Nuk na duan / Si i nxjerr shqiptarët një sondazh në 7 vende të BE

May 2, 2019 21:41

Nuk na duan / Si i nxjerr shqiptarët një sondazh në 7 vende të BE

Një anketë e fundit e kryer mbi qytetarë të ndryshëm të 7 vendeve të Bashkimit Europian, mbi pëlqimin e tyre ndaj anëtarësimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor, por edhe shteteve të tjera në union, e ilustron më së miri këtë. Së pari, vetëm 23% e europianëve të anketuar duan që ne të bëhemi pjesë e unionit, ndërkohë që, thuajse gjysma, 44%, nuk na duan në BE.

Norma e pëlqimit është padiskutim më e ulta krahasuar me fqinjët tanë të Ballkanit Perëndimor. Pra, mes vendeve kandidate, ne, si shqiptarë, pasi Kosova është e dyta më pak e preferuar, jemi më pak të pëlqyerit për t`iu bashkuar familjes europiane. Vendet e anketuara janë: Gjermania, Franca, Suedia, Norvegjia, Finlanda, Danimarka dhe Britania e Madhe. Anketa është kryer në muajin Dhjetor të vitit të kaluar, kështu që edhe qëndrimet duket të jenë disi të freskëta. Vendi që na do më pak është Franca. Vetëm 13% e francezëve na pranon në BE. Për ironi të fatit, në vend të dytë ndjek Gjermania, me 21% të qytetarëve të saj që na do në union.

Pra, pikërisht Gjermania dhe Franca, vendet nismëtare të Samitit të Berlinit dhe procesit të integrimit të Ballkanit në Bashkimin Europian, duket të jenë ato më skeptiket, dhe me një qëndrim për të cilin do të duhet shumë punë për ta ndryshuar.

Suedezët dhe Norvegjezët janë ata që na duan më shumë mes vendeve të anketuara, me 31% dhe 32% të qytetarëve respektivisht, që duan të na shohin në union.

Anketa është kryer nga një kompani ndërkombëtare me qendër në Londër, për kërkime në treg, anketa si dhe kërkime analitike.

n.s. / dita

May 2, 2019 21:41
Komento

39 Komente

 1. Futja kot May 2, 21:52

  E priteshme per nje vend te mbyllur dhe pa aleanca, perhere e synuar nga fqinjet. Kemi ngel mbrapa dhe perendimi I zhvilluar nuk ka kohe e as deshire te meret me vende problematike.

  Reply to this comment
  • Alban May 3, 12:39

   Shqiptaret duhet ta shohin te verteten ne sy: europianet jane thellesisht racist dhe interesaxhi. Nuk jane ‘promovuesit e te drejtave te njeriut’, e as popujt miqesor. Ne kemi patur nje imazh shume romantik per Europen, por duhet te kuptojme qe Europa s’eshte ajo qe duket.

   S’ka gje me te turpshme, se shqiptaret qe kur dalin jashte bejne si qurrash, si viktima, e shajne Shqiperine. Mendojne se duke bere si qurrash, Europianeve do i vij keq, e do i pranojne keta njerez si te tyret. Ne fakt cdo europian kur degjon nje shqiptar/e qe shane vendin e tij i humb kompet respekti per ate njeri, por dhe vetkenaqet me tregimet e mjeranve shqiptar.

   S’dime te marrim as shembuj nga komshinjte. Greket, qe jane me poture neper kembe, edhe kur dalin jashte shtetin nuk thone nje fjale te keqe per Greqine. Perkundrazi fillojne perallat qe jo ‘po Greqia ka qene qendra e leshit e preshit’. Dhe njerzit nuk i kane inat, ndonese jane mashtrues ordiner, qe vodhen nga parat e gjithe Europianeve. Sigurisht dhe feja bene te veten.

   Shqiperia duhet te perparoj ekonomikisht e te ne duhet te rregullojme imazhin tone neper bote. Kjo eshte e vetmja menyre se si mund ta na marrin seriozisht e pelqejne.

   Reply to this comment
 2. Nickname May 2, 22:22

  kjo kompania si i ka lidhjet me serbet dhe ruset?

  Reply to this comment
 3. ts May 2, 22:41

  Po car serb e rus or ti mik !!!Serbin e rusin i ke brenda ne “shpi” i ke rugve, i ke te zgjedhurit qe shkojn e spiunojn ,qe shajn e diskretitijn shqiptaret me paret e shqiptareve te veshur e te pasur e bile paguajn per kte gje e ska nevoj fare as rus e as serb !

  Reply to this comment
 4. Ylli May 2, 23:11

  Ore shqiptare plot edukate dhe kulture ,jeni te kenaqur nga sjellja e bashkekombesave ketu ne Shqiperi ???
  Une degjoj dhe shikoj qe te gjithe kritikojne evte gjithe shajne sjelljet e njerezve ne te perditeshmen e tyre .Sapo te huajt shprehen negativisht per sjelljet tona ,ne direkt fillojme sharjet dhe etiketimet .
  Mos e rruni trapin se jep Oles Çesari dhe Stresi nja dy koncerte me shume dhe u kthehet mendja !!
  Keto sondazhet jane kot fare….dikur dhe per Greqine e Portugaline e me vone Rumanine e Bullgarine sondazhet ishin negative ,por vendimet jane politike jo popullore .

  Reply to this comment
 5. Plaku Xhuxhumaku May 2, 23:21

  Nuk prish pune, ne kemi liderin boteror, njeshin nderkombetar, me te gjatin e kokeloqeve qe me pune te palodhur dhe duke bere gjithnje akoma me shume do ta coje popullin krenar (pak idiot, po s’prish pune) shqiptar nga fitorja ne fitore. Lavdi udheheqesit tone qe e gjithe bota na e ka zili.

  Reply to this comment
 6. intelektuali May 2, 23:41

  PSE BOTA DEMOKRATIKE NA SHIKON SI NJE FIS KANIBALESH PREJ AFRIKE ZULU?

  Po cfare mund te mendoje Bota ku kryeministri e ka babane nje kriminel te Enverit qe ka firmosur varjen ne litar te nje poeti disident antikomunist dhe mban si keshilltar personal nje Gerdalle gjakatare vrastare te enverit si Spartak Braho qe mohon krimet e komunizmit duke kercenuar antikomunistet qe tregojne me lista kriminelet dhe xhelatet e Enverit dhe ka emeruar ne krye te parlamentit nje Minister Vrastar te Enverit si Gramos Ruci me nje Lukuni “venusash” te sigurimit nga pas?

  sepse:

  Ne kete ankete nuk eshte futur SHBA ku jeton intelektuali, sepse O – BO- BO! kur amerikoni i zakonshem degjon se perballe ka nje shqyptar apo kosvar i ngrihen leshrat e kokes perpjete dhe fillon te flase per 11 shtatorin dhe Ben Ladenin njesoj si per Enverin dhe Partine e Punes dhe na quajne si ithtare fanatike te Al Kaedes se Ballkanit.

  SI TE MENDOJE BOTA DEMOKRATIKE NDRYSHE PER SHQYPTARET KUR LEXON KOMENTET E FANATIKEVE TE ENVERIT NE GAZETEN DITA?

  Reply to this comment
  • Shpetimi Debatik May 3, 10:05

   O intelkthale, qifsh te tame, me Enverin ishe dhe respektohedhe si shtet, e si njerez me dinjitet.
   Keto 30 vite te llumit te tradhetise me nane e moter qire si ty ….te hodhen ne kosh te plehrave vet agjentura perendimore qe te perdori.
   Historikisht tradhetia ka marre e merr plumbin nga ai qe te perdor ndyresyre mesjete.

   Reply to this comment
   • intelektuali May 3, 12:50

    Me kar dhe me pidh do ta besh debatin intelektuali ti o bythqir pederast enverist?

    CILA ESHTE AGJENTURA PERENDIMORE O PUSHT I ENVERIT?

    Ajo qe ju ka zgjatur doren dhe po qe ju ushqen me buke dhe me leka o bythqir i pabese enverist qe kafshon doren e zgjatur, kam pare dhe intervistuar shume kriminele si puna jote kur punoja ne zyrat e migracionit ne SHBA dhe Kanada, kam takuar edhe gardianin tim te burgut Demi qe qante dhe pergjerohej qe ta ndihmoja per azilin e tij si i perndjekur politik, keshtu letyrat e tua me kar dhe me pidh nuk me bejne pershtypje o rrugac i Enverit, por me ben pershtypje si ka mundesi qe sot 30 vjet pas renies se Murit te Berlinit shqyptaret jane akoma:

    SI NJE FIS KANIBALESH PREJ AFRIKE ZULU QE NUK I DO KUSH PRANE VETES.

    dhe:

    Politika jone mafioze kombetare thote:

    QENTE E ENVERIT LE TE LEHIN, KARVANI YNE ME LEKA HAJNIE TE SHKOJE PERPARA

    Reply to this comment
 7. Norvegjia nuk eshte vend i BE May 3, 01:17

  Kontrolloni burimet te dashur gazetare – Norvegjia nuk eshte ne BE.
  Nese kompania qe ka kryer kete anketim nuk e di as kete, vajmedet pastaj per rezultatet.

  Reply to this comment
 8. Aliu nga Selenic May 3, 02:17

  Nuk kane se si te na pranojne neve Nga viti 1992 e deri ne vitin 1997-1998 ne shqiperi pothuajse ishte me keq se lufte. Vendi u shkatrrua totalishte u shkermoc shte e kush te don ne ket manyer.
  Erdhi ne pushtet Partia Socialiste dhe e solli shtetin e eficence perballoi edhe krizen e Kosoves dhe i la Opozites se zeze qe erdhi ne pushte nje botgj teper te pranueshem.
  Sa erdhi Berisha ne pushte ne vitin 2005 2013 i vuri flaken perseri shqiperise , Nje rruge kombi qe beri edhe at i vodhi gjysmen e parave, dhe i la ne borxh te madhe shqiperise.
  Tani ne keto vite po punohet nga qeveria socialiste pore perseri nuk arrihen te gjith prapabletejt se i lan keta mjera e shkatrrace.
  Shto ketu edhe prioblematikat qe vazhdojn te sjellin keta dita per dite,
  Ne keto kushte me nje opozite kriminale eshte shumne veshtire te ecim perpara.!

  Reply to this comment
  • Refiti kote May 3, 22:48

   Qenke komuniste rrot kari i ploti ti.
   o paguhesh per te genjyer ketu
   O nuk behesh me njeri.
   Mund te mashtrosh ndonje qorr idjot pa buks ketu.
   E di gjith bota dhe ato njerez qe kane dy pare memd. Se sa qe partia e pumes 45 vjet dhe pastaj po partia punes qe nderroi emrin ne parti socialiste. E kane shkerdhyer kete popull e kane izoluar interrnuar dhe tani ne demokraci debuar nga adheu mbi 500 mij shqiptar.
   Me thuaj or kelysh komunisti kush e futi ne okb . Asocim stabimizim Keshill te evropes . Ne osbe ne nato pa viza partia komunisto socialoste e futi?
   Ik ere o funderrine komuniste mos genje me ketu.
   Keto shtete te zhvilluara mrndojne 1e ky popull sdo veten e vet qe voton akoma partine komunisto socialiste qe i ka pi gjakun qe mga 1941 e do ta duam ne.

   Reply to this comment
 9. Psss... May 3, 05:36

  Pse t’ju duan, i keni bere ndonjehere pyetje vetes ?
  Aresyeja eshte e thjeshte:
  Nje popull qe nuk di te veteqeverriset,qe zgjedh te udhehiqet nga hajdutet e vagabonde per 30vjet rjesht.
  Nuk tregon kjo se eshte nje popull pa dinjitet ?

  Reply to this comment
  • Nickname May 3, 09:41

   jo nuk e tregon. Ka shume parametra per te vleresuar nje popull. Ata qe marrin vetem parametrat negative kane edhe tendence negative.

   Reply to this comment
   • Psss... May 3, 13:13

    Nickname,What’s your real name? mos eshte Shteti ?
    Cilat jane ato “parametrat pozitiv”qe nuk te duan ? Nuk eshte vetem nje vend, Te gjithe paskan “tendeca
    negative” ?!!
    Me sa duket nuk dine tua “cmojne” vlerat e hajduterise kolektive pushtetare,”krenarine legjitime” te perfaqesuesve

    Reply to this comment
 10. Lili May 3, 07:07

  Per kete rezultate serbia ka investuar milliona dollar , kurse ne asgje pos shetitjet e ministrave tone, me falni te Rames, neper butikat chic qe prodhojne urretje po ashtu tek njerezet e evropes per fyerjen qe na behet e ju behet se ndihmat e taxave te tyre shkojne per luksin e pushtetareve e jo ndihmen per popullin shqiptar

  Reply to this comment
 11. xha Beqo May 3, 07:19

  Jam dakort me të tre komentuesit. Mirë do ishte që të bëhet dhe një sontazh mevendet ish socialiste që janë anëtarësuar në BE. Tung
  xha Beqo

  Reply to this comment
 12. Arben May 3, 07:59

  Nuk eshte islamofobi, Jo.

  Reply to this comment
 13. Ne nuk duam veten tone si mund te na duan te tjeret ? May 3, 08:30

  Une gjykoj se armiku me i rrezikshem per shqiptaret jane vet shqiptaret !
  Ne pjesen me te madhe te shqiptareve vlersimi eshte se nuk ka me te poshter kundershtar intrigant keq dashes , inatci,, mburravec , me idiot se shqiptaret me shqiptaret !

  Cdo mardhenie midis shqiptareve eshte fallco sa per te lare gojen shqiptari per shqiptarin eshte shume i keq !
  Eshte vrases ! I pa bese !

  Mentalitet otomano slavo grek !

  Te gjithe shqiptaret jane pak grek pak turk pak serb pak italian, pak francez .!

  Ftkeqsisht !
  Shqiptar ka vetem pak ! shume pak !
  Ftkeqsisht !

  Shqiptaret bejn pak per kombin bejn pak per shqiptaret Ne jemi nje popull sklav, sherbetor i te huajve !

  Jemi shume mikeprites me te huaj por jo per veten tone !
  Nuk zgjidhim dot problemet tona nuk zgjidhim dot hhallet tona prandaj edhe emigracioni eshte shume i lart 1 000 000 emigrant !!

  Jemi raca me e keqe per veten tone !

  Nuk na e kane fajin bota !

  Reply to this comment
 14. A.W. May 3, 08:49

  Shqiptaret penalizohen nga refuzimi europian qe i behet politikave te Brukselit. Te dhenat e sondazhit per shqiptaret jane te njejtat me te dhenat e sondazheve qe europianet kane per kete fare “Unioni”. Europianet nuk e duan me kete lloj “Unioni”. Ku nje suite karagjozesh ne Bruksel do ti imponoje si te mos flasin kunder politikes Brukselit, si te presin afrikanet neper vende te tyre, si te mos flasin kur ka akte dhune nga klandestinet e sjelle ilegalisht nga politika e ketij fare “Unioni” qe me teper se me c’do gje ngjan me Sovranitetin e kufizuar te ish-KNER-it, madje ca me keq akoma. Jane pra te dhena sondazhesh kunder politikes “Unionit” qe ka sjelle dhe refuzim te c’do lloj zgjerimi, madje se shpejti dhe shperberje te ketij “Unioni” ne se do vazhdoje me kete rruge te sjelljes Afrikes ne Europe.

  Reply to this comment
 15. Nje shqiptar May 3, 08:57

  Ne qytetin prej 150 mije banoresh ne Itali ku banoje , jemi 5000 shqiptare dhe jo vetem qe na duan por edhe na respektojne per punen tone, per aftesite tona, per profesionalizmin tone per tolerancen fetare, per kujdesin per femijet dhe familjen.. Keto anketa te mesiperme qe behen me nje numer shume te vogel individesh, jane te njeaneshme, behen si ushqim per mediet, behen per perdorim propogandistik dhe gjithemone nuk plotesojne kerkesat e nje perpunimi statistikor shkencor qe te lejojne te nxirren perfundime serioze.

  Reply to this comment
 16. Epiriiiiii May 3, 08:57

  Realiteti eshte ky i Sondazhit. Vet i kemi Sherbyer Ne Shqiptaret ketij Negativiteti, me Kriminalitetin e perhapur me Vullnetaret Mysliman Ekstremist te ISISit. Eshte me se Normale qe nuk na duan sepse Kulturalisht jemi Hibrid gjysem Oriental e Gjysem Europian

  Reply to this comment
  • doli edhe greku May 3, 09:44

   ik o grek shkruaj ta gazetat greke

   Reply to this comment
   • Epiriiiiii May 3, 13:24

    Pse Epiri te duket i Greqise ty mo Kaqol…

    Reply to this comment
    • E tille je ,. sa here qe hap gojen May 3, 18:11

     Pse , po te vetequhesh epirot . je vertet i tille ?! Ti plehre e kishes greke , ke futur koken ne thes dhe ke lene bythen jashte , qe ta perdore kush te mundet , sepse mban dy pasaporta dhe , kur ta do puna , nxierr pasaporten shqiptare . Se sa idjot je , mjafton vetem te shohesh qe ne cdo koment tendin , fjalet e para i ke si islamiket ekstremiste , me “bismilaaaah! “, dhe flet sikur je duke predikuar ne kishe ! Kaq gomar je , sa edhe pse je lindur e rritur ne Shqiperi , nuk ke marre vesh asgje per karakterin e shqiptariot , qe nuk pjerdh per asnje lloj feje . Ate e kane nderruar gjate historise sa here kane dashur dhe si ua ka lypur nevoja , sepse e kuptojne mire qe ato jane ushqim per injorantet !

     Reply to this comment
   • doli dhe jeniceri May 3, 13:32

    Ik ne familjen tende o Turkoshak

    Reply to this comment
 17. Eni May 3, 09:35

  Kush jeton me europianet dhe e kupton mentalitetin e tyre nuk e ka te veshtire ta kuptoj pse ata mendojne keshtu per shqiptaret. Kur kerkon te kuptosh cfare ka ne koke nje perendimor duhet menduar per ete qe “neglizhon” te ta thote dhe jo ate qe ta thote ne sy. Ne fjale te tjera quhet shoqeri e sofistikuar.
  Problemi kryesor i perendimoreve me ne eshte fakti qe jemi kthyer ne nje port europian i islamizmit. Kur shkon ne Kroaci apo mal te Zi etc, nje europian gjen njerez qe ngjajne si ata dhe kulture (kisha) te ngjashme me te tyret. Varferia e vendit nuk i shqeteson shume. Kur vijne ne shqiperi panorama eshte krejt ndryshe – femra te mbuluara – ne 4 te mengjesit te ben rreshtore arabi qe cirret si psikobat qe i perket nje bote tjeter, – xhamia pa fund -. Te gjitha keto ne te “zgjuarit” nen bekimin e mekes i quajme evolucion dhe tolerance fetare ndersa perendimoret i shohin si rrezik qasje te armikut ne kufirin e tyre. Wake up Shqipo!!!

  Reply to this comment
 18. Ne nuk duam veten tone si mund te na duan te tjeret ? May 3, 11:02

  Sondazhet mund te jene edhe me keq ! Kronikat e zeza mbushin mediat shqiptare dhe ato te huaja ! Vete ja kemi nxirre bojen vetes !

  Shif e shkruaj !

  Politikanet shqiptare ne syte botes dhe popullit vet po paraqiten shume keq ! Maskarenje tinzar te korruptuar ! Hajduti ben moral kapeni hajdutin !!

  Jetojme ne kohen e Vaso Pasha kur shkruante per gjendjen e mjeruar te Shqiperise gati 100 vjet perpara !

  ………..
  Zogu i shqyptarit gjithmonë i zoti
  Ka kenë për luftë e n’luftë ka dekun
  E dhunë mbrapa kurr s’i mbetun.
  Kur ka lidhë besën burri i Shqypnisë,
  I ka shti dridhën gjithë Rumelisë;
  Ndër lufta t’rrebta gjithëkund ka ra,
  Me faqe t’bardhë gjithmonë asht da.

  Por sot, Shqypni, pa m’thuej si je?
  Po sikur lisi i rrxuem përdhe,
  Shkon bota sipri, me kambë, të shklet
  E nji fjalë t’ambël askush s’ta flet.
  Si mal me borë, si fushë me lule
  Ke pas qenë veshun, sot je me crule,
  E s’të ka mbetun as em’n as besë;
  Vet e ke prishun për faqe t’zezë.
  Shqyptar’, me vllazën jeni tuj u vra,
  Ndër nji qind ceta jeni shpërnda;
  Ca thone kam fè ca thonë kam din;
  Njeni:”jam turk”, tjetri:”latin”
  Do thonë: “Jam grek”, “shkje”-disa tjerë,
  Por jemi vllazën t’gjith more t’mjerë!
  Priftnit e hoxhët ju kanë hutue,
  Për me ju damun me ju vorfnue!
  Vjen njeri i huej e ju rri n’votër,
  Me ju turpnue me grue e motër,
  E për sa pare qi do t’fitoni,
  Besën e t’parëve t’gjith e harroni,
  Baheni robt e njerit t’huej,
  ……………………………………

  Reply to this comment
 19. bart72 May 3, 11:16

  Po e keni pyetur veten se nuk na duan se ju Po i helmoni femijte me Drogen qe prodhon Rama ho ju qifsha rrobet

  Reply to this comment
  • Alban May 3, 12:29

   Ca loqe njeri qenke ti mer. Po fjala droge vjen nga gjuha hollandeze, e hollandezet kane qene te paret qe kane sjell opiumiun nga kolonite e tyre. Po drogat sintetike, qe jane prodhuar te gjithe nga shkenctar gjerman, belg e francez?

   Thuaj qe jane racist e jemi trapa, qe mendojme se europianet kane ndonje sens drejtesie, pa drogen s’ua sollen shqiptaret ata.

   Reply to this comment
   • **** May 3, 17:26

    Jane keta halabaket si puna e fart qe tmerron evropianet. Dhe me ironikja, pothuaj te gjithe kriminelet jane antikomuniste.

    Reply to this comment
 20. Adih May 3, 13:42

  Pse lodheni kote o komentues te mesiperm .ne e kemi te keqen nga politikanet tane ,per tu integruar ne BE ..Sic e shikojme dhe e prekim cdo dite ,ne drejtohemi nga ish spiunet dhe komunistet si BRAHO me shoke Sinqerisht une jam i ofenduar , kur e shikoj ate ne parlament ,e te pres hajer nga ai ,dhe zagare te tjere si ai.?..Peshku qelbet nga koka ,nuk te pranon dhe nuk te do njeri ne BE me finte komuniste . Qeveritaret tane ,nuk kane kthyer akoma pronen pronarit jemi te vetmit ne te gjithe Europen qe nuk njihet akoma prona ,shkelen te drejtat e njeriut ,jemi dhe ne NATO ,i duan per vehten e tyre dhe ju lodheni kot ,duke komentuar ..Rezoheni nje here kete fare te keqe e pastaj komentoni .Plus mos harroni edhe minaret qe Sali larqofti ,na i mbushi teritorin me minare ,dhe degjon me dhune pellitjen e HOXHES . 7 here ne dite.???

  Reply to this comment
 21. Nik May 3, 14:49

  Edhe shqiptaret po ti pyesin a i doni francezet,gjermanet anglezet ne shqiperi do te thojne jo na marrin vendet e punes etj etj.Keto shtete po te pyeten a i doni italianet amerikanet canadezet do te thojne jo si duam,se normal gjithkush done njerizit e vet e shqiptaret po nuk u mesuan me dashte e respektuar vetveten mos te presin ti dojne te tjeret.Luli me shoke qe jane parti politike qe jane votuar prej njerezve rrine dite nate tu sha e tu ulerite kunder shqiptareve et duke treguar urretje te tmerrshme kunder njerezve qe nuk jane me te e çfare te presim prej te huajve.

  Reply to this comment
 22. mirel May 3, 17:33

  Po nuk u sollen si komb i civilizuar shqiptaret nuk i do njeri.
  E kam theksuar dhe me pare. Duhet te jemi ne rradhe te pare te denje per qytetarine e botes dhe jo viktima te perrulura te rrugacerise dhe servilizmit feudal.
  Mentaliteti i nje shqiptari eshte si mentaluteti i nje bujkrobi.
  Politikanet silken si feudale, lakenjte e tyre, si qehallare, dhe ata qe jane me poshte tyre si bushtra e zuzare.
  Njeriu pa karakter nuk ka integritet. Pa integritet nuk zhvillon intelekt.
  Si primitive dhe dru me pre nuk te pranon njeri, as Angola, jo me Franca e Gjermania.
  Atavizem historik. Paburreri dhe qaramaner

  Vuri tabelat ne greqisht, fajin e ka greku. Secili pret te pendohet greqia dhe te heqe tabelat per qefin e shqiptareve. Ketej ulerijne se ua bejme nenat e motrat tere Greqise. Por tabelat na i ngulin ata ama
  Nhe cope Dule e merr perpara kete popull dhe nhe bajge Ramut.
  Kaq te mbaruar, kush te do keshtu..kaq pa vlere e pa dinjitet..

  Reply to this comment
 23. PO , PO May 3, 17:40

  C`jane keto idjotesira qe na i shisni per lajme ?! Gazeta “Dita” , edhe pse hjazeta me e lexuar e me afer realitetit ne ditetb e sotme , po vjen cdo dite duke e ulur besueshmerine . Si mund te besohet nje anketim i tille , kur Norvegjia nuk eshte antar i BE-se dhe Britania eshte ne perfundim te modaliteteve per BREX-it ? Pse nuk thuhet se kush e ka bere kete anketim , sa pervoje ka dhe sa i besueshjem eshte ?!
  Jepi gazeta “Dita” , futu edhe ti ne kazanin e pelhrave , qe mbahen per media ne Shqiperi dhe , qe “bota” e klasifikoka si pjeserisht te lire ? ! Me ndonje perjashtim te rralle , media jone pacavure eshte teresisht ne sherbim te parase dhe nuk do te dije fare , se eshte e licvensuar sipas ligjeve te ketij vendi ! ! !

  Reply to this comment
  • Tani tr May 3, 23:03

   Pse gazeda dita ta ka fajin ty.
   Pse norvegjia eshte ne afrike
   Norvegjia nese sesht ne be sdo vete te futet se ka standarte me te larta se be.
   Sipas teje kur pyet morvegjezet nuk quhet
   Se jane budallrj dhe ti je i zgjuar
   Nuk mbuloh dielli me shoshe shqiperia sa ka qene komunistet ne pushtet e kane kantandisur keq e me keq.kete vend.

   Reply to this comment
 24. Sa shume budallej ka kjo toke May 3, 22:54

  SHUME NGA KOMENTUESIT E GJETEN SA TE ZGJUAR QE JANE BOO
  SI E GJETEN QE E KANE FAJIN ARMIQTE E JASHTEM
  BROVO POPULL I ZGJUAR JEMI.
  BROVO EDVIN ENVERI SE PO PUNON MIRE SA QE E KA ZILI GJITH EUROPA BILES FRANCA GJERMANIA NUK NA DUAN SE KAN FRIKE SE MOS JA KALOJME ATYRE
  AH NA MBYTEN BUDALLAJTE KOMUNISTE
  PO QENKEN FARE E KEQE MOS O ZOT.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim