“Nuk mund të kemi katër qëndrime për një çështje”

February 10, 2016 16:56

“Nuk mund të kemi katër qëndrime për një çështje”

Mbledhja e grupit të parlamentar të Partisë Demokratike gjatë ditës së sotme është shoqëruar me debate midis kryetarit Basha dhe deputetit Eduard Selami.

Ky i fundit ka kërkuar një qëndrim të qartë të demokratëve për reformën në drejtësi dhe për ngritjen e Byrosë së Hetimit.

“Ne nuk mund te kemi tre ose 4 qëndrime të ndryshme për Reformën në Drejtësi e Byronë Kombëtare të Hetimit. Ndërkohë që ju nuk mund të deklaroni qëndrimin e PD-së për mediat pa e diskutuar në forumet e partisë dhe në grupin parlamentar.

Çfarë kuptimi ka të diskutojmë tani në grup parlamentar ndërkohë që e lexove deklaratën në media?!”, mësohet të ketë deklaruar Selami.

Selami i ka kërkuar “llogari” Bashës edhe për fillimin e mbledhjes. “Pse fillojmë gjithmonë me vonesë mbledhjen… pse duhet të presim gjithmonë me minuta e ndoshta me orë për të nisur mbledhja…”, është shprehur Selami. /Dita/

 

 

February 10, 2016 16:56
Komento

4 Komente

 1. gegetoske February 10, 17:05

  Selam,!
  KUJDESSSSSSSSSS !
  Nuk eshte Bilbilushi Basha, por……e din ti se kush qendron mbi te, mbi ty dhe mbi te gjithe ju………
  Pas nje viti e pak nuk do te jesh……. d,e p u t e t !!!!

  Reply to this comment
 2. l ri February 10, 17:29

  Po ti nuk vure mënd një herë o Selam,,,? Nuk jemi në Amerikë,dhe ti e di kush e drejton partinë.Do ta provosh prapë,,?

  Reply to this comment
 3. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. February 10, 17:55

  Rospijet e SHQUP-it asnjehere nuk kane nje qendrim.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*