Nuk na duhet vaksina? Virusi mund të zhduket në fund të qershorit

May 20, 2020 17:59

Nuk na duhet vaksina? Virusi mund të zhduket në fund të qershorit

Vdekjet e të infektuarve me koronavirus mund të jenë zero deri në fund të muajit të ardhshëm.

Eksperti anglez, Carl Heneghan, jep shpresë ndërsa po qarkullojnë disa parashikime se çfarë do të ndodhë me pandeminë dhe kështu hedh poshtë nevojën për një vaksinë.

Profesori i Universitetit të Oksfordit thotë: “Mendoj se deri në fund të qershorit do të jetë e vështirë të gjejmë të infektuar, nëse vazhdohet me të njëjtat trende si tani”.

Sipas të dhënave në Angli numri i viktimave është ulur me 13% javën e fundit. Ndërkohë katër vaksina po zhvillohen në botë dhe afti më shpresëdhënës për hedhjen në treg është shtatori.

Por ndoshta ashtu si në rastin e SARS virusi mund të zhduket para krijimit të vaksinës./Tiranapost

 

l.h/ dita

May 20, 2020 17:59
Komento

1 Koment

  1. anticensurë25642654 May 21, 15:58

    është e mundur sa është dhe e pamundur!!
    vetëm kur të kalojë dimri mund të flitet me një farë sigurie!!
    mund të përsëritet dhe më fuqishëm si gripi spanjoll i 1918ës!!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim