Obama jep intervistë në rrugë në mes të shiut

May 24, 2016 18:58

Obama jep intervistë në rrugë në mes të shiut

Përpara se të largohej nga Hanoi pas vizitës së tij zyrtare, presidenti amerikan Barack Obama ka dhënë një intervistë në mes të rrugës për spikerin amerikan Anthony Bourdain.

Të dy u takuan në një zonë tregtare në lagjen Me Tri, ku qindra vetë u mblodhën në rrugë për të parë nga afër kreun e shtëpisë së bardhë, pavarësisht shiut.

Bourdain, prezantues i shfaqjes për ushqimin dhe udhëtimet “Pjesë të panjohura” që transmetohet në rrjetin amerikan CNN, postoi një foto në rrjetet sociale ku bashkë me Obamën duken teksa hanin pite dhe pinin birra në një restorant vendas.

Pas interviostës, Obama iu drejtua turmës së njerzve që ishin mbledhur aty, për t’i përshëndetur e për tu drejtuar më pas në aeroport, për të nisur udhëtimin drejt qytetit Ho Chi Minh.

348E3A5700000578-3606878-image-a-3_14641000794473490646E00000578-3606878-image-a-19_14641024815843490654D00000578-3606878-image-a-18_1464102473959

May 24, 2016 18:58
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*