Sherr në studio, dy opinionistët e njohur akuzojnë njëri-tjetrin për b…lëpirje

April 12, 2019 10:51

Sherr në studio, dy opinionistët e njohur akuzojnë njëri-tjetrin për b…lëpirje

Opinionistët Andi Bushati dhe Mentor Nazarko janë përfshirë dje në mbrëmje në replika duke akuzuar njëri tjetrin për b…lëpirje.

Mentor Nazarko: Ne nuk duhet të vuajmë nga sindromi i të gjithëditurit, veçanërisht kur janë çështje të tilla kaq të specializuara. Këtë po e them për Bushatin. Çfarë tha zoti Prençi është shumë më serioze për qeverinë për rastin në fjalë. Shpeshherë ne bëjmë letërsi politike.

Andi Bushati: Ore ti ke mendimin tënd? Se fillove të flasësh duke bërë replikë me mua…

Mentor Nazarko: Jo, përkundrazi, ti e bën se e pe që unë po pyesja atë…

Andi Bushati: Ore hall të madh ke të mbrosh të pambrojtshmen… Thuaj mendimin tënd, ç’ke me ne

Mentor Nazarko: Grandomania jote ka përmasa planetare

Andi Bushati: Ore ty të kanë sjellë për kasap këtu?

Mentor Nazarko: Prit një sekondë, kasapi je ti… Po e preve ti, mbaroi qeveria. Unë po them një gjë tjetër.

Andi Bushati: Epo edhe b…lëpirës nuk jam unë

Mentor Nazarko: Fakti që ti në këtë pjesë të jetës tënde ke vendosur të mos jesh b…lëpirës, kjo është çështja jote. Ti shpeshherë të rruan në të thatë vëlla, bën poezi politike. Dhe kjo mund të mos quhet b…lëpirje por është më e rëndë, më e turpshme. Ai e quan kadri, unë e quaj një gjë tjetër…

Andi Bushati: Këtë të turpshmen e marr përsipër unë, ti merr përsipër atë b…lëpirjen. Kaq kam unë

Mentor Nazarko: Ti thua të bëjmë një ’97 të dytë, ku do me ja dit ti. Kjo është padituri e thjeshtë. Fakti që ti e përsërit nuk do të thotë që është dituri.

o.j/dita

April 12, 2019 10:51
Komento

10 Komente

 1. ! April 12, 11:34

  Nazarko ben dallim nga te gjithe Plehrat si Bushati Zheji Lubonja etj bishta

  etj banore te perjetshem te Kazanit Shqiptare mediatik

  Reply to this comment
 2. demo April 12, 12:05

  Keta te bllokut po s`qene ne balle te kazanit,i rafte miu brenda,se jane mesuar me luge te madhe.

  Reply to this comment
 3. labi April 12, 12:34

  Imagjinoni ca kohe ka ardhur,Nazarko bie ne ate nivel sa merret me Bushatin,Nazarko e ka harruar faktin se Bushatin e ka mesuar Berisha te hypi ne peme,kete Bushati nuk e harron dhe ne nje forme apo tjeter ja kthen Berishes sa here me te mire,mua personalisht me vjen turp qe ti kem dhe bashkekombas nje takem te tille.

  Reply to this comment
 4. Zani Burimi April 12, 13:01

  Nazarko ben fjale me mend ne koke dhe thote vetem ato qe ka bindjen se jane te verteta dhe qe i di mire si te tilla.
  Bushati di vetem te shese mend sikur eshte i ditur dhe i pelqen te shese mend duke goditur vazhdimisht ne nje pike:kunder PS dhe ne vijimesi.

  Reply to this comment
 5. BEXHET RRAPOJ April 12, 15:05

  Andi Bushati diku ka marre nje luge corbe te prishur dhe tani detyrohet tu sherbej . Nuk i takon atije ky qendrim deri ne anti-kombetar duke ber thirrje deri per nje 97 te dyte bile dhe nuk i shkone per orgjinen qe ka .Flalet e tije shpesh nuk i marrin per baze.

  Reply to this comment
 6. Sulo kapedani April 12, 15:56

  Z.Nazarko ,mos e ul nivelin tend te bindesh “bushatlliun”sepse ai eshte “profet”me shkolle berishiane ,eshte aq i zoti sa ty ta ha pa dale nga bytha.

  Reply to this comment
 7. DRENICA E KUQE April 12, 18:56

  Lugen e çorbes se prishur e ka ngrene te UDBASHI Baton Haxhia e ku do t’i dali era!?!…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 8. mban toka April 12, 21:32

  Tani te theme dhe une nje llaf; keta bushatellinjte asnjehere nuk dolen shqiptare te paster qe nga ata te Shkodres dikur qe Ali Pashe Tepelena u beri thirrje qe nga Jaanina qe te bashkoheshin e te formonin shtetin shqiptar e ata spranuan. Edhe sot ta shkojne ujet nen rrogos po te kene mundesin, por jane bere bajat fare, per te mos thene ndyresira si ky qe i nderronte pelenat Saliu ne Paris…dhe tani do te ja shperbleje!

  Reply to this comment
 9. Amerikani April 13, 12:45

  ” Letersi politike!” Etiketimi me i sakte qe Nazarko i ka bere kadri Bushatit 🙂

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim