Obama kërcen nën ritmet e muzikës tradicionale afrikane

July 26, 2015 17:17

Obama kërcen nën ritmet e muzikës tradicionale afrikane

Duket që Barak Obama u ndje si në shtëpinë e tij në Kenia! Presidenti amerikan mbylli në mënyrën më të bukur vizitën në vendlindjen e babait të tij, duke kërcyer nën ritmet e muzikës tradicionale vendase.

Gjatë darkës shtetërore të shtruar për nder të tij në Nairobi, Obama u lëshua tërësisht nën tingujt e muzikës ndërsa performonte bashkë me të pranishmit e tjerë vallen tradicionale Lipala, të modernizuar këtë vit nga një muzikant vendas.

Vizita e parë e Obamës si president i Shteteve të Bashkuara në Kenia u përqendrua kryesisht te lufta kundër terrorizmit dhe marrëdhëniet ekonomike mes palëve, ndërsa çështja e shumëpërfolur nga mediat, ajo e krminalizimit të homoseksualitetit në vend, nuk u pranua të diskutohej nga presdenti Uhuru Kenjata, i cili tha se vendi i tij kishte shumë probleme të tjera më jetike për të zgjidhur.

 

July 26, 2015 17:17
Komento

4 Komente

 1. ali July 26, 18:17

  Sa do qe te lyhet me kos I ziu I zi mbetet shkon tek zanafilla.

  Reply to this comment
 2. Lion July 26, 18:41

  O Ali, o bitum, Obama eshte President i Shteteve te Bashkuara te Amerikes! Mos u bej racist!

  Reply to this comment
  • ali July 27, 12:49

   Nuk esht rracizem por dardha nen dardhe bie dhe Obama nuk do beje me shume do ndjeki traditen Zulu

   Reply to this comment
 3. Bardhosh H July 26, 20:29

  Barak Osbama do bente mire te qendroje atje ku i takon.Po te jete president i zoti le te beje Kenian si Ameriken.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*