“O ke me ma q* grun o kam me ta q*!”: SMS-ja kërcënuese e Trashajt, drejtorit të bankës

December 23, 2015 15:40

“O ke me ma q* grun o kam me ta q*!”: SMS-ja kërcënuese e Trashajt, drejtorit të bankës

Pal Trashaj, Kryetar i Forumit për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore është gjobitur nga Gjykata e Tiranës me 60 mijë lekë. Trashaj pati kërcënuar me sms drejtorin e një banke të nivelit të dytë.

Kjo sipas gjykatës, pasi Trasha kishte marrë një kredi në bankë shumën prej 1 milion lekësh dhe nuk e kishte shlyer.

Por përmes një vendimi gjykate, Banka kishte fituar të drejtën të merrte kolateralin e vendosur për marrjen e kredisë.

Ja çfarë shkruante Trashaj në një nga sms-të kërcënuese për drejtorin: “Pergjigju o pleh, kam fshij bythen me deputet e ministra kur kane ra ne qafe, si ju baj ka nje c,do mies, brek pa lam”.

Ndërsa në një tjetër sms shkruhej: “E kam vetem persona le me ty o pleh mbiemrin e ngatrove. O ke per te ma q… gruan se ke shume zor o kam me ta q… se kam pune vetem 2 minuta pune o palco. Te ka shty V.Tusha kompani qe q.. ne b…. ua q… motrat tanve per karakter. Denonco ne prokurori o jua q… grate kurva, ju dal perball o plehra”./Opinion.al/

December 23, 2015 15:40
Komento

6 Komente

 1. Arkidi December 23, 15:58

  Pal Trashaj meqe drejtori siq thua ti nuke ka mundesi me ta q…. gruan po nderhyj une si pal e tret pra ta q…. une Daven..

  Reply to this comment
 2. Aqo December 23, 21:08

  Mjere ai Forum Kulture qe paska kryetar kete injorantin dhe analfabetin e Trashe

  Reply to this comment
 3. kris 1 December 24, 00:42

  mire eshte qe te beje deklarate dhe gruaja

  Reply to this comment
 4. karderri December 24, 08:33

  arkid,me daven nuk ke pune ti.ti po te duash rrasja palit,se daven e kam vete ne patronazh.

  Reply to this comment
 5. hamit dibrani December 24, 17:45

  C’FARE KOMENTI ME LANE KUR JU NUK I PASQYRONI SIMBAS RREGULLIT QE JU VETE KENI VENE.

  KY PALI me duket psikopat,ose e mban veten shum trim.

  Reply to this comment
 6. Lleshi December 24, 21:34

  Dhe ky na qenka per trashegimine kulturore ? Kjo fare i duhet me i vendos viza ne pashaporte per me zbrit ne qytet , ose plaseni ne bir te burgut ! Ky eshte vete antiqytetrimi , vete antishteti , vete Saleh Berishoviçi .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*