Nuk lëshonte kupona, Tatimet bllokojnë kompleksin e njohur Taivan

August 2, 2019 09:05

Nuk lëshonte kupona, Tatimet bllokojnë kompleksin e njohur Taivan

Mbyllet një prej bizneseve më të mëdhë në Tiranë nga aksioni i anti-informalitetit. Tatimorët në kryeqytet i kanë vendosur drynin të gjithë kompleksit, duke filluar nga bari, restoranti dhe kazinoja.

Sipas Tatimeve të kryeqytetit, biznesi që operonte në mes të Tiranës nuk jepte kupon tatimor për klientët që frekuentonin ambjentet e kompeksit.

e.t./dita

August 2, 2019 09:05
Komento

8 Komente

 1. info analitike August 2, 09:40

  Ja dhe show i radhes i kriekaqolit.

  Reply to this comment
 2. ETHEM LALAJ August 2, 10:07

  KA BERE MIRE POR..DUHET FUTUR NE BURG KRYETATIMORI QE ISHTE ME PARE.KY SKANDAL NDODH GJITHANDEJ DHE JO VETEN NE TIRANE PARA SYVE TE QEVERITAREVE.
  -KJO SITUAT JA 30 VJET QE NDODH,NDAJ KY VEND KA NGELUR ME I FARFERI NE BOTE.
  -KJO PO NDODH EDHE NE QYTETIN TIM..FIER,KU NE SHUME RASTE..NE SHUME KLUBE NUK JEPET KUPONI TATIMOR.
  -QEVERRIA TE MERRET ME SHUME ME PUNE,ME ULJEN E INFORMALITETIT,ETJ,SESA TE MERRET ÇDO DITE ME BRROÇKULLAT E OPOZITES..FLM

  Reply to this comment
 3. USA August 2, 12:54

  Mire I behet Duhet filloj goditja nga Vetja besoj se do fuse dhe disa ishministra dhe ministre me vile dhe nderton pallat te alidemi ne Burg atehere Jeni I Besuar.

  Reply to this comment
 4. Lasgushi August 2, 16:07

  Karagjozët E MUTIT.Vetëm tre veta po të duan ;nga kryeministri deri tek portieri i tatimeve detyrojnë të presin të gjithë fatura në Shqipëri..Kur nuk duan,kujtojnë se tallin bythën me në me këto njoftime

  Reply to this comment
 5. bart72 August 2, 17:06

  Po Besos i kane mbaruar lekat dhe Rama drogaxhiu do i fusi Karin si ja ka futur te gjitheve Rama eshte i ilac per ju kurvat e mutit hahahhahhha hahahhahahhh forza Rama drogaxhiu hahhahahah qiu rrobet bravoooooooooooo

  Reply to this comment
 6. Genti August 3, 06:10

  Rama ka vendosur tu fuse friken e kuponit te gjithe femijeve te kopshteve e te cerdheve. Sa per te tjeret, haha, nuk besoj se pijne me uje parrullat e fleterrufete e Facebook-ut dhe show it ne shesh te fshatit. Shqiptaret ja ka pire lengun te gjatit si monologist dhe batutist basketbollist dhe asnje si merr me seriozisht pallavrat dhe fletrrufete e tij.

  Te shohim ku do ti gjej parate te mbushe humneren e Tatimeve.

  Sikur te sillte pas ca nga ato miliardat e tij qe ka degdisur ne Karaibe per tu kthyer TVSH-ne qe tatimet i kane borxh biznesit, besoj se do ta ndihmonte shume situaten.

  Reply to this comment
 7. servet August 3, 08:56

  Si ka mundesi qe ca i mbyll dhe ca vetem i gjobit(po ja mori dhe gjoben )

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim