“Nuk e kemi braktisur tryezën për Zgjedhoren”, reagon Kim pas deklaratës së Bashës

May 22, 2020 15:58

“Nuk e kemi braktisur tryezën për Zgjedhoren”, reagon Kim pas deklaratës së Bashës

Pasi kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një deklaratë nga selia blu tha se opozita nuk do ta braktisë tryezën për Reformën Zgjedhore, me argumentin se kjo gjë vonon largimin e Ramës, ka reaguar ambasadorja Yuri Kim.

Përmes një postimi në Twitter, Kim shkruan:

“Ne e mirëpresim vendimin e Kryetarit të PD-së, Lulzim Basha për të përfunduar reformën zgjedhore. Mezi presim që liderë të tjerë të tregojnë udhëheqje të ngjashme.”

Ndërkohë më herët, Basha deklaroi:

“Ne do tu japim garancinë shqiptarëve për të shkuar drejt kutive të votimit që të largojmë këtë të keqe. Loja e Ramës se duke shkatërruar Teatrin do shkatërronte reformën apo se do merrte peng procesin e integrimit doli zbuluar. Të gjithë e panë planin e tij mafioz. Ne jemi të vendosur të mos ta lejojmë këtë. Ne do t’u japim garancinë shqiptarëve për të shkuar drejt kutive të votimit që të largojmë këtë të keqe. Nis fillimi i drejtësisë popullore, për teatrin, ekonomine dhe vendin. Sepse ai po sillet si një kriminel që po shkel ligjet dhe Kushtetutën. Do përfundojmë një orë e më parë reformën zgjedhore që do t’i hapë rrugë zgjedhjeve dhe procesit të integrimit. Rama duhet të largohet një orë e më parë me votë të lirë. Ne s’do braktisim kurrë reformën zgjedhore sepse vonon largimin e Ramës.”

 

L.H/ DITA

May 22, 2020 15:58
Komento

7 Komente

 1. Zigurr Qarri junior May 22, 16:03

  Basha eshte nul! Une nuk e di kush qendron prapa tij por nje gje eshte e sigurt eshte vetem gur shahu,levizjet i ben dikush tjeter!

  Reply to this comment
 2. ALBAN DEGA May 22, 16:35

  KUVENDI 1 SALIKJA 3…APO ORVAJTJE PER GRUSHT SHTETI NEN TAVOLINE !?

  – Ilir Meta shpall platformen e Byrose Politike te partise “ Keshilli Politik per Drejtesine” shqiptare

  – Levizje e re politike apo “ Skuadron Vdekjeje” per ekzekutimin e Reformen ne Drejtesi e Vetingun !

  – Ilir Meta ne pranga per tentative per grusht shteti

  – Cfare pret Kuvendi dhe SPAK-u !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kryemafiozi i Ballkanit Ilir Meta, alias Like Floriri heq edhe masken e fundit te varrmihesit perserites te Shqiperise !
  Kuvendi 1 Meta 2 + Avokatja politike “ Popullit “ te pazarlleqeve politike Rama- Basha te 17 majit 2017, pra Kuvendi 1 Meta Berisha 3 eshte tentative per grusht te mirefillte shteti dhe permbysje te rendit kushtetues dhe varrosja e Republikes Parlamentare, eshte kthimi i Shqiperise ne nje Republike Presidenciale, pra ne nje dinasti te ilir Metes dhe Avokates se Popullit , Avokates se Saleh e Argita Berishes.
  Nese drejtesia shqiptare rivihet nen shkopin e dirigjentit politik te SaLikes dhe te politikes se SaLikekracise a kujtdo qofte ky do te ishte guri i varrit jo vetem i Reformes me Drejtesi dhe Vetingut por edhe i demokracise dhe vete Shqiperise !
  Ja pse ambasadorja e aleatit kryesor strategjik dhe mikut me te madh te shqiptareve ne kohet me te veshtira to be or not to be, SHBA-se dha alarmin dhe kushtrimin per vrasjen e Reformes me Drejtesi dhe Vetingut qe ne djep nga pazaret e felliqta te politikes antishqiptare te politikaneve me antishqiptare me historine e Shqiperise !
  Ilir Meta eshte politikani me i degjeneruar dhe me i korruptuar ne keto 107 vjet te shtetit shqiptar.
  14 pikat i komplotit te tij antikushtetues jane 14 plumba ne zemren e Kushtetutes dhe Drejtesise shqiptare vetem e vetem per te shpetuar kokat e Bandes se Gangstereve” dhe “ Mafias qe ka dale krejt jashte kontrollit “!
  14 pikat e “ Keshillit Politik per Drejtesine” shqiptare jane 14 plumbat e levizjes politike qe ai lancoi dje e sot qe automatikisht e shkarkojne ate nga posti i Presidentit per shkelje dhe dhunim flagrant te Kushtetues, cka jo Komisioni i Venecias po as Komisioni i Zotit vet nuk mund ta shpetoje nga shkarkimi dhe as nga burgu vetem e vetem per kete akt pa llogaritur nje mal me krime e korrupsion te hapur me ze e me figuren e tij faqe mbare shqiptareve kudo qe jemi dhe faqe mbare Botes!
  Ilir Meta e Sali Berisha jane jo vetem turpi por edhe fatkeqesia me e madhe e shqiptareve, e mbare Shqiperise dhe kombit shqiptar !
  Shqiptare vigjilente, syceltesi perballe ketyre perbindeshave, ketyre kucedrave te pangime me gjak e me djersen shqiptareve dhe pasurite e tyre e te Shqiperise !
  Cfare pret SPAK-u !?
  Cfare pret Kuvendi i Shqiperise !?

  Reply to this comment
 3. alphade May 22, 18:14

  Shenim: Kamuflazhi bizantinist, dinakeria,hipokrizia,etj.
  zoti Basha nuk shkojne te Zonja e nderuar KIM,ambasa-
  dore e SHBA. Prandaj 3 milion shqiptaret Ju bejne thirrje
  gjithe klases politike shqiptare,kupoles se saj qe numuro-
  hen me gishtat e dores, te mos I bejne dredha “predhave
  te Drejtesise por te perballen nje here e mire per lare me-
  katet 30 vjecare ndaj shqiptareve ! Dorezoni Drejtesise
  Hajduterine Tuaj dhe nenshtroheni Drejtesise dhe mos
  luani me shqiptaret e nderkombetaret ” LOJEN e KUN-
  GULLESHKAVE” ! As macet e Presidentit ne Gjirin e La-
  lit nuk hane me keto brockulla ! (U kujtoj shqiptareve se
  Presidenti YNE I nderuar nga 11 tualete te Viles,njeren e
  ka enkas per MACET)

  Reply to this comment
 4. TIRONA May 22, 18:18

  Lool:GOL! , JO! ,GOL ! ,JO ! GOL! JO!

  Reply to this comment
 5. Adih May 23, 00:49

  Doja ti thoja Bashes ,te mos e levize bishtin ai ciraku i tij Bylylbashi nga Durrsi ,mos te beje finte po te votoje pernjehresh sistemin MAXORITAR me LISTA TE HAPURA .Kaq e thjeshte o Bashe ,vellai i vigel i Rames dhe i Like Floririt . Lerini teatrot e majmuneve
  I rrini ne koke si cekic , ketyre anti shqiptareve e anti zhvillim , zonje e nderuar amb KIM .Ju feleminderit ,per jete te jeteve per ndihmen tuaj e te shtetit Amerikan .
  Zoti ju bekofte !

  Reply to this comment
 6. Adih May 23, 00:50

  Doja ti thoja Bashes ,te mos e levize bishtin ai ciraku i tij Bylylbashi nga Durrsi ,mos te beje finte po te votoje pernjehresh sistemin MAXHORITAR me LISTA TE HAPURA .Kaq e thjeshte eshte o Bashe ,vellai i vogel i Rames dhe i Like Floririt . Lerini teatrot e majmuneve
  I rrini ne koke si cekic , ketyre anti shqiptareve e anti zhvillim , zonje e nderuar amb KIM .Ju feleminderit ,per jete te jeteve per ndihmen tuaj e te shtetit Amerikan .
  Zoti ju bekofte !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim