Nxehet situata në Kuvend/ Ruçi i pret fjalën Berishës, Noka përjashtohet nga seanca

October 12, 2017 11:33

Nxehet situata në Kuvend/ Ruçi i pret fjalën Berishës, Noka përjashtohet nga seanca

Është shoqëruar sërish me tensione edhe seanca e sotme plenare.

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka perjashtuar nga seanca e Kuvendit nje tjeter deputet te opozites, demokratin Flamur Noka.

Ndërprerja e fjalës së Berishës nga ana e kryeparlamentarit është bërë shkak për nisjen e debateve.

Në kohën që Berishës i mbaroi koha teksa fliste per projektligjin e sjelle nga ministria e Jashtme per pakicat, Ruci i ka hequr fjalën dhe Berisha është ulur në vend.

Deputeti Flamur Noka ka kerkuar ti jepet fjala per procedure, por Ruci ka theksuar se nuk ka fjale per prcedure dhe ka njoftuar deputetin Shezai Rrokaj te marre fjalen ne foltore.

Kështu, deputetët e PD-së kane bllokuar foltoren duke debatuar me kryetarin e Kuvendit.

Noka shkon edhe me tej duke i rene me grusht foltores.

Kjo ka bere qe Ruçi ta përjashtonte nga seanca dhe caktoi 5 minuta pushim që Noka të dilte nga Kuvendi.

October 12, 2017 11:33
Komento

21 Komente

 1. shqip October 12, 12:06

  Kur do marrin vesh keta shpellaret ? Vetem me forcen e muskujve duan ti bejne gjerat . Noka eshte idiot i lindur . S’ka kapacitet te arsyetoje , dhe del si gomar edhe kur s’ka kerkon shefi ( Saliu ). Me kujton ate xhandarin te koncert ne 36n .

  Reply to this comment
  • Socialisti i Ndershem October 12, 12:55

   Ne fakt e verteta qendron krejt ndryshe ( por kjo nuk mund te kuptohet si Rilindas, duhet te jesh se paku socialist).
   Sjellja e Gramoz Rucit eshte si ne vitin 1946, ai akoma nuk e di qe jemi ne 2017.
   Apo ndoshta eshte rikthyer 1946 dhe do te presim edhe sot PUSHKATIMIN e Deputeteve kundershtare te Regjimit ?
   Ti bindjet dhe tifozllekun politik MBAJI por MBAJ edhe llogjiken e shendoshe sepse ne mos sot do te te duhet neser.

   Reply to this comment
   • Amerikani October 12, 13:13

    Çfare duhet te beje mo socialist i ndershem? Te lejoje Saliun te brockollise aty sa te doje duke shkelur regulloren? Prandaj nuk e respekton njeri ligjin ne kete vend se marin shembull nga kafshet e parlamentit.

    Reply to this comment
   • shqip October 12, 15:26

    Socialist ” i ndershem ” ! Une nuk komentoj ne emer te lagjes . Keshtu qe ç’do njeri eshte i lire te mendoje ndryshe nga une . Ka nje ndryshim qe thua ti . Ne 46n , deputetet nuk benin gangsterin , jo nga frika , po nga integriteti e qytetaria . Te duket normale qe , njeri me koken katrore , te rrihet me te tere . Vetem se do ta pelqeje shefi ( Saliu ) . Tani , nese ju e doni kuvendin ” me qetesi dhe dashuri ” , ky nuk eshte problemi im . Sikur te ishin gjerat personale , Ruçi mund ta kishte ” tredhur ” Saliun , qe ne vitin e larger 97te . Pastaj pse u dashka qe deputeti ti rrije pas liderit shpirteror , a thua se Saliu eshte autoriteti palestinez .

    Reply to this comment
    • Socialisti i Ndershem October 12, 18:24

     Po mor po, ke te drejte. Nuk duhet t’i rrine prapa Saliut.
     Duhet qe 74 gra dhe burra ( nese ke ndonje te tille) te rrine pas by…es se Rames dhe te duartrokasin sa here pjerdh ai.
     Duhet te kuptosh ti ( dhe ata si ti) se : – ASGJE e keqe nuk i vjen nje vendi nga Opozita sado e keqe dhe e papergjegjshme qofte ajo.
     Jeten tone, te ardhmen tone, begatine apo rrenimin e sjell vetem dhe vetem Pushteti. Dhe sot ne pushtet jane ca PUSHTA dhe MASKARENJ qe nuk duan t’ja dine as per mua, as per ty dhe as per kerrkend.
     A eshte normale qe te thuhet ( pas 4 vjet e kusur qeverisjeje gjoja per popullin dhe me popullin ) se Ishim MIRE kur ishim KEQ ?
     Apo e kishte fajin LSI qe “N’a fuste duart ne timon”?

     Reply to this comment
     • pragdimri October 12, 20:57

      çfare socialisti je ti ore! ne e shikojme me figure dhe e degjojme, ti na tregon perralla pas bregut. Ose jeni te lajthitur fare, ose u vjen verdalle arratia mendore njerzeve si ti.

 2. Donald TRAPI October 12, 12:27

  kAmunisti Ruçi i ka prere fjalen serbeve Berisha e Noka!?
  Ka perdhunuar dy ambasada te AmeriQIse dhe serbise se keta nuk jane vetem agjente te UDB-se por edhe CIA-s!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
  • Kaci i zi October 12, 13:16

   Po CIA pse e ngateron me UDB apo te ka ngel sahati te koha e PPSH dhe te duket njeri imperjalist e tjetri revizionist? Apo mos i do dhe te Asfalise greke?

   Reply to this comment
 3. Epo kjo pune! October 12, 13:06

  keshtu e kane librin e udhezimeve nga UDB. Kete kane bere 30 vjet. Nuk eshte pune inati e sedre e lakmie per pushtet por devize e greqires dhe serboles. Koken tek dera se 1913 ua ka hapur oreksin qamet.

  Reply to this comment
 4. Kamunisti October 12, 13:11

  Ky konflikt anakronik nga disa torollake me kollare si Noka, ne fakt eshte arsyeja kryesore pse shqiptaret largohen nga vendi dhe jo ekonomia e cila ze nje % te ulet si shkak.Konflikti dhe padrejtesite jane arsyet reale themelore. Politike desruktive dhe e peshtire PD.

  Reply to this comment
 5. Visari October 12, 13:31

  nese berisha vazhdon me mendjen qe i ka ushqyer Ilir meta, duhen thelluar masat metej deri ne heqjen e mandatit. Me rrugace e force muskujsh nu behet parlamenti dhe populli ka kohe qe i ka denuar gangstere te tille.

  Reply to this comment
 6. Kisha terroriste greke October 12, 13:34

  O rame kur nuk ke byth, te besh shtet mos leh si qen nga mbrapa. Gjithe populli shqiptare ta dha voten per te futur sali berishen ne burg. Saliu kercenon hapur fare per destalibizim, ti c’fare pret.

  Reply to this comment
 7. alphade October 12, 13:46

  Zoterinj, duke qene se kjo eshte thjeshte nje bande kaoti-
  ke, langojt e Sali Tradhetarit te kombit shqiptar atehere le
  ta mesoje Europa dhe Amerika qe kjo bsnde jeniceres te
  Saliut i duhet treguar vendi dhe si ? Kopacen,shkopin e
  beisbollit,sidomos atij Nokes,Stra-i Zi -ut , Vokeshes,etj.
  Dhe ,me qe kjo bande ka pushtuar parlamentin dhe nuk
  lejon punimet e tij, te ndiqet shembuli i Kosoves ,Ruci te
  sajoje nje salle tjeter ku te zhvilloi normalisht punimet e
  parlamenti me PS dhe aleatet e saj . Kjo eshte e gjitha
  dhe llapaqenet berishiste lereni te lehin si bucet e paza-
  rit duke vajtuar si kukumjackat qe kesaj bande iu ka pri-
  vuar ” liria” berishiane . Hapi tjeter do te ishte njoftimi qe
  duhet t’i behet Partive Popullore Europiane duke argu-
  mentuar me fakte se kjo bande,banda jenicere e Sali Vi-
  cidolit ka pushuar se qenuri si parti dhe eshte shndrruar
  ne nje bande mafioze,idem si ” Coza Nostra” italiane ,qe-
  llimi i se ciles eshte sabotimi me cdo forme e mjet te
  dhunshem zbatimin e Reformes ne Drejtesi,sidomos Li-
  gjin e Vettingut qe do te jete ” gracka qe do ta zere Saliun
  dhe banden e tij si laraska” ! Kjo eshte perifrazin dhe
  adaptim i nje shprehjeje shekspiriane ! E vetmja rruge per
  clirimin perfundimtar te Shqiperise nga Murtaja e Zeze
  Berishiane eshte shkaterrimi i kesaj bande perverse dhe
  ndertimin e nje opozite te re mbi germadhat e kesaj ban-
  de, te ringritjes se nje partie te reformuar totalisht larg
  dhe papajtueshmerisht me banden e Vicido,it.

  Reply to this comment
 8. sigurimsi i PD October 12, 14:01

  Keta antar te isit te vetquajtur pd,duhet te perjashtohen jo vetem nga parlamenti ,por edhe nga Shqiperia.
  keta e katandisen vendin ne rrumpall,ku ligjin e bejne bandat dhe njeriu i keq,ku cdo dite ka vetem vrasje,shkaterrim e perdhunim si ne asnje kohe me pare.
  Ja kjo eshte arsyeja qe po rritet popullariteti i enverit dhe soc.
  Eshte kryemaskarai sali me sigurimsat e tij qe po e cojne popullin ne konfrontim me trushplarje qe i kane bere.

  Reply to this comment
 9. specialisti October 12, 15:57

  Mendoj qe seancat nuk po zhvillohen normalisht.
  Ka nje rregullore qe se fundit u propozua nga PD, u miratua nga ish mazhoranca ( ne kohen e znj.Topalli) dhe tani ato qe e kane propozuar, e shkelin.
  Por dicka te behet e qarte . Z.Ruci duhet ta zbatoje njesoj per te gjithe, pavaresisht se cilit krah i perket.
  Punime te mbara , per te miren e popullit qe u ka dhene voten.

  Reply to this comment
 10. fteri October 12, 17:12

  E.Rama ka detyrë të bëjë shtet,jo të tallet .Të luftoi korrupsionin dhe KRIMIN sëbashku me popullin dhe shumicën që e ka votuar, të ralizoi ëndrrën drejt europës .

  Kërkohet që qytetarët e saj të çmontojn krimin e instaluar për 27 vjet në këtë vendë si askund në europë,duke filluar nga parlamenti dhe supërkriminelit S.Berisha dhe veglave të tijë që komandon sot paralel me shtetin një grup deputetësh rrugaq të dhunshëm që bllokojnë foltoren e Parlamentit .

  Kjo situatë kundravënje dhe përplasje sistematikisht në parlament nga PD-ja bëhet për të penguar Weting-un,luftën kundër krimit që ka nisur ,që do të zbërthejë fije e për pe grupin e vrasësve të hajdutve dhe tradhëtarve të vendit ,krimeve dhe shitjes së teritorit që ka instaluar S.Berisha tash 27 vetë në shqipëri dhe që nuk jan ndëshkuar nga drejtësia shqiptare ,por vazhdojnë kriminelët të livadhisin mbi fatkaqësitë e këtij populli .

  PD-ja ,nuk është një parti demokratike ,por është një mashtrim i madhë ,një parti zjarrvënse që i trembet ligjeve dhe vendosjes së shtetit ligjor .

  Duke ju trembur reformave të mëdha që ka n/marrë E.Rama se do ta pësojnë .

  Opozita me L.Bashën,S.Berishën,dhe L.S.I e Monika Kryemadhit ,jan bashkuar ,humbin ekilibrin moral dhe shpërthejnë me urrejtje në akuza drastike që nuk i shërbajnë vendit e demokracisë shqiptare ,duke bllokuar forcërisht foltoren e parlamentit ,bëjnë zhurmë që të mos zbulohen fytyrat kriminale dhe vjedhjet e krimet që kan kryer në vazhdimësi gjatë 27 vjetve si bandit,së bashku me Floririn e Ilir Metës.

  S.Berisha ky bandit zotrojnë disa deputet ,prokuror ,polic dhe gjykatsish të përlyer gjer në grykë në krime.,kan pasuri marramndëse dhe një grup vrasësish ,të cilët përdoren si në v -97,98,në vrasjen e A.Hajdarit ,gërdecin,21 janarin,shitjen e detit ,vjedhjen e 250 milon euro të rr/kombit ,vjedhjen e votave dhe mos hapjen e kutive votimit e vjedhjen në tavolinë ,në dhunën me pistolet në zgjedhjet e Dibrës nga F.Noka me kompani ,apo pistoleta e Strazimirit në parkun e liqenit kundër E.Veliut etj,etj..

  Apo rasti që prokuroria i bllokon Strasburgut provat e 21 janarit,A.Llalla zbaton urdhrat politik të S.Berishës ku u vranë (pushkatuan)katër veta të të pa fajshëm,që ti shpëtoi burgut S.B,dhe L.Basha

  Prandaj me prapaskenat këta kriminel bllokojë Ramës foltoren e parlamentit dhe reformat . Kjo tregon se PD-ja është parti e kapur mbas krimeve të S.Berishës ,L.Bashës me anë të gr.pushkatarve që kan .Forca nuk është zgjidhje për PD-në në v.2017 !!!

  Një greminë tjetër e re i pret PD-në.!

  Reply to this comment
 11. f...... October 12, 18:17

  Ka ikur koha që parlamenti të kthehet në çebatore të S.Berishës !

  Reply to this comment
 12. PD-ja nuk është më e rrezikshme si dikur. October 12, 18:23

  Kjo metodë është huliganizmi i F.Nokës uzurpo foltoren !

  Reply to this comment
 13. Aliu nga Selenic October 12, 19:44

  Qellimi i tyre eshte te vonojne proceset. Vetingu u shty edhe per dy muaj.Jo mire mbase keta kerkojn ta shtyjne dite pertej tjeters per ti shpetuar se keta mendojn per ta rrezuar Ramen dhe pastaj ta marrin vet ne dore vetingun dhe ti dergojn ne burga at qe e ben vetingun. Ketu eshte me hjedhje florudhe.Prandaj kujdes mos lejoni shtyrje te proceseve dite per dite se ketu ka ngelur thika ne Ashte thote populli.!

  Reply to this comment
 14. Arber Iliri October 13, 03:45

  Sali krimineli ala deputet dhe idioti fshatar Nul Noka aala deputet. hahaha, ma bukur nuk bahet.Nqs parlamenti eshte i tyre te kam dhi mu ne parlament. hahaha

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*