Nuk lëshuan kupon, Tatimet bllokojnë aktivitetin e disa subjekteve në zona turistike

July 26, 2018 12:14

Nuk lëshuan kupon, Tatimet bllokojnë aktivitetin e disa subjekteve në zona turistike

Disa subjekteve në zona turistike u është bllokuar aktiviteti, pasi janë kapur me shkelje.

Sipas Drejtorisë së Tatimeve, subjektet janë pezulluar pasi nuk kanë lëshuar kuponin tatimor ndaj klientëve të tyre.

Inspektorët e Hetimit Tatimor kanë disponuar të dhëna që tregojnë masat e ndërmarra ndaj këtyre subjekteve.

Masat vijojnë si më poshtë;

– Subjekti hotel-restorant “Aragosta” me vendondodhje në Durrës, penalizim për “moslëshim kuponi, hera dytë”, si dhe është marrë masa e bllokimit 30 ditë kalendarike

– Subjekti restorant “4 Stinët” me vendndodhje në Durrës, penalizim për “moslëshim kuponi, hera dytë”, si dhe është marrë masa e bllokimit 30 ditë kalendarike.

– Subjekti “Zgara Polski” me vendndodhje në Durrës, penalizim për “moslëshim kuponi, hera dytë”, si dhe është marrë masa e bllokimit 30 ditë kalendarike.

Ndërsa nga ana e strukturave të Zbatimit, pranë DPT-së u morën masat si më poshtë vijojnë:

-Subjekti “Havana” me vendndodhje në Dhërmi penalizim për “moslëshim kuponi, hera dytë”, si dhe është marrë masa e bllokimit 30 ditë kalendarike.

-Subjekti “Bunkeri Blu Gumeninca” me vendndodhje në Durrës, penalizim për “moslëshim kuponi, hera dytë”, si dhe është marrë masa e bllokimit 30 ditë kalendarike.

-Subjekti “Oltion Nika” me vendndodhje Yzberisht, Tiranë, i paregjistruar në organet tatimore. Bllokim deri në regjistrim si subjekt i TVSH-së.

s.a/dita

July 26, 2018 12:14
Komento

2 Komente

 1. edi r July 26, 20:27

  vetingu ka nisur edhe tek bizneset !duhet klime me e mire per bizneset sepse eshte njesoj sikur vijne maskat poju dhe ikin po nuk ju dhe ta futin !!tatimoret kane nevoje per keshilltare dmth ti mesojne si duhet te punojne !!p sh para se te kontrolloje nje biznes duhet ta lajmerosh nje muaj para qe ai te reflektoje pra do te arrihet rezultat

  Reply to this comment
  • ALBAN BREGU July 26, 23:59

   NJE SHEMBULL KONKRET:

   HOTELI ‘VILA HADHRI’ NE BORSH “MENAXHOHET” NGA “PRONARJA” E BASHKESHORTI,

   ‘NEXHMIJA’ ME BANKE E ‘CASH’, MANIPULOJNE ‘FATURAT’ KUR DETYROHEN T’I LESHOJNE (?!),

   BAR, SHERBIME, VAJ ULLIRI, ULLINJ, ETJ, ETJ, … TE GJITHA NE TE ZEZE (?!)

   MASHTRUES TE LINDUR,

   DHE PER KETO “VIRTYTE” TE TYRE,

   ‘FAJIN’ E KA QEVERIA, HERE QENDRORE E HERE LOKALE… NDERSA

   SHERBIMET NUK I JAPIN

   DHE

   TAKSAT NUK I PAGUAJNE …

   KANE NGRITUR ‘KATEDRALE’ (ME CFARE PARASH ?! ?! ?1…)

   DHE JO VETEM NUK JANE E NUK KANE ‘PESHKOPE’ T’I DREJTOJNE E MENAXHOJNE,

   POR AS ‘PRIFTERINJ’ TE RENDOMTE …,

   QE DASHUROJNE TE SILLEN SI ‘CUBA’ E ‘MAFIOZE’,

   KERCENOJNE KEDO QE ‘GUXON’ T’JU THOTE ‘PERSE MASHTRONI PER KETE OSE ATE ?????…’ OSE

   ‘PERSE VITI JETEN TIME E TE TE TJEREVE NE RREZIK PER DICKA QE MUND TE KUSHTOJE

   MAKSIMUMI 30 Euro DHE MBETET ????? …

   … DHE

   VETEM 100M ME TUTJE GJEN SHERBIMIN, PASTERTINE E GARANTUAR, TRADITEN ME TE MIRE

   SHUMEPLANESHE TE ZONES E ME GJERE, NJERZILLEKUN, MIRENJOHJEN DHE ‘PAMUNDESINE’

   SHPESHERE PER VENDE E PRENOTIME, SEPSE NATYRSHEM KERKESAT JANE SHUME TE MEDHA …..

   TEK HOTEL-RESTORANT ‘RIVIERA’ = NA SHPETUAN JAVEN E PUSHIMEVE, PERBALLE ‘STRESIT’

   ENDEMIK QE TE JAPIN ‘CUBAT’ JO TE PAKTE NE BORSH E NE ‘BREG’ …..

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim