“Nuk e mbaj mend pse e qëllova”! Zbardhet dëshmia e dhëndrit të Qazim Sejdinit për vrasjen në Elbasan: Pimë shumë dhe…

July 31, 2020 13:49

“Nuk e mbaj mend pse e qëllova”! Zbardhet dëshmia e dhëndrit të Qazim Sejdinit për vrasjen në Elbasan: Pimë shumë dhe…

Është zbardhur dëshmia e njërit prej të arrestuarve për vrasjen makabre të të riut Florian Lamçe, në orët e para të mëngjesit të djeshëm, në Elbasan.

“BalkanWeb” ka publikuar dëshminë e dhëndrit të Qazim Sejdinit, Sokol Sanxhaktari, që u arrestua një ditë më parë, si njëri prej autorëve të krimit.

Ai është marrë në pyetje mëngjesin e sotëm, pasi më herët matjet e testit të alkoolit tregonin se ai ishte i dehur.

Në dëshminë e tij, SAnxhaktari ka thënë para policisë se Florin e kishte shok dhe se pasi kanë pirë bashkë nuk e mban mend si ka nisur debati.

“Florin e kam shok. U takuam pasdite dhe kemi qene ne disa lokale. Ne darke u ulem me Ardianon dhe me Florianin tek lokal piazza dhe kemi pire shume pije te ndryshme. Nuk e kujtoj as si nisi debati dhe as pse me qelloi dhe e qellova. Jam i shokuar. Nuk e di si ka ndodhur. Ne jemi miq”, mësohet të ketë thënë ai.

o.j/dita

July 31, 2020 13:49
Komento

10 Komente

 1. Arben July 31, 14:37

  Njësoj si nipi i Armando Subashit(ben qimes) në Fier.

  Allbania urupiane kështu e ka, se mos merziteni.

  Reply to this comment
  • Raimond vlonjati August 1, 05:11

   Ky qe nuk mban mend, duhet denuar dy fish,

   Sepse ky e ka vrare shokun kur ishte i dehur, mirepo kur je dehur nxjerr jashte te gjitha ato cfare jane mendimet e tua te verteta ,
   ato qe formojne boten tende shpirterore

   Ndaj ky miku duhet denuar ne menyre ekstreme se qenka tamam kriminel

   Reply to this comment
 2. Plaku July 31, 14:38

  Generata e re e Shqiperise edukuar nga brezi i dale nga komunizmi,droge,euro,alkol.demokraci,vrasje,kriminalitet,korrupsion. Pastaj kemi dhe klasen tone politike qe na “udheheq”. Na tregon rrugen “drejt prosperiteti,civilizimit,progresit dhe zhvillimit.” Lum si ne qe i kemi. O Zot ndihmoje kete komb pak te hape syte se ke qene shume i padrejte me ne. Amen!

  Reply to this comment
 3. lato July 31, 16:44

  Lale Ali,Haxhi,Qazim Sejdini, uron Allahun ne Xhami:Shyqyr qe ma dhe dhendrin kriminel!,se vdiste mer i shkreti per kto te fortet..Vete ishte si qimja ne qull..
  Pas nje muaji del dhendri,,Qazimi del xhiro ne buloevardin e madh,se do marre selam-aleqymet.

  Reply to this comment
 4. Kujtimi July 31, 17:38

  Meqe nuk e mban mend pse e ka vrare, do denohet ca kohe me…arrest shtepie ky dhenderrushi i Lal Qazos! Se helbete, duhet per zgjedhjet qe do vijne…

  Reply to this comment
 5. Julia July 31, 18:20

  Fute brenda kete plehren per nja 25 vjet dhe shiko si do ti vij kujtesa

  Reply to this comment
 6. Kerma plak i Vicidolit July 31, 18:32

  Ti je nje bandit i neveritshem qe nuk duhet ta shohesh me driten e diellit . Justifikimi yt ti sjell zorret ne gryke . Cila eshte jeta juaj dhe te ardhurat ne menyre te ligjeshme qe , paski qendruar gjithe diten neper lokale duke pire ?! Pse , kjo eshte demokracia qe kerkojne shqiptaret tash 30 vjet ?

  Reply to this comment
 7. Gzim Kulufi July 31, 18:59

  I ka shkrepur pa dashur arma! Gjera qe ndodhin … cdo dite ne Shqiperi! Po te kish qelluar tjetri dhe ky te ish i plagosur, pa diskutim qe do ti kujtoheshin te gjitha detajet e sherrit.

  Reply to this comment
 8. Shqiptari August 1, 07:53

  Mbasi te besh 20 vjet ne burg dhe te dalesh, mos pi me,bile mos mos u ul me lokaleve.

  Reply to this comment
 9. Tori August 1, 08:18

  Si more u dashka denuar 25 vjet se vrau nje njeri ! Te tjeret kane bere disa vrasje dhe jane liruar pas 10-12 vitesh (sigurisht per sjellje te mire ) .Ai Kostandin i Luizes vrau 4 vete dhe mori denimin 25 vjet sepse per te parin u denua vetem 2 vjet se e kishte vrare per vetmbrojtje.Thane per vetmbrojtje se ishte Kostandini qe shkoi ne shtepine e ketij te fundit i armatosur dhe u vetmbrojt nga nje i paarmatosur per vetmbrojtje.Nipi i ish deputetit te rilindjes (F Toçi )u lirua nga burgu se kishte vrare nje tjeter me armen e shtetit per vetmbrojtje ( ne shtepine e nje kurve,sepse drogaxhi ishin te gjithe )dhe asnje nuk u denua te pakten as per drogen .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim