Kryeministria: Ja pse mungoi Rama në foton zyrtare të samitit të Podgoricës

August 4, 2017 15:40

Kryeministria: Ja pse mungoi Rama në foton zyrtare të samitit të Podgoricës

 

Mediat kryesore në Serbi, përfshi agjencinë e lajmeve Tanjug, B92, gazetën Blic, por dhe shumë media të tjera kanë komentuar mungesën e kryeministrit Edi Rama gjatë fotos familjare në samitin e kartës së Adriatikut në Podgoricë.

Të gjitha i janë referuar postimit në Facebook të ish kryeministrit Sali Berisha, sipas të cilit Rama është përjashtuar nga foto familjare për shkak të paraqitjes së tij me atlete në këtë takim.

Nisur nga mbulimi i medias serbe të akuzave të Berishës, Top Channel i kërkoi një prononcim zyrtar zyrës së kryeministrit.

Kryeministri Edi Rama udhëtoi për në Podgoricë me helikopter. Aeroporti i Podgoricës ishte i mbyllur për arsye sigurie të fluturimit të Mike Pence dhe rihapej në orën 19.00 pasi të nisej zv.presidenti amerikan”, tha një burim zyrtar për TCH.

Helikopterët tanë nuk udhëtojnë natën, ndaj i vetmi korridor ajror që delegacioni të nisej ishte ora 16.00. Sipas planit fillestar, në këtë orar duhet të kishin mbaruar të gjitha aktivitetet e samitit, përfshirë dhe fotoja familjare. Por samiti filloi me vonesë e gjithçka u shty, edhe foto familjare”, thonë burime pranë Kryeministrisë.

Në këto kushte, kryeministri Edi Rama zhvilloi takimin kokë me kokë me zv presidentin Pence dhe u përshëndet me të dhe të gjithë liderët e rajonit, me pas ai u nis më përpara për shkak të detajeve të udhëtimit.

August 4, 2017 15:40
Komento

12 Komente

 1. DIBRANI August 4, 16:11

  Pse merreni me plehra , bajraktare mesjetare ?! Ai , gati sa nuk shperthen nga xhelozia .Sikur te mos mjaftonte kjo , i duhet te rakordohet edhe me shefat e tij ne Beograd !
  Pooor , kryesorja eshte , qe ai ka rjedhur dhe kujton se ben politike me idjotesira te tilla , qe mund t`i beje vetem nje psikopat klasik !

  Reply to this comment
 2. ??? August 4, 16:23

  Jane bere mediat si grate llapazone te lagjes duke u marre gjithe diten me komente idiote per veshjen, per batutat e dreqi e di se cfare tjeter, ne vend qe te merren me punen dhe efektin qe ka ne shoqeri e ne ekonomi politikat e kryeministrit.

  Reply to this comment
  • qwerty August 4, 20:21

   mediat kane pronar.
   Pronaret kuptohet sillen sipas interesit vetjak, i cili shkon kundra atij qe rregullon interesat e perbashketa te vendit, qe eshte KM.
   Pronaret qe zoteriojne nje medie, shkaktojne qellimisht destruktivitet te vendit, per avantazh personal

   Reply to this comment
 3. A August 4, 18:23

  Perseri barboni, piktor i zhgaravinave dhe pa asnje zanat dhe profesion EDI KRISTAQ ANETA RAMA kerkon te genjeje dhe te mashtroje.
  Problem i madh te udhetoje ky fare derdimeni EDIOT RAMA nga Shqiperia ne shtetin kufitar Mali i Zi me makine.
  Distanca Tirane – Podgorice, kryeqyteti i Malit te Zi eshte 153 km dhe behet per rreth 4 ore.
  Por fare mire nje nate perpara te flinte ne Shkoder dhe te nesermen te vazhdonte per ne Podgorice ku distanca eshte vetem 58 km dhe behet, shume, per 1 ore e 30 minuta.
  Ore EDO genje militantet injorant te Rilindjes se PS-se qe i jep sapunin per djathe dhe kenaqen.
  Prandaj leri keto broçkulla dhe pallavra se je bere i bezdisur. Thuaj qe nuk ta ka vare njeri dhe ike me bisht ne shale. Te shikojne si klloun cirku i veshur me kepuce te bardha sporti per vrap dhe stervitje. Kerkojme te verteten te na tregoje Ambasada e SHBA-se ne Tirane sepse ti je kokrra e mashtruesit.

  Reply to this comment
 4. Plaku Xhuxhumaku August 4, 19:17

  Ou, a me verte’ a? E pse nuk udhetokan naten helikopterat tone, nuk kane drita, apo iu iken uji? E verteta eshte se Pence ka paur porosi nga Trump qe kryepalles nga Tirana te mos i jepte as doren,

  Reply to this comment
 5. alphade August 4, 21:20

  Cfare gomeresh , si puna e ketij Xhuxhit…..! O tempora,
  o mores !!! Shpif Saliu nga xhelozia ! I mbajne isot Xhu-
  xhmaxhuxhet ! Edit i mjafton vetem fotografia me zotin
  Spenser ! Dhe kete e beri dhe sa per lideret e Ballkanit,
  Ai ka mundesi t’i beje ne diten ne vazhdim se ketu i ka.
  Sajoni tani ndonje alibi tjeter si psh. : valle sa para ka pa-
  guar Edi per te dale ne fotografi me me zotin Spence-r ?
  Kete alibi lernjani kafshes me fytyre njeriu qe erdhi para
  disa vitesh ne Tirane me opinga lope e valuce kompesate
  dhe me mbeshtetje e Milloshevicit dhe biberajve arriti
  te uzurpoi kupolen e shtetit shqiptar duke i shkaktuar ketij
  vendi fatkeqesine me te madhe qe ka njohur populli
  shqiptar . Krimet e hajnite e tij jane marramendese ! His-
  toria do te flase per kete kryekriminel, hajn e atdheshites.
  Poshte tradhetaret e kombit shqiptar !!! Vettingu,vettingu,
  e konfiguruar nga SHBA -ja dhe BE-ja do ta shplaje tru-
  allin shqiptar nga keta felliqesira te shekullit 20-21 !

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku August 5, 01:41

   Ah mer qerratai alphade, e ke rregulluar me moderatorin se t’i poston pordhat sapo i leshon, nuk te kam pare me te ankohesh:

   “Komenti im, ju lutem”

   O pordho, e merr vesh ti qe eshte per te qeshur te thuash qe helikopteret tone nuk fluturojne naten. Nejse ti nga ato qe shkruan dukesh me mundesi te kufizuara mendore, po liria keshtu e ka, lejon te flasin edhe psikot, madje me te miret e psikove behen kryeministra (perfshi edhe Saliun, qe te mos te mbetet merak, se Edvini po se po). Torrollak.

   Reply to this comment
 6. FORSTER August 4, 23:36

  Ore sa mire u ka erdhur goja ketyre gagaceve me lart ,por e verteta zdihet?

  Reply to this comment
 7. plepat dhe budallenjte behen te gjate August 5, 13:07

  Dipllomacia te fut gishtin me dipllomaci. Ik I thane se3mbaruam.si do benin foto me kte klloun shqiptare. Ata jane burra shteti dhe jo loqe si ky i yni.

  Reply to this comment
 8. Arben August 5, 14:08

  PO CFARE LIDHJE KA,

  ME RENDESI ESHTE FAKTI QE KY MIKU U KERKON

  ETIKE NE VESHJE NEPUNESVE TE THJESHTE

  TE SHTETIT, DHE VETE SHKON NE TAKIME

  KU PERFAQESON VENDIN, SI ORDINER.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim