Revoltë me kalendar / Nuk ka protesta pa ikur gjermani i fundit

September 5, 2019 22:26

Revoltë me kalendar / Nuk ka protesta pa ikur gjermani i fundit

Në selinë e Partisë Demokratike po zhvillohet një takim mes liderëve të forcave politike të opozitës.

Mungojnë  Vangjel Dule i PBDNJ dhe Agron Duka i PAA, të cilët nuk ndodhen në Tiranë.

Sipas mediave opozita ka vendosur që të mos i rifillojë protestat para datës 16 shtator.

Në këtë datë pritet që Tiranën ta vizitojë zëvendës kryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU, Johann David Wadephul.

Me shumë gjasa, zyrtari gjerman shihet nga opozita si dritë shprese për një marrëveshje me qeverinë Rama.

Pas Wadephul, Tiranën do e vizitojë edhe Roberto Montella, sekretar i Përgjithshem i Asamblesë Parlamentare të OSBE.

Sipas kreut të PR-së, Fatmir Mediu, nga OSBE ka një tentativë “për të ulur palët në tryezë”.

e.ll./dita

September 5, 2019 22:26
Komento

5 Komente

 1. USA September 5, 20:45

  Iku dhe shtatori dhe pd se ka ndermend me protestu po duket se nuk ka perkrahes.

  Reply to this comment
 2. gjermani i fundit September 5, 22:23

  Nuk iki ore jo, se fillojne protezat pastaj keta dhe I mbarojne qoftet me tym

  Reply to this comment
 3. Aladini me Eskorte September 6, 16:24

  Basha vjen ne pushtet me marreveshjen e 2008 Rama Berisha

  As protestat as vota e popullit nuk ka rendesi

  Jane sa per te krijuar kornizen false te demokracise

  Rotacioni ne pushtet i kostumeve te vjeter qe tashme jane bere miliardere eshte garantuar ne 2008

  Nuk di sa e kupton populli shqiptar kete gje, gjithsesi keshtu eshte dhe Basha e di

  Tjeter gje nuk i intereson shume, thjesht duhet te presi

  Ia thote dhe miku i tij Rama sa here ka thithur mall te mire dhe behet i sinqerte para kamerave

  Pak durimmiku im – i ka thene

  Apo nuk e mbani mend?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim