Nuk përdoreshin që nga 1843, ja titujt që marrin Meghan dhe Harry

May 19, 2018 10:47

Nuk përdoreshin që nga 1843, ja titujt që marrin Meghan dhe Harry

Princi Harry dhe Meghan Markle do të bëhen Duka dhe Dukesha e Sussex-it kur të martohen ditën e sotme.

Mbretëresha ka dhënë këto tituj për nipin e saj dhe nusen e tij. Meghan do të bëhet kështu Dukesha e parë e Sussex-it në histori, ndërsa Princi Harry do të jetë Duka i parë i Sussex-it pas 175 vitesh.

Në këtë mënyrë, ish-aktorja amerikane Meghan Markle do të quhet tashmë Lartmadhëria e Saj Dukesha e Sussex-it.

Turma të mëdha njerëzish janë grumbulluar në Ëindsor për të qenë dëshmitarë të martesës mbretërore mes Princit Harry dhe Meghan Markle.

Rreth 100 000 persona pritet që të qëndrojnë anës rrugëve, me shpresën se do të shohin sadopak çiftin e lumtur.

600 të ftuar do të jenë të pranishëm në martesë, në kishën St George. 1200 persona janë ftuar në oborrin e Kështjellës Ëindsor, ndërsa miliona të tjerë do ta ndjekin nëpërmjet televizionit.

o.j/dita

May 19, 2018 10:47
Komento

3 Komente

 1. Lexuesi May 19, 16:55

  …Shume urime Meghan Hanemit….,, dhe Harry Beut..

  Reply to this comment
 2. C'a bohet kshtu May 19, 17:22

  Meghan gezon se po rimartohet me ndryshkun Harry, po djalin e saj 10 vjecar ku e ka fshehur.

  Reply to this comment
 3. Loni May 19, 20:08

  Ha-rri..Tani e tutje e ka Ha-rri po nonjiher edhe qi.Se per te punuar hic.Punojne sklleverit sudite.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*