Prokuroria: Nën hetim edhe ministri Saimir Tahiri

June 7, 2016 12:54

Prokuroria: Nën hetim edhe ministri Saimir Tahiri

Pas pezullimit të kreut të Policisë së Shtetit, Haki Çako nga detyra për pajisjen e përgjimit, nën hetim është vënë dhe Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, për pengim në zbulimin e së vërtetës, thonë burimet nga prokuroria, për mediat.

Prokuroria e Tiranës, në kuadër të veprimeve hetimore të deritanishme, dyshon se këta persona, me veprime ose mosveprime, kanë lejuar aktivitet të kundërligjshëm përgjimi. Prokuroria e Tiranës po vijon hetimet për të provuar nëse, pas veprimeve të dyshuara si të kundërligjshme, ka edhe zyrtarë të tjerë të lartë shtetërorë – thuhet në njoftimin paraprak të grupit të hetuesve.

 

June 7, 2016 12:54
Komento

24 Komente

 1. kolonel Xen Gedafi(Gerdeci) June 7, 13:03

  ‘DARDHA E KA BISHTIN MBRAPA’!

  Reply to this comment
 2. "Horri i Bulevardit" June 7, 13:07

  Po synohet destabilizimi i vendit.
  Salehu hodhi ne sulm grupin e prokuroreve dhe gjykatesve, per te cdekurajuar forcat e rendit, per ti shkaterruar ato dhe per te cuar Shqiperine ne lufte, strategji kjo e kahershme e Serbise.
  Sistemi demokratik mbrohet kur goditet krimi dhe kryekrimineli eshte saleh filoserbi. Ne qofte se nuk e eliminoni kete rrezik potencial, atehere do tju djege, bashke me Shqiperine.
  Kerkoni ne ambjentet tuaja spiunet e salehut dhe bejini qe ti shpetoje shurra ne breke.
  Nuk njoh demokraci me buzqeshje, por njo demokraci ku ligji con ne saterr, cejcilin qe mundohet ta shkele.

  Reply to this comment
 3. dashamires June 7, 13:13

  Po kur pezullohet kreu policise per paisjen e pergjimit dhe nen hetim vihet ministri per pengim te zbulimi te vertetes si mund ta themi me shqip dhe qarte ndryshe vecse : Saimir Tahirit ju sosen ditet si minister ( e parashikoi para ca ditesh dikush ketu ).

  Reply to this comment
 4. alphade June 7, 13:21

  Praktikisht “coup d’eta” nga ana e Sali Berishes !! E vetmja rruge eshte arrestim i Sali Berishes ne emer
  te popullit shqiptar qe i dha voten te mefshteve ..,!!
  Turpi botes e mbulofte te majten shqiptare !!! Me gandi-
  zem nuk zgjidhen problemet shqiptare duhet nje dore e
  hekurt qe te beje zap gangsterin e mafiozin Sali Vicidoli!
  Ndryshe varri do ta prese te majten shkerdhate dhe mire
  t’i behet !!

  Reply to this comment
 5. N.VJOSA June 7, 13:21

  Ç’ vete në këtë Stanin e Edush Lepurushit, o ç’ vete!!!!!!….
  Saliu qe flet per pergjime,
  KA RREZIK TE KETE FUTUR ME KULISHET E TIJ APARATURA S Ë R B O-R U S E,
  dhe tu kontrolloje jo vetem bisedat, por dhe sa pordhë bejne ne dite Lepurushat e Edi Lepurushit….
  Une nuk e quaj çudi qe Lepurushi gjate te perfundoje nje dite si Aldo Moro…!
  Çdo gje eshte e mundur ashtu si i ka hedhur tentakulat Oktapodi i Serbve ne Shqiperi…!!!!
  Kur Arriti Kryeagjenti Serb te fuste edh Fazlliçin sa nje Derrkuc ne Keshillin e Sigurise Kombetare, nuk e ka problem me ustallaret e tij te kontrolloje me aparatura rusoserbe, Edushken dhe Lepurushat e tij….me mjete nga me modernet e Putinit dhe vellezerve serbë….
  SHQIPERIA
  ESHTE BERË
  L E S H A R A P I….

  Reply to this comment
 6. anticensurë 25642654 June 7, 13:31

  nuk është aspak “coup d’eta”!
  fare thjeshtë!
  tahiri jep dorheqjen për të mos penguar hetimin,nuk përsërit idiotësitë e berishës, dhe emrohet një ministër i ri!një njeri që nuk është i përfshirë në një proces hetimor!!
  pikë dhe mbaroi!!
  nuk ka përse të ulërihet kot më kot për këtë apo atë mynxyrë!!
  është normale në një shtet demokratik!!

  Reply to this comment
 7. IOLA June 7, 13:46

  po kjo eshte gjeja me e keqe e vendi eshte mar peng prokuroria nga llumrat po coin vendin drej destabilizimit po i presin rugen reformes me keto qe te mos meren pse nuk ran dakort .o armiq te kombit shqiptar

  Reply to this comment
 8. Vëzhguesi F. June 7, 14:04

  Nje bllof i rradhes i pseudodrejtesise shqiptare! Nje shashke tymuese per te terhequr vemendjen e publikut nga domosdoshmeriua imperative per reformen ne drejtesi.
  Kjo levizje e fundit politike e pseudodrejteise shqiptare, e kryer sipas porosise dhe urdherit te padronit qe i ka emeruar ne ato detyra keta shellira gjize, synon te ruaj gjendjen e statukuose se kesaj drejtesie te implikuar ne miliona allishverishe deri dhe krime dhe te godase ne menyren me mafioze te mundshme me mjetet qe Kushtetuat dhe lligji u kane vene ne dispozicion per te goditur krimin dhe mafien, mazhorancen politike dhe qeverine e saj nisur dhe nga fakti i apatise politike, mungeses se insiatives, tolerances ndaj veprimeve kriminale te ketyre inbstitucioneve te kapur nga Sali Berisha, qe kjo mazhorance dhe kreu i saj qe friken e shet per civilizim, ka manifestuar qe kur ka marre mandatin nga populli.
  Kerkohet me emergjence dhe urgjence shkarkimi dhe venia para pergjegjesise penale te kreut te sherbimit te inteligjences per shperdorim detyre, i kreut te akuzes per neglizhence te qellimshme ne kryerjen e detyres kushtetuese per goditjen e krimit dhe krimineleve me dosje te pluhurosura dhe implikim ne afera politike per te ndihmuar kriminelet e vertete te ketij populli dhe ketij vendi, pa kursyer me te papergjegjshimin , me te paaftin, mashen e Sali Berishes, te ashtuquajturin predsident ne detyre, Bujar Nishanin.
  Diçka per ju te Dites. Nese citoni burime nga prokuroria dhe ja servirni publikut, mire eshte te beni kujdes dhe te mos na sillni prononcimet e rrugeve te kelysheve te Saliut nga kursi i plepave dhe te nxitoni t’ia jepni publikut.
  Edhe pse mund t’i vije keq ndonjerit nga ju, me duhet te them si nje dashamires i vjeter i gazetes suaj, se nuk eshte ne seriozitetin e nje media qe per qefmbetje nga ndonje veprim i ministrit te brendshem te publikoni çdo pordhe te Berishes, i cili ka nje urrejtje patologjike per Sajmir Tahirin.

  Reply to this comment
 9. rilindja jote June 7, 14:24

  Po te mbash ende ne pune,neper institucione te larta shteterorenjerezit e Sali qenit ,keshtu do te ndodhe :do te hetohen e do te denohen vetem te majtet,socialiste,drejtues te larteSocialistet nuk kane asgje ne dore vetem celsat e kashtes,gjithe institucionet jane ne duart e PD.Na rrofte ne soc. qe punuam,luftuam dhe fitoj PD!!!!!?????????????????????

  Reply to this comment
 10. populli June 7, 14:26

  Prokuroret e Berishes vazhdojne te punojne per Berishen,prandaj se duan reformen PD-istet

  Reply to this comment
 11. lennard June 7, 14:30

  Ti Anticensure e dhe zgjidhjen duke i vene dhe pike.Po per Sale Gerdecin dhe Lulke Rrugekombin pse nuk thua ndonje fjale , apo ke ngjyer dhe Ti nje cike koke repken e Korrupsionit dhe te krimit me djallezor .

  Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 June 7, 16:40

   leo,
   më kape mat!!qerata je a i vrarë!!
   me siguri të kujtohet koha kur unë e ledhatoja në shpatullat e përgjakura të saliut pas hiroshimës gërdeciane!!bile dhe kur bëra marveshjen e fshehtë në lalëz me metën,zv/kryeministrin e berishës dhe e mohova për nët muaj rresht dhe në 1 prill polla aleancën!!bile dhe atëherë kur me berishën bëra ndryshimet kushtetuese,o leo!!
   kështu o leo djali do të të përmënd më nga këto bëmat e mija??jo se të bëhen shumë për mëndjen tënde!!të plas tullumbacja pastaj!!
   ajo që thashë më lartë është një veprim mëse normal në një shtet demokratik!!ajo është mëse normale dhe me atë që po predikon rama deri tashti!!ajo është mëse normale me atë që po quhet reformë në drejtësi!!
   një veprim i tillë,si e thash unë më sipër,është në leverdi të palloshit të tironës,OR RROTË KARIT!!
   këto që thoni ju shumica idiotë rreaktivë të tërbuar nga emocionet janë të gabuara!!
   palloshi ka rastin në dorë që të fitojë ndonjë pikë!!ai jo vetëm që nuk duhe të përsërisë ato që ka bërë berisha në raste të tilla,por duhet të kërkojënjë hetim sa më të thellë!!
   nqs ti dhe të tjerë nuk e kuptoni një gjë të tillë?!
   atëherë të më falni për kohën që po harxhoj duke shkruar!!

   Reply to this comment
 12. lennard June 7, 14:32

  Ti Anticensure e dhe zgjidhjen duke i vene dhe pike.Po per Sale Gerdecin dhe Lulke Rrugekombin pse nuk thua ndonje fjale , apo ke ngjyer dhe Ti nje cike koke repken e Korrupsionit dhe te krimit me djallezor .
  Ka me deshmi me te qarte qe Drejtesia ne Shqiperi eshte e kapur ?

  Reply to this comment
 13. ALBAN DEGA June 7, 14:54

  SHQIPERIA NE RREZIK !

  – Stop grushtit institucional te Shtetit ne Shqiperi

  – Te arrestohet ne flagrance Mareshali i UDB-es serbe Sali Berisha
  banda e tij puciste ! Sot… Neser eshte kurre!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sherbimet sekrete dhe Mafia serbe, greke, ruse, shqiptare… ne sulm per destabilizimin e Shqiperise.
  Prokurori i Pergjithshem i Shqiperise Adriatik Llalla dhe gjykata e Sali Kadafit shkarkojne me “mundet apo s’mundet” drejtorin e Pegjithshem te Policise se Shtetit dhe ndeshkojne me “arrest shtepie” po me “mundet apo s’mundet ” dy oficere te larte policie!
  Nje grusht insittucional i mirefillte shteti…
  Stop grushtit institucional te perseritur te shtetit ne Shqiperi!
  Kuvendi i Republikes se Shqiperise te mblidhet ne seance te jashtezakonshme dhe me procedure te jashtezakonshme te shkarkoje, tu heqe imunitetin dhe te arrestoje ne flagrance kreun e komplotit destabilizues dhe te grushtit institucional te shtetit Mareshalin e UDB-es Sali Berisha, Presidentin e Republikes, kapterrin PD-se dhe gardianin e Karaosmaneve Bujar Nishani, Prokurorin e Pergjithshem, Adriatik Llalla, Kryetarin e Gjykates se Larte. Zagarnjori, shefin e SHISH-it Visho Ajazi….
  Kuvendi i Republikes se Shqiperise te miratoje me procedure urgjente Reformen ne Drejtesi dhe ndryshimet Kushtetuese pa qene nevoja per 2/3 e votave meqe opozita destruktive e Sali Berishes nuk miratoi marreveshjen per to.
  Urgjent! Menjehere!
  Neser eshte kurre !
  Vellezer e motra shqiptare mbroni voten tuaj !
  Mbroni demokracine!
  Shqiperia ne rrezik!
  Mbroni Shqiperine!
  O sot e kurre!
  Vraponi burra nuk ka me prite !
  Vigjilence!Gjakftohtesi!
  Mafia ne hyxhym!
  SHQPERIA NE RREZIK!

  Reply to this comment
 14. gjermani i fundit June 7, 15:34

  Epo ta sjelle verdalle vendin kokrra e malokut me valixhe druri, kjo s’ka bythe te rrije! U mbushen 26 vjet qe jemi bere lesh arapi per tekat e ketij psikopati, ja edhe nje te re sot! Gjykata ka shpallur te paprekshem sot e tere motin barbarin e Vicidolit, pergjegjesin e te pakten 4 te vrareve ne bulevard, te 26 grave, burrave dhe femijeve ne Mathauzenin e Gerdecit, mbi 3000 shqiptareve ne luften civile te ’97 e ndofta Trebickes dhe Remzi apo edhe Dritan Hoxhes, apo edhe Olldashit, per deme ekonomike te llahtarshme, etj, prokuroria paska halle te tjera. Qenkan pergjuar ca telefona nga policia!!!!! Pa i marre leje Dhalles, dmth pa i marre leje malokut me valixhe druri, qe s’ka lene pa pergjuar edhe kasollet e qenve, se te lopes e ka pasur pasion te vjeter. Sot ne bote nuk eshte me sekret qe amerikanet kane pwrgjuar edhe celularin e Merkel & Company; shyqyr qe nuk ka Dhalle Germania, se do arrestonte Obamen. Xhanem, receten e Dhalles ua japim ne, nje kos+1 uje. Pa lere kur zgerdhihet manekini hollandez, qe me raporte gjinekologu ia hodhi paq me procedure shperdorimit te 230 milione euro! Nuk paska perendi, po edhe po pati do e kete emeruar me siguri ne ate post maloku me valixhe druri.

  Reply to this comment
 15. eri June 7, 17:59

  O,PROKURORI E KAPUR E KALBUR E DHYER NË KRIME ,PO U VJEN FUNDI ! Përgjoni DHE bëni aktë akuzë PËR S.Berishën dhe L.Bashën ata kanë bërë vrasje ,vjedhje ,gjenocid në bulevard,shitje teritori TRDHËTI ndaj atdheut dhe lerëni sebepet me përgjimet me çimkat ,këto manovra politike nuk ju shpëtojnë asë ju nga reforma në drejtësi. Edhe ju do ta thyeni qafën shpejtë.

  Reply to this comment
 16. ALBAN DEGA June 7, 18:06

  Opinione

  CFARE I DINI SHQIPTARET O JU KRYE-KRIMINELET E SHQIPERISE !?

  – Gomare Hasi si Flamur Noka, lope Hollande si Lulezim Bashiqi, apo Feld- Mareshalle te UDB-es SE Beogradit si Sali Berisha… !

  – Partia shtet, Njeriu shtet apo Sovraniteti
  I Sovranit…. “Ne populli, Me popullin , Per
  Popullin” ?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Jeni te kapur ne flagrance nga kamerat dhe syte, nga mendja dhe shpirti i sakatuar nje populli te tere
  1-duke vjedhur 500 e ca milione te Autostrades se Kombit…
  A e dine Shqiptaret se kane paguar nga gati 100 milione dollare ne vit vetem per interesin stratosferik 12 per qind te kredise tregtare pasi FMN dhe Banka Boterore nuk pranuan te jepnin kredi me interes te ulet nen 4 per qind!?Sipas eksperteve te tyre, kostoja e saj ishte teper e larte dhe e fryre per shkak te kusarise dhe korrupsionit Berisha- Basha e co? Vetem interes! Kusari e trefishte!!!
  2 – duke hedhur ne ere e masakruar 26, duke plagosur qindra gerdecare te pafajshem perfshi edhe foshnja ne bark te nenes e pleq ne buze te varrit !?
  A e dini se ky ” aksident teknologjik” i Gjin Gjoneve e Saliqeve shqiptare klasifikohet si Krim Kunder Njerezimit ?!
  3- duke ekzekutuar pa vendim gjyqi kater, duke plagosur dhjetra e duke torturuar qindra protestues te pafajshem shqiptare me 21 janar 2011, ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit” ku nuk kishte ekzekutuar as nazifashizmi e as komunizmi Shqiptar?!
  Krime kunder njerezimit dhe Konventes Nderkombetare te Gjeneves kunder Tortures te kapura me ze e figure nga deshmitaret me te padiskutueshem, nga kamerat e medias se lire e te pavarur shqiptare e nderkombetare!!
  4- duke fshire rregjistrimet e kamerave dhe serverin e brendshem te Kryeministrise qe u zbuluan nga maja e hetimit boteror syshqiponjat e FBI- se amerikane!
  5- duke kryer grusht shteti te mirefillte institucional me fyerje prej rrugaci Vicidoli Presidentin Bamir Topi dhe Kryeprokuroren e Republikes se Shqiperise Ina Rama per te penguar hetimet dhe per te fshehe krimin makaber ne flagrance atehere!
  6- duke perseritur grusht shtetin institucional safi vetem nje jave me pare kur me urdher te Mareshalit te UDB-se serbe dhe RIA-s – Agjencise Ruse te Informacionit,pjelle e kucedres sovjetike KGB te Putinit, Presidenti i PDSH-se Nishani, kreu i SHISH-it Ajazi dhe Kryeprokurori Llalla komplotuan kunder Kryeministrit, Kuvendit dhe Qeverise se nje milione votave!?
  7- duke mbrojtur nje Agjent te Milloshevicit dhe UDB- se serbe te kapur ne flagrance me dokumente me pohimin e nenshkrimin e vet si ish- ministri I Brendshem e deputeti i sotem i Sali Berishes, si korrieri i tij me ” Stanishicin, dajen e Damir Fazlicit, dhe vete Sllobodan Milloshevicit, qe e katapultuan ate ne krye te Shqiperise edhe me ndihmen e makartistit William Rajerson”, sipas fjaleve te ish- Presidentit te ndjere Ramiz Alia gjate visites se tij te fundit ketu ne SHBA.
  Flamur Noka eshte korrieri i Sali Berishes me UDB-en Serbe, por edhe me Podesten qe krahas PD-se lobon edhe per Beogradin!
  Jo pse Sales i ha Palla per nje hajvan si Muli por sepse ky di me shume se sa duhet per Berishen!
  Si eshte e mundur qe krye-kriminelet e Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Flamur Noka na bejne jo vetem krye- telallin por edhe krye-prokurorin, krye- gjykatesin … e dekriminalizimit ne Shqiperi?
  Cka e dini shqiptaret more krye- kriminela te Shqiperise!?
  Gomare si Flamur Noka, lope hollandeze si Lulezim Basha apo Feld- Mareshalle te UDB- Serbe e Beogradit si Sali Berisha!?
  Dorezojuni vullnetarisht Drejtesise para Reformes sepse perfitoni uljen me nje te treten e denimit!
  Keta socialistet e Rames dhe Metes kushedi se c’kane “kurdisur” me Obamen, Bidenin, me e Drejtesine dhe FBI-ne amerikane me Ambassadorin Lu …. qe dine me shume per ju se ju per vete!
  Mos harroni se Zoti Lu vetem kulturen dhe durimin qe ia keni sosur e ka kinez!
  Por shpirtin,betimin dhe misionin e ka 24 karat amerikan… Edhe kur jane mbrapsht si ne Irak apo Libi, ata e cojne misionin deri ne fund!
  E Reforma ne Drejtesi qe ata kane nise eshte po aq e bekuar sa edhe nderhyrja per Lirine e Pavaresine e Kosoves.
  Ajo do ti sjelle jo vetem shtetin, por edhe sovranitetin shtetit Shqiptar. Nuk mund te kemi asnjerin as tjetrin sa te kemi ligj mbi ligjin impunitetin dhe Saliqin!
  Si Obama edhe Biden, edhe Kongresi edhe ambasadori Lu Jane betuar me dore tek Zoti e Kushtetuta amerikane!
  Ne kapakun e saj shkruhet ” Ne populli, me popullin, per popullin…!
  De jure pak a shume thote ashtu edhe ajo e Shqiperise!
  De facto ajo eshte kthyer ne ” Ne Saliu, me Saliun, per Saliun…l”
  Nga Kushtetuta e Partise- Shtet per 45 vjet eshte kthyer ne Kushtetuten e Njeriut- Shtet, Sali Berisha tash e me shume se 25 vjet!
  Populli eshte sovrani, me sovranin e per sovranin” Jo me kusarin e per tiranin!
  A mund te kete sovranitet pa rrenjet e shpirtin e tij sovranin?
  Mos harroni as Zonjen e nderuar Vllahutin! Ajo nuk eshte Dora Bakojanis e Athines!
  Eshte “Dora Hekuri” e BE-se!
  Ua kemi pru ne maje te hundes me keta krye- kriminele makaber qe i kane korruptuar edhe vete fjalet korrupsion e Impunitet me korrupsionin e impunitetin e tyre te tejskajshem!

  Sent from my iPhone

  Reply to this comment
 17. Arben June 7, 18:15

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE HEROIK.

  Reply to this comment
 18. DRENICA E KUQE June 7, 19:56

  Eshte mire qe shteti shqiptar te hetoje ne hollesi se mos “hetimet” e ministrave shqiptare po i bejne Beogradi dhe Prishtina “shqiptare” e “Shakaxhiut te Pavaresise”?!…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 19. Arben June 7, 21:33

  HASHIQARE KUNDER DREJTESISE.

  KOKTULI LLALLA, DO TE PAGUAJE ME JETEN E VET, KETE QE PO TENTON TU BEJE SHQIPETAREVE, SEPSE DREJTESIA DO TE VIJE.

  Reply to this comment
 20. Moza June 7, 22:50

  O LLadha! heto jo betem Tahirin ,por gjithe qeverine. Vetem mos heto hajdutet e vrasesit se ata te kane vene ty!!!
  “lum” ne per kete prokuror!!!!!!!!

  Reply to this comment
 21. Billi June 7, 22:52

  Eshte koha qe populli te gjeje menyren se si ti ndaloje keto kriminele te deshmuar. Sali Berisha kryetradhetari shqiptar . Beri cmos qe kosova te mbetet nen serbi.beri cmos qe shqiptaret e Ilirides (fyrom) te mbeten nen sllavomaqedonet qe nuk i njeh askush per komb. Por nuk eshte problemi ketu. Ju vellezer dhe motra une qe po shkruaj jam nga USA . Do ju kisha perkrahur qe sa me shpejt te veproni qe te parandaloni edhe nje lufte brenda shqiperise. Qellimi I gjith kesaj qe po ndodh ne shqiperi eshte qe shqiperia te futet nenje kurth te serbise. Eliminoni keto lloj gjykatesish dhe prokuroresh. Nuk e dij se cfare ben qeveria por nese nuk ndermer masa do te behet shume vone edhe per ta. Populli nuk do duroje perjetesisht qe ta heqin per hunde. Do te hakmeret. Dua nje shqiperi qe te ndricoje . Nje shqiperi te forte . Nje shqiperi pa kufij per cdo shqiptar

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?