Nuk ka fitues në 90 minuta, Kroaci-Angli shkon në shtesë

July 11, 2018 21:57

Nuk ka fitues në 90 minuta, Kroaci-Angli shkon në shtesë

 

Luhet në Luzhniki të Moskës, gjysmëfinalja tjetër mes Kroacisë dhe Anglisë.

Kroatët kanë mundur të barazojnë pak sekonda më parë në një sfidë me shumë emocione. Rezultati deri tani është 1-1. Anglezët kaluan në avantazh në minutën e 6 të pjesës së parë

Kroatët kanë qenë të pafat në pjesën e parë të ndeshjes kundër Anglisë. Kanë mjaftuar vetëm 5 minutat e para të lojës që ‘luanët’ të shënojnë golin e parë.

Nga një goditje dënimi pranë portës, Kieran Trippier ka shënuar falë një gjuajtje të saktë. Pjesa e parë është mbyllur në Moskë me rezultatin 0-1 për Anglinë.

Në gjysmëfinalen e dytë të Botërorit “Rusi 2018”, luajnë Anglia me Kroacinë, të cilat do të synojnë finalen e madhe me Francën më 15 Korrik. Sfida luhet në Stadiumin “Luzhnjiki” të Moskës.

l.h/ dita

July 11, 2018 21:57
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*