Nusja vret veten, s’kaloi testin e virgjërisë

July 13, 2017 16:47

Nusja vret veten, s’kaloi testin e virgjërisë

 

Një burrë në Taxhikistan është arrestuar nën akuzën e shkaktimit të vetëvrasjes së nuses së tij për shkak se dyshonte që ajo nuk ishte e virgjër. Burri kishte ushtuar presion mbi 18-vjeçaren që të bënte testin e virgjërisë dhe kur rezultati doli jo i besueshëm, ai vendosi që ta braktiste dhe të martohej me një femër tjetër.

Rajabbi Khurshed18-vjeçe e vrau veten duke pirë një dozë vdekjeprurëse uthulle, 40 ditë pas dasmës së saj me 24-vjeçarin Pirov, të cilin nuk e kishte takuar kurrë  përpara martesës.  Në dëshminë e tij, Pirov kishte thënë se në dy testet e para të virgjërisë gruaja e tij  kishte dalë mirë, por në dy të tjerat ai nuk ishte bindur dhe kështu që vendosi ta braktiste.

July 13, 2017 16:47
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*