Nyja e Milotit, Rama: Pamje reale, punimet vazhdojnë

August 14, 2018 09:39

Nyja e Milotit, Rama: Pamje reale, punimet vazhdojnë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një tjetër video, këtë radhë nga nyja e re e Milotit.

Ai shkruan në rrjetin social “Facebook” se deri në momentin e përmbylljes së ndërtimit të kësaj nyjeje, puna për rrugët dytësore vazhdon.

“MIRËMËNGJES 😃 dhe me këto pamje (reale dhe jo 3D😉) të nyjes së re të Milotit, të hapur tashmë për qarkullimin e mjeteve duke lehtësuar ndjeshëm lëvizjen e dendur të këtij sezoni turistik, ndërsa vazhdon puna për rrugët dytësore deri në përmbylljen e plotë të kësaj vepre, ju uroj një ditë të mbarë 👍”

MIRËMËNGJES 😃dhe me këto pamje (reale dhe jo 3D😉) të nyjes së re të Milotit, të hapur tashmë për qarkullimin e mjeteve duke lehtësuar ndjeshëm lëvizjen e dendur të këtij sezoni turistik, ndërsa vazhdon puna për rrugët dytësore deri në përmbylljen e plotë të kësaj vepre, ju uroj një ditë të mbarë 👍

Publiée par Edi Rama sur Lundi 13 août 2018

s.a/dita

August 14, 2018 09:39
Komento

11 Komente

 1. Nivele bashkohore autostradash .Super August 14, 09:46

  E vetmja qeverri
  qe punon per nji Shqiperi Europiane .
  Rrespekt …

  Reply to this comment
 2. A August 14, 11:16

  Nyja rrugore e Milotit, u mbaru, u mbaru thote mistreci i lagje çuni i Netes, EDI RAMA.
  E kupton ky mistrec qe as mistreci para ardhes SAL PLEHU, asgje nuk perfundonte, kurse ky çuni i Netes, eshte viti i 5-te ne pushtet.
  Vetem per vjedh fondet e rrugeve e kane mendjen.
  Ka shkuar Rruga e Kombit ku s’ba me nga fondet nga 400 mijelion qe ka qene studimi dhe kosto ne 1 mijeliard e 400 mijelion Evro dhe kerkon edhe 300 mijelion te tjera Evro. Te gjitha me paret e taksapaguesit shqiptar, por, ky pisevengu kerkon edhe takse rruge kombi.
  Ne nje kohe kemi takse qarkullimi, takse per çdo 1 liter karburant per rruget 350 lek te vjetra, duke perfshire edhe kete takse, taksa totale karburanti shkon 1100 lek te vjetra per çdo liter. Pra 1 liter karburant shkon 1800 lek te vjetra.
  Pra, 1800 – 1100 = 700 lek te vjetra duhet te ishte 1 liter karburant realisht. Cmimi i karburanteve me i larti ne Ballkan, ne Evrope dhe nder vendet e para ne bote. Kuptohet kjo ndodh sepse edhe nafta qe nxirret ne Shqiperi del me humbje 700 mijelion Evro. S’ka nevoje me per koment.
  Por, a ngopen ndonjehere hajdutet duke vjedhur.

  Reply to this comment
  • Akrepi August 14, 17:36

   Ore A Edi Rama ka nxerre vidjo nje pjese rruge qe eshte ndertuar dhe qe I sherben perdorusve te saj, perse te vrasin syte ndertimet e reja juve ?Mos je dhe ti nga Vicidoli dhe ju prishen kullotat e dhive si udheheqesi shpirteror I jot?Ken Treguar me fakte qe e reja dhe modernja ju vret syte e doni vendin si Kadahar sic e gjeti Edi Rama,Me cmimin e karburantit pse genjen qe thua me I shtrenjti ne rajon .Ketu ne Athin cmimi I binzines eshte 1.60 deri 1.7 euro qe eshte vendi ku furnizohet dhe Shqiperia.Llogarite vet sa vete cmimi ne lek.Kur ishte Saliu ne pushtet cmimi I benzines ishte 195 der 200 lek litri o derman.

   Reply to this comment
  • Tani August 14, 18:44

   More grekoqiris po pse vjell m.t ketu edhe kur tregohet nje rruge e bukur. Shqiperia do te behet nese ju greko-mutet doni apo jo. Meso shqip ti m.t i Greqise sepse shqiptaret i thone euro dhe jo evro. Te genjen gjuha e putanes greke. Falemiderit z. Rama per gjithcka qe po ben per Shqiperine. Jemi me ju.

   Reply to this comment
 3. nje vezhgues i drejte August 14, 12:11

  Po ku je more A , qe t’i ka ngrene macja edhe emrin , edhe trute . Prisnje rradhen edhe ti , te hidhje nje grusht miza kunder Rames , me nje fodullek e kapadaillek te pa pare “…çuni i Netes “, flet sikur ke perpara çunat injorante te lagjes . Fshihesh prapa nje germe (A) , si miu prapa poçes dhe shan majtas e djathtas ç’te vjen ne mendje . Meqenese ti i paske mbajtur pishen dhe ditke kaq vjedhje te Rames , shko e kallzoe ne prokurori . Ja , pas pak do te krijohen strukturat e reja te drejtesise dhe do te kete denime masive te peshqve te medhenj , atehere do te shofim kush ka vjedhur mashtruar e vrare .

  Reply to this comment
 4. A August 14, 13:42

  Prokurorit dhe gjykatat nuk funksionojne, pra nuk ke ku te kallezojsh. Kjo eshte e para, kurse e dyta keto jane duke bere dush, duke u lare dhe u shplare me ilaçin e larjes se kazaneve me emrin Vetting. Ku merr vesht ti çfare eshte Vettingu.
  Me dhimbeseni ju militantet e partive dhe te drejtuesve te tyre sepse deri trurin ju a lajne dhe ju shplajne krietaret. Shiko vehten, beji nje analize vehtes, se je kthyer nje njeri pa tru dhe mend, sepse ta perdorin te tjeret sipas qejfit. Flet gjithenje mendimin e tjetrit, sepse kaq e ke.
  I shikon protestat e Rumanise, a po nuk te interesojne. Nuk e shikon ku eshte katandisur vendi prej 28 vjetesh ku po vidhen pasurite kombetare dhe ne çdo xhep shqiptari eshte e futur dora e ketyre e mender politikaneve dhe qeveritareve qe vetem i “rregullojne”.
  Ne qoftese je nje nga keta ose ushqehesh nga keto birbo, atehere ke te drejte ti mbrojsh. Por birbo, birbo te ben.
  Nuk po ta shkruaj emrin tend si prezantues ne kete koment, sepse arrine deri aty sa ndohte dhe ben pis germat dhe s’ka sapun qe ta lane. U ofendove sepse dole shoku i ngushte i çunit te Netes, EDIT. Ha, ha, hi, hi, komplet karagjoz edhe ti vishesh me qillota dhe kepuce te bardha atletike, ho, ho. Tung.

  Reply to this comment
  • Xha Braho August 14, 19:08

   @A
   Prandaj shkruan si mi gjirrizi neper blogje ti o vemje. Ato protestat e Rumanise jane per nje drejtesi te forte te shkeputur nga politika. Po mesa duket ti lexon pa vene trurin ne levizje. Paralelet me Rumanine I perdorin palacot qe sduan te behet Vettingu dhe Drejtesi e Re.

   Reply to this comment
 5. antiharresa August 14, 15:43

  Or taj A ,qenke gomar edhe zog gomari komplet .Vettingu amerikan do cmontoje kellirat e qelbura te politikes ,drejtesise ,ekonomise ,medias qe kane 28 vjet qe i pine gjakun shqiptareve qe rrojne me 200.000 leke te vjetra ne muaj ,ndersa shushunjat kapitaliste qe jane padronet e tu keto para i kane per bakshishe neper kazinot e europes.

  Reply to this comment
 6. A August 14, 18:27

  Komentuesit te dyte, me vjen keq qe nuk me ke kuptuar dhe nuk din me lexuar dhe kuptuar. Por ngaterrohesh me kembet tuaja.
  Shushunjat na pine gjakut si ty dhe mu njelloj, pra jemi njelloj. Me qe me ofendove, me keto mend qe paske je i harruar nder te gjallet.

  Reply to this comment
 7. perkthyesi August 14, 19:07

  Eshte shume e theshte! Per te mirembajtur Rrugen e Kombit, konfiskoni parate qe i ka vjedhur Lulizim Basha kesaj rruge, dhe ceshtja u zgjidh! A u a mban? Ketu qendron ceshtja!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*