“Nuk jemi të gjithë njësoj”, Vasili – Ramës: Për herë të parë ke të drejtë

May 15, 2018 20:14

“Nuk jemi të gjithë njësoj”, Vasili – Ramës: Për herë të parë ke të drejtë

 

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se do të flasë nesër mbi qëndrimin e tij për ministrin Xhafaj.

Në një reagim në “Facebook” Vasili tha se bie dakord për diçka me Ramën, për shprehjen që nuk janë të gjithë njësoj.

Reagimi i Vasilit

Kryeministri për herë të parë ka te drejtë.

Kryeministri thotë që s’jemi njëlloj dhe ka te drejtë.

Po të ishim njëlloj do të ishim gënjeshtarë si ai dhe të pacipë si ai, që edhe lekët për studentet e sëmurë nga talasemia i shkurton dhe i grabit. Çfarë shpirti i zi mund të jetë ky që grabit qindra milion koncesione për vete dhe ju zhvat edhe lekët e luftës për jetën studentëve talasemikë.

Shyqyr qe s’jemi njëlloj si ai dhe ai kurrë s’do të jetë si ne.

l.h/ dita

May 15, 2018 20:14
Komento

7 Komente

 1. vlora May 15, 20:25

  O Tit Vasili:Po mbete tere jeten tende si ajo Miza ne byth te Kalit o mavri.Po a do behesh ndom
  b
  njehere vete-vetja? Sigurisht qe une ,por edhe Shqipfolesit e mi nuk e besojme se ti mund te behesh njeri.Ne e kuptojme se po i sherben vetes,por jo me kaq cmenduri,o derezi.

  Reply to this comment
 2. ha mut o prostitut May 15, 20:32

  edhe gojore live ne Parlament ti besh metes dhe mones
  ti ,
  basha ti bej gojiore berishes ne Parlament

  dhe e gjithe opozita te shpertheni ne orgji ne Parlament ,

  per qejf te shqiptareve ,
  dhe pastaj te lini te gjithe femrat ti bejne gojore gjithe votuesve
  shqiptare ,

  perseri sa te jeni gjalle ,s’keni me ardh kuuuuuuuuuuurr ne Pushtet !
  Per kte te jeni te bindur perfundimishte o prostituita politike .

  Rama ka gabomet e tija , qe ne nji rast tjeter ne shqiptaret do ta ndenshkonim ,por ai
  ndryshe nga ju prostitutat eshte Njeri e nuk vjedh Thesarin e Shtetit ,nuk vret protestuesit shqiptare per te mbajtur Pushtetin ,
  nuk hedh ne ere fshatra e nuk vjedh toka ,
  nuk tradheton e shet Shqiperine .

  Pra hani mut e ngopuni cdo dite medieve e ne Parlament sa t’ju dali nga hundet e veshet ,
  e vetmja gje qe s’varet nga ky popull .

  Reply to this comment
 3. Cuku May 15, 20:51

  Po ik o koqe kandari
  O Servil Vasali ,ngele duke ngrene mut or trap
  Ler pak per ata kalamajt e kopshtit qe te rriten e te behen te ,« zgjuar e te ditur» si puna jote,,,

  Reply to this comment
 4. tir May 16, 04:31

  O Tito, nje parukier me Meten ke o burre-grua? Je bere kopja e Metes edhe ne veshje, Tamam si Pollo me floke re ndare ne mes si Berisha, ju kujtohet besoj.Kete gje ka Rana se eshte i pa arritshem nga ju ne cdo drejtim. Ju te lsi e pd para tij jeni uturak pleqsh jo bebesh!

  Reply to this comment
 5. tir May 16, 04:32

  O Tito, nje parukier me Meten ke o burre-grua? Je bere kopja e Metes edhe ne veshje, Tamam si Pollo me floke re ndare ne mes si Berisha, ju kujtohet besoj.Kete gje ka Rana se eshte i pa arritshem nga ju ne cdo drejtim. Ju te lsi e pd para tij jeni uturak pleqsh jo bebesh!

  Reply to this comment
 6. Jimi May 16, 12:45

  Qe edhe ti e kerkon te mos jesh njesoj si gjithe te tjeret, kjo eshte gje e mire! Kete mosbarazi nuk e vlereson vetem Rama, por mbi te gjitha ata qe vleresojne Ramern dhe qe te kane dhene ty daten! Gjithe bota me boten ju me rroten!?

  Reply to this comment
 7. Alban May 16, 16:25

  SHQIPERIA QE DUAM UA NXINE NE BUZE GAZIN ATDHERRENUESVE E ATDHESHITESVE TE SHQIPERISE ME KRYEPESHKUN SALI BERISHA NE KRYE !

  Mendime me vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Fuqia e ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te
  antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek dhe Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  Bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze!
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une per se gjalli
  nuk e nxjerr
  Nje fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*