“Nuk ka bir k*rve të më pengojë”, Paloka “përkthen” Tahirin

April 19, 2018 13:17

“Nuk ka bir k*rve të më pengojë”, Paloka “përkthen” Tahirin

Pas deklaratës së ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili tha se nuk ka asnjë bir nëne dhe bir k*urve që ta ndalë, ka reaguar dhe deputeti i PD-së,  Edi Paloka.

Në një postim në Facebook, Paloka shkruan se Tahiri me këto fjalë ka kërcënuar kryeministrin, pasi duket se ai ka marrë sinjale se Rama do ta lëshojë në duart e “drejtësisë së çliruar”.

Ky kërcënim sipas Palokës vjen si një metodë e Tahirit për t’i lënë Ramës të kuptojë se “zhytja” e tij do të shoqërohet me nxjerrjen e bëmave dhe aferave korruptive në kohën kur Rama ishte kryetar bashkie.

Postimi i plotë

Tahiri kërcënon për herë të dytë Ramën publikisht. Ka përdorur përsëri një shprehje të Ramës për ta kërcënuar : “Nuk ka bir nënë dhe bir kurve të më ndalojë…” kërcënoi sot Tahiri me të njëjtën shprehje që përgjigjej dikur Rama për akuzat e korrupsionit që i bëheshin kur ishte kryetar bashkie.

Paralajmërimi i parë i Tahirit ndaj Ramës u bë publikisht në fillimet e skandalit po me një shprehje të përdorur nga Rama: “nuk keni parë asgjë akoma”.

I gjendur në të njëjtat rrethana, kur arrestimi i tij është përsëri afër , i kërkuar me këmbëngulje jo vetëm nga opozita por dhe nga ndërkombëtarët për shkak të fakteve evidente, Tahiri duket se ka marrë sinjale edhe që Rama është gati ta lëshojë për herë të dytë.

Berisha bëri dje një denoncim që si gjithmonë rezulton i vërtetë.

Në këto kushte vjen kërcënimi i dytë i Tahirit për Ramën duke i bërë të qartë se jo vetëm nuk pranon të bëjë burg për Ramën , por nëse Rama do e lëshojë, ai do nxjerrë jo vetëm bëmat e fundit të shefit të tij por do t’i kthehet dhe aferave korruptive të bashkisë. Këta janë ata që na drejtojnë, dhe pretendojnë madje të pranohen dhe në BE.

s.a/dita

April 19, 2018 13:17
Komento

26 Komente

 1. Kaçi i zi April 19, 14:03

  Ik o Paloqe. Po ku te shkojme sipas teje qe mos futemi ne be? Te rime te te bejme fresk ti Saliut e Lulit e gjyqtareve e prokuroreve te korruptuar qe nuk dinw sa miljona euro u dalin mga vetingu?

  Reply to this comment
 2. alphade April 19, 14:12

  T’i propozohet Partive Popullore Europiane qe Banda
  Pedeiste nuk eshte nje nje parti,pa pushuar se qenuri
  si e tille dhe eshte shnrruar ne nje bande mafioze ne
  mbrojtje te “Godfatheri-it” ,kryekriminelit e kryehajnit
  Sali Ram Berisha.
  Kjo bande i ka vene vetes dy detyra: Se pari, te bunkeri-
  zoi familjen Berisha nga cdo pikpamje: ekonomike dhe
  politike: te mbroje pasurine e kesaj familjeje mafioze dhe
  se dyti: T’a mbroje pasurine e vjedhur e te plackitur te
  kesaj familje,sidomos kur tani Vettingu sapo ka filluar dhe
  delikuentet e kesaj bande jane friksuar deri ne palce. Eshte kjo aresyeja qe Bylykbashi here pas here nxjerr
  neper dhembe : “Te mos merremi me te kaluare,vettingu
  te filloje me kete qeverisje,me qeverine socialiste” ?! Kup-
  toi qarte se sa po u dhemb e sa te friksuar jane keta qe
  nuk kane lene gje pa bere duke vjedhur vrare e plackitur kete popull. Megjithate sado te perpiqen nuk i shpetojne
  dot Drejtesise dhe Vettingut. Dita e Madhe po afron ! Gjyqi Final do te prese shume koka,sado Monstra e Vi-
  cidolit te perpiqet te shohe endrren e gomarit qe e kishte
  care ujku dhe ky, gomari thoshte me vete: ishalla jam ne
  enderr” ! Sali nuk je ne enderr,je ne realitet. Nuk shpeton!

  Reply to this comment
 3. Baftiari nga Gjiri i Lalezit April 19, 14:16


  A eshte Paloka bir kurve qe revoltohet keshtu?
  Kush eshte babai i Paloqes?

  Reply to this comment
 4. alphade April 19, 14:52

  Shenim: Pa- Loqe ! Saimiri nuk i referohet Rames kur flet per “bir k…ve” por e ka fjalen per Sali Ram Berishen,
  Monstren e Vicidolit, tradhetarin me te madh te Shqiperi-
  se dhe kombit shqiptar. E ka fjalen per Ty dhe Lulin tend
  qe jeni zhytur deri te floket e kokes me hajni,krime, ma-
  fiozlleqe,ne krye te kesaj mafie qendron “Godfatheri” yt
  Sali Vicidoli. Dhe bashke me anijen e Berishes qe ka marre uje nga te gjitha anet do te mbytesh edhe Ti,si
  batakci e antishqiptar qe je deri ne gen. Ptuuu race e
  ndyre,nje vemje,nje amebe nje qelizore. I tille je Ti!!!
  Pa-loqe ! Pse nuk e pyete Saimir Tahirin: “Ke aludon me
  frazen: “bir k…ve” ?! Dhe Ai me siguri do ta thoshte se
  fjala ishte per kreret e bandes tuaj qe nuk po leni gur pa
  levizur per ta denuar ate. Edhe sikur te denohet infantili
  S. Tahiri per veprimet prej kalamani dhe si M. I Brende-
  shem,ju perseri nuk do te shpetoni si bande dhe si indi-
  vide. Te gjuthe do te kaloni ne filtrin e Vettingut.Nuk shpe-
  toni zoterinj mafioze,vrases e plackites.

  Reply to this comment
 5. Plaku Xhuxhumaku April 19, 15:26

  Me pelqen gjuha e ketij alabakut , tamam gjuhe kryeministri, me shkerdhata e me kurva. Paloqja eshte paloqe po edhe ky kryekari nuk eshte burre me i mire.

  Reply to this comment
 6. XXXL April 19, 15:43

  Paloqe e dime qe je rob i trashe se ne Parlament pervec dhunes nuk te njeh kush per mend, por deklatrata e Tahirit eshte per ty, ti je Bir Kurve.

  Reply to this comment
 7. intelektuali April 19, 15:56

  KUSH ESHTE “BIRI I “KURVES” QE DO TE FUNDOSE SAJME QORRIN E HABILAJVE TE DROGES?

  sepse:

  Mesiguri nuk eshte Komisari i Policise, Dritan Zagani qe e masakroi dhe e shpalli ARMIK te Kllases, vetem qe e shenoi me gisht si Kapobande te Habilajve te droges perpara se t’i pergjonte Prokuroria e Italise,

  Mesiguri “bir kurve” nuk eshte as Lulzim Basha apo lukunia berishiste pas tij qe “dine vetem te lehin dhe nuk kafshojne asnjehere” pasi kur shikojne me pasqyren e Drejtesise Sajme Qorrin dhe Habilajt e tij, u duket sikur shikojne veten e tyre me Kulicet e droges se Lazaratit qe vrisnin edhe njerez si zogj pule duke inskenuar aksidente ne mes te dites me diell dhe ne mes te fushes me bar,

  Mesiguri nuk eshte as Kryeministri yne autoritar Edi Rama, sepse megjithese eshte nga ata enveriste qe “hedh gurin dhe fsheh doren”, Edi Rama e di fare mire qe Sajmea si BENIAMINI i tij di shume gjera qe mund ta terrheqe me vete ne gremine ne nje forme te pashpetueshme,

  ATEHERE KUSH ESHTE “BIRI I KURVES” QE DO TE FUNDOSE SAJME QORRIN E HABILAJVE TE DROGES?

  Une per vete them se ky “Bir Kurve” nuk gjendet ne Shqypni.

  Reply to this comment
  • fteri April 19, 17:26

   finocchio dolce ,Intelektual -mavria !!!!!……….!

   URIME finok dallkauk !
   Tani ke filluar zanatin e gjuetisë shtrigave ,atë të fallëgjores kundër S.Tahirit ,një pasion ,sa ti ke “harruar “atë, birin e vërtet të kurvës,që është frut i dashurisë e afeksionit në kullën e viçidolit … që lindi K/Kriminelit S.Karaxhixhi .

   Reply to this comment
   • intelektuali April 19, 17:33

    Edhe FINOK edhe DALLKAUK nuk shkon o fteri myteberi si Enveri

    Po ty per ke te erdhi kaq keq qe ofendon intelektualin?

    PER SALIUN, LULIN APO EDVININ?

    sepse:

    NJE MUT ENVERIST JANE

    dhe:

    NUK BEJNE PER “CUNA KURVE”

    Reply to this comment
 8. fteri April 19, 16:44

  Mallkimi më i madhë për vendin është qënja e këtijë përbindëshi supër aktiv në politikën opozitare .Në vend që sot ky monstër të gëzojë në parlament ,marrjen e ftesën së shqipërisë për hapje negociatash me BE-në ,ky me celular në dorë qohet e filmon Sajmir Tahirin !!!?, duke nxitur deputetët të bëjnë rrëmujë dhe të largohen nga parlamentit !

  Po kushë është ky përbindësh ?
  Ky është Sali Berisha ,karaxhixhi ,njeriu zjarrëvënës e minavënës që vodhi e shkrumboi ,dhe shkatrroi themel e çati shqipërinë ,arsye që vuajm ne sot .

  Sali Karaxhixhi ,ka marë detyrë nga spiunazhi i huaj serbë të nxisë destabilitetin në vend.

  Ky njeri plak ordiner kurvë ,por me mendje të re diabolike ekspert e intrigant i mbrapësht , krimineli më i rrezikshëm që ka njohur historia e parlamentit shqipëtar,është aktiv për ta shkatrruar e dëmtuar më tej shqipërinë.

  Në vënd që sot ky vrasës të jetë prapa hekurave të burgut se nuk ka ligjë për pushkatim ,ndodhë e kundërta filmon e ,përndjek ishë ministrin e brendëshëm më i guximëshëm e i vendosur S.Tahiri ministri i parë i brendëshëm që hyri në Lazarat në 2014 dhe shkatrroi hashashin ,bastionin personal e k/kriminelit S.Berisha ,me vlerën shitje në tregun italian e europian 5 milard euro në vit ,këtë humbje Sali Berisha me kompani të Lazaratit nuk ja harrojn kollaj !
  Prandaj PD-ja me THUTHAQIN -PALOKA e sulmojnë kaq shumë S.Tahirin ,por e drejta dhe vërteta e pastërsisë së figurës të S.Tahirit do triumfoi .
  Drita do të triumfoi mbi errësirën …….

  Pra kjo është arsyja e vërtet se përse sulmohet kaq shumë S.Tahiri ,nga Saliu dhe PD-ja e kriminalizuar dhe degjeneruar . Saliu ja kishte frikën Ministrit S.Tahiri se ai do ta arrestonte një ditë ,për krimet që ka bë ,por në veçanti për pushkatimin ,zhdukjen dhe falsifikimin e provave të 21 janarit 2011 ,ku ekzekutoi katër jetë njerzish të pa fajshëm,dhe as ferrë më këmbë nuk i ka hy.!!!!!

  Reply to this comment
  • Dielli April 19, 23:07

   Po mire o fteri,po edvin ramovici qe vazhdon te bashkejetoje me njeriun zjarrevenes te shtetit berishavicin nuku paska faj fare?Mjaft eshte MJAFT,me avokati ndaj djallit,se me i rezikshem eshte ramovici qe bashkejeton me vrases e te superkorruptuar dhe te deshmuar me ze,figure e deshmi te gjalla,sa istitucionale aqe dhe me shume popullore e medjatike.Te jeshe burre i mire ramovici juaj nuku do te kishin kerkuar populli,SHBA e BE Reformen ne Drejtesi,Vettingun dhe ligjin e Dekriminalizimit.

   Reply to this comment
 9. Armandi April 19, 17:02

  Mendje te holle paska patur , kot e marin per te manget ,i pelqen pak rremuja , se per dhune,te ha mune !

  Reply to this comment
 10. Taqi April 19, 18:12

  Po 1 bir ‘k.rve je edhe ti o keth bythec

  Reply to this comment
 11. valentina April 19, 18:29

  O paloqe, o rrot kari, qe ta kuptosh drejt se cilit drejtohej Tahiri bir kurve,po ta sqaroj me dy rrjeshta, biri i kurves eshte saliu i sheqeres me babe cetnikun serb Vuk Karadzicin qe ne Shqipetaret e therrasim kopili i vicidolit, ndersa biri i nenes eshte edi rama qe po mundohet ta beje kurban saimir tahirin kur dihet boterisht qe sajmir tahiri nuk mund te vepronte kurre pa dijenine e edi rames per cfare akuzohet sot,gjithmone nese jane te verteta per gjithcka shkruhet per te,por ju o kurva politikane si majtas dhe djathtas,meqenese nuk keni asnje alternative per te shtruar para qytetareve qe i ka shkuar thika ne kocke, ju cdo te ejte tallni pidhin e grave me kete popull.

  Reply to this comment
 12. alphade April 19, 18:46

  Shenim: Ky, intelektuali eshte per mua me interesanti se-
  pse nuk ka komentator te gazetes “Dita” apo “Tema” ,etj.
  ta permende Enverin aq here ne dite sa 5 vaktet e Nama-
  zit. Ne cdo koment e fillon me Enverin dhe e mbaron ko-
  mentin po me Enverin.
  Kam nje kuriozitet,zoti intelektual: mund te na thuash a ke patur ndonje ndodhi te drejtperdrejte me Enverin. Kam
  pershtypjen se ke patur kontakte direkte me Te ! Ndryshe
  s’ka si shpjegohet kaq shume flet per te. Na thuaj qofte
  ne menyre indirekte dicka rreth pyetjes sime. FLM.

  Reply to this comment
  • intelektuali April 19, 19:50

   I kam perkthyer veprat Enverit me patllake tek koka, qe ja shkruante Sevo Tarifa babai i socialistit te Edvinit Fatos Tarifa me Stefanaq Pollon, babai i demokratit te Saliut Genc Pollo

   KA NJOHJE ME TE MADHE SE KJO O ALPHADE ENVERISTI?

   Reply to this comment
 13. MH April 19, 19:11

  alphade
  Ate anekdoten jo ,ishalla jam ne anderr.
  Po thuhet: Bane Zot anderr.Asht ma i bukur kuptimi ne kete shprehje.Vetem kete vrejtje qe cdo here je perfekt.
  Te tjerat komente i ke te persosuna.Ke gjete terrenin po kujt ia thue zoterinjve si intelektualit pa tru.
  Nese vettingu vertet do te tregoj burrnin e vet atehere bindem se jemi ne rruge te mbare.
  Keto nuk mund te tjetersohen jasht ADN qe trashegojne.Cdo brez ne te ardhmen do ket po keto specie ADN prezent.Deri sa mund te bahet dicka e jashtzakonshme ti shdukun te pakten nga kuvendi i cdo bisede serioze por dhe te lire.Ne uzdaj te shprese qe vdes e fundit.
  Pershendetje.

  Reply to this comment
 14. MH April 19, 19:15

  “Nuk ka bir k*rve të më pengojë”, Paloka “përkthen” mesazhin e Tahirit.
  Jo e keni gabim.Vertet Paloka keshtu e ka emnin,po profesionin e ka fallxhor.Ndaj titulli duhet shenuar:
  “Nuk ka bir k*rve të më pengojë”, Fallxhori “përkthen” mesazhin e Tahirit.
  Si Paloqja jane te gjithe kudro te serave univeristare Plepat Durres.

  Reply to this comment
 15. Cuku April 19, 23:10

  Ku je Arben Ndoka ,se ti duhesh ne Parlament,
  Ti rrasesh nja dy te mira ketij Paloqes ,sic I rrase atij mutit tjeter kokezbathur,,

  Reply to this comment
 16. owl April 20, 00:48

  Paloka si shume po e kruan menderen.

  Reply to this comment
 17. alphade April 20, 06:48

  Z. intelektual ! Ah tash e kuptova …….tere mllefin tend….!
  Perkthimi vertete pune e veshtire por nuk ka qene ashtu
  sic thua Ti : “me kobure ne dore” ……Nejse, ne demokraci
  rrespektohen mendimet “ndryshe” pa ofendime…..! FLM.

  Reply to this comment
  • intelektuali April 20, 09:13

   Skeptiku alphade,

   Cfare t’i bej Enverit qe vrau Fecor Shehun se nuk e linte Nexhmija rehat dhe i bente presion nate e dite per likuidimin e POLIAGJENTEVE te brendshem dhe te jashtem qe familja Hoxha kishte mbajtur per 50 vjet me radhe ne gjirin e Partise,

   sepse:

   Njeri nga deshmitaret qe me sillte veprat e Enverit me patllake tek koka ishte dora vete Fecori i Mehmetit, tjetri ishte nje hetues me mbiemrin Bajraktari sic e kam shkruar shpesh ne gazeten DITA, qe u cudita mjaft kur e pashe ne listen e emigrateve ne Kanada duke kerkuar azil politik ne kete vend.

   KESHTU E KA DEMOKRACIA RESPEKTOHEN EDHE HETUESIT E ENVERIT, QE EDI RAMA MADJE I KA BERE MINISTRA TE RENDIT.

   Reply to this comment
 18. Alban Dega April 20, 16:31

  KUR VRASESIT DHE KRYEKUSARET BEJNE
  KRYEGJYKATESIT SUPREME TE SHQIPERISE !?

  – VRASESIT SERIALE TE MBI 10 000 SHQIPTAREVE ….
  – KRYEKRIMINELET E “BANDES SE GANGSTEREVE “….
  – KRYEHAJNAT ME CIZME TE DHJETERA MILIARDE DOLLAREVE TE SHQIPTAREVE
  …. TE SALI LIKE LUL CIZMES
  1- BRAKTISIN KUVENDIN SE GJOJA NUK MUND TE RRININ NE NJE SALLE ME NJE TE PERFOLUR NGA MAFIA E NARKOTRAFIKUT SI SAIMIR TAHIRI ( !? ) , KUR VETE ATA JANE TE KAPUR NE FLAGRANCE ME ZE E ME FIGURE DUKE VRARE E DUKE VJEDHUR
  2- ORGANIZOJNE MITINGJE ENVERISTE ALA “ARMIQTE NE LITAR” KUNDER SAIMIR TAHIRIT QE ESHTE NE HETIM
  3- BEJNE KRYEGJYKATESIN DHE KRYEPROKUHORIN ALA SALEH RAMOLLAH KARAXHICI E LUL PUTIN FAZLICI, ALA MONA FLORI CIZMJA, ALA FLAMUR NOKA STANISHICI E CORP. KUR VETE ATA DHE BANDA E TYRE DUHET TE ISHIN PREJ VITESH E DEKADASH NE PRANGA PER KUSARI E VRASTARI ALA 97, 98, GERDEC 15 MARS 08, 21 JANAR 11….!
  ZOT RUAJNA MENDTEVE KRESE !

  —-Original Message—–
  From: Alban Dega
  Sent: Thu, Oct 19, 2017 4:08 :15 AM EDT

  Pak mendime me shume fakte

  ” BYZYLYKET ” E SAIMIRIT DHE MILIONAT E SALI LUL MUL CIZME… FLORIRIT …

  … apo kur kryehajduti therret kapeni hajdutin !

  – Nga Alban Dega , Nju Jork

  Dje Sali Berisha bekoi Aleancen e re te kusari- Mafise. Aleance e re me rrenje te vjetra ne … Gerdec, ne Otranto, ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit”… kudo ne Shqiperi, nga Jugu deri ne Veri.
  Bekimi eshte nje akt i shenjte… Por ky bekim tingellon teper ogurzi. Teper ogurzi sepse vjen nga ai qe ishte dhe mbetet oguri me i zi per shqiptaret e Shqiperinene keto me shume se 25 vjetet e fundit.
  Cdo e keqe ka edhe te miren e vet. Cila eshte e mira?
  Duket se eshte nje bekim para kercitjes se prangave ne kycet e ogurzinjve dhe faqezinjeve te Shqiperise dhe shqiptarise.
  I pari ne liste Berisha I… I dyti Berisha 2- Xeni, i treti Berisha 3 Fatmir Mehdi Gerdeci, adjutanti i Berishes 2. I Katerti Lulezim Bashe Autostrada e Kusarise, Otranto +, I pesti …. I teti Like Floriri… I nenti ne tunxh Adriatik Palla….
  Mafia shqiptare dhe ajo nderkombetare me ne krye ate Italo- Serbo- Greke eshte ne panik total.
  Denoncimi shpetimtar per Shqiperine e shqiptaret i Ambasadorit te nderuar amerikan Z. Donald Lu per kater bandat dhe 20 familjet mafioze, njoftimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama per ardhjen e eksperteve te FBI-se dhe DEA-s amerikane per hetimin dhe luften kunder krimit te organizuar, narko e human trafikut dhe Mafias jo vetem shqiptare, vetingu ne drejtesi qe eshte ne hapat e fundit te organizimit dhe fillimin e veprimit konkret ndaj folese se grenxave te Korporates se krimit te Organizuar ka shkaktuar panik, hutim dhe alarm ne kupolen e saj jo vetem ne Shqiperi por edhe ne Rome, Athine e Beograd.
  Aq panik sa para se te shkoje para Gjykates se Ligjit, dosja mbi 400 faqeshe e hetimeve te Antimafias dhe Antidroges italiane u denkonspirua se pari nga Sali Berisha dhe mediat ne sherbim te tij.
  A ka alarm me te madh dhe panik lemerites se ky skandal i pashoq i publikimit te nje dosjeje hetimore pa filluar akoma gjykimi i saj nga Gjykata ligjore Italiane !?
  Edhe me alarmante kete situate e bejne thirrjet ala enveriste te Sali Berishes dhe shpures se tij politike dhe mediatike per burgosjen e Saimir Tahirit vetem sepse kusheriri i tij i dhjete apo edhe i pare qofte ai permendte emrin e tij ne biseda ndergangsteresh, narkotrafikantesh e kriminelesh , kur jo mbi koken e kusheririt, por te djalit te tij biologjik Shkelzen Berishes dhe se pari te vete atij rendojne akuza te perbindhsme deri edhe per krime kunder njerezimit si urdherat e tij per goditjen me aviacion e napalm te popullsise civile shqiptare ne Jugun e vendit, masakrat e perbindshme qe vrane e sakatuan mbi 10 000 shqiptare te pafajshem ne pranvere- veren 97, mbi 175 bashkevendas te vrare ne vendlindjen e tij Tropoje ne 98-99-en, qe masakruan 26 e sakatuan qindra te tjere ne Gerdec, qe urdheroi ekzekutimin e 4, plagosjen , rrembimin e torturimin e qindra protestuesve krejt paqesore me 11 janar 2011 ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit ”
  Jo vetem kaq, por lincoi, levizi e syrgjynosi edhe prokuroret qe po hetonin Hiroshimen shqiptare Gerdecin . Fshiu servrat e Kryeministrise duke zhdukur provat e urdherave te tij vrastare , ” lavirosi” Kryeprokuroren e Pergjithshme te Shqiperise, duke e zevendesuar me nje Bude te krimit si Adriatik Balla, gjysmagjelin e tij 50-50 me Ilir Meten ne sherbim te tyre, ne sherbim te Mafias dhe Korporates te krimit te organizuar. kembe e koke nga vete ai , qe edhe sot pas doreheqjes hipokrite e mashtruese komandon jo vetem PD-ne, por edhe strukturat paralele te krimit Mafias qe vrasin e presin, sic vepruan me Trebicken e Olddashin, Artan Santon … e cilindo qe rrezikon ” shtetin paralel” te krimit Mafias se vet.
  E Adriatik Balla merr guximin edhe te kerkoje takim special me ambasadorin amerikan ne Tirane Z. Donald Lu qe nuk la shpifje e sulm pa bere kunder tij dhe Reformes ne Drejtesi !!!
  Cfare do ti raportonte dudumi Balla Washingtonit!?
  Ato qe bosi i tij Berisha e mediat ne sherbim te tij kishin botuar dy a tri dite perpara!?
  E kujt ambsadorit te superfuqise boterore qe di Sali Berishen e co, per cdo politikan e jo vetem politikan jo vetem shqiptar por ne mbare Boten shume me teper se ata dine per veteveten.
  Dine cka jo vetem ata dine por edhe cka te tjeret dine e thone per ta , perfshi edhe Mafian jo vetems hqiptare por edhe nderkombetare !
  Jane sot ne hapesire mbi 7 000 satelite jo vetem por mbi te gjithe amerikane dhe qindra mijera syshqiponja amerikane qe po te duan numerojne edhe sa here merr frym jo vetem Sali Berisha e Edi Rama , Ilir Meta e Saimir Tahiri, Visho Ajazi e Adriatik Palla….
  Hajde kryeprokuhor ne sherbim te kryehorave e kaponbandave, kryemafiozeve qe ka pese vjet qe gerhin si derr i majmur mbi dosjet e krimit, qe nuk coi para drejtesise e ligjit asnjerin prej tyre !
  Pse ?! Sepse ata qe e vune ne ate post e vune qe tu sherbeje atyre dhe klanit te vet e jo shtetit ligjor dhe drejtesise, Mafise e jo Shqiperise! Lanet !?
  Edhe shperthimi i tollovise politike te opozites , zhurma e gjurulldia politike e mediatike e diteve te fundit eshte nje loje e ndyre dhe djallezoree kesaj Mafia shqiptare e nderkombetareper te krijuar tension dhe rremujen e rastit per te vonuar dhe sabotuar Vetingun ne Drejtesi, ne Polici dhe Politike e integrimin ne BE..
  A mendoni se eshte rastesi qe me shume zhurme politike e mediatike u be keto kater ditet e fundit per 3-4 permendje te emrit te Saimir Tahirit nga nje bande narkosh, per dy byzlyke qe ata gjoja i kishin dhuruar, per 30 000 euro apo 5 milione dollare apo euro fushate elektorale, gjysma e parave qe perfitoi kreu i PD-se Lulezim Basha dhe familja e tij zhvati nga kandidatet per deputete per ti futur ne lista, apo sa 1/7 e perftimeve qe Sali e Shkelzen Berisha, Ilir Meta kane perfituar vetem nga afera mafioze e antishqiptare e CEZ-it, e denoncuar ligjerisht me fakte, prova dhe deshmi nga nje avokat ligjor i saj.
  Per politiken kobzeze e mediat ne sherbim te saj kane me rendesi thashethemet e disa banditeve e narkotrafikanteve se provat e faktet e nje mbrotjesi te ligjit qe implikon kreret e politikes shqiptare Berisha, Meta e co. Pse !? Sepse krahas parase e pasurive te popullit e shtetit te vet, Mafia blen e udhezon edhe median e korruptuar shqiptare krejt ne sherbim te saj.
  Nuk ve doren ne zjarr per asnje politikan shqiptar. Aq me pak dua te beje avokatin e Tahirit. Por themeli i drejtesise e shtetit ligjor ne mbare boten e demokratike eshte se cdo njeri eshte dhe supozohet i pafajshem para se fajesia e tij te provohet nga gjykata ligjore !
  Te dalesh mbi kete parim universal te drejtesise bashkekohore e te besh thirrje e kushtrime ala enveriste e ala Gardistesh te Kuq ” Armiqte ne Litar” apo ” te sulmojme shtabet e kunderrevolucionit” eshte sic vepron Sali Berisha duke bere thirrje per arrestimin e burgosjen e Saimir Tahirit apo kujtdo qytetari te Shqiperise eshte sirene alarmi per rrezikun shoqeror qe kane despote te tille ala Luigji i 14-te. Eshte pikerisht kjo mendesi stalinisto- enveriste, eshte politika e impunitetit qe e ka cuar ne kalbezim e degjenerim te plote, ne kolaps te mirefillte drejtesine e shtetin ligjor shqiptar.
  Po aq antidemokratike e ala kastriste jane thirrjet e Lulezim Bashes e Monika Kryemadhit, te Ylli Manjanit e Mark Markut e co. per cadra e psuhtime sheshesh, per gjurulldi e trazira qytetare qe kane synime te njejta si ato te Sali Berishes e co. te zgjasin sa me shume jeten impunitetit dhe antishtetit.
  Cdo thirrje per trazira e destabilitet eshte nje kushtrim per mbare shqiptaret per te mos rene viktime te atyre hienave politike, eshte nje thirrje per zbatimin sa me pare te Vetingut.
  Veting ne drejtesi !
  Veting ne polici !
  Veting ne politike !
  Veting pa meshire e pa dallim e pa asnje perjashtim te askujt as ne pozite e as ne opozite !
  Kemi lindur dhe jemi para Zotit dhe para Ligjit si te barabarte!
  Veting !
  Perndryshe Shqiperia kurre nuk do te behet shtet, shtet i demosit te vet!
  Perndryshe Vetingu do te deshtoje pa filluar akoma !
  Perndryshe Vetingu do te quhet u mbars mali e polli nje mi !
  Nje mi i ngordhur pa lindur akoma !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim