONTRADIKTORE SHKRUAN?

  Reply to this comment
 20. Luli February 18, 03:02

  Llalla si ope mishi me dy sy zbriti nga fshatrat e thelle dhe nje dite te bumur e shikon veten kryeprokuror. As ne mendje e as ne fiqir Te flasesh eshte humbje kohe vetem verifikoni pasurite te tij dhe ska nevoj per llafe .po keshtu edhe per Meten,Saliun Zenin Giten. Burgu eshte parajse per keta ndyresira se te ishte gjalle merhumi 7 pashe ne dhe te gjalle do ti kishte futur.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*