Obama: Nuk do dërgojmë trupa në Siri, do të ishte një gabim

November 16, 2015 17:36

Obama: Nuk do dërgojmë trupa në Siri, do të ishte një gabim

“ISIS është fytyra e djallit, duhet ta shkatërrojmë”, ka thënë presidenti amerikan Barack Obama në samitin e G20.

Më pas ai ka folur lidhur me çështjen e refugjatëve duke thënë se nuk u duhet mbyllur dera. “Të refuzosh emigrantët është një tjetër barbari, nuk duhet ndryshuar politika ndaj tyre”, tha ai. Lidhur me strategjinë e sulmit ndaj ISIS Obama tha se nuk do të dërgojë trupa tokësore.

“Do të ishte gabim dërgimi i trupave tokësore. Duhet të gjejmë një strategji sa më efikase”, tha presidenti i SHBAve. Më tej ai shtoi se duhet rritur niveli i sigurisë pasi rasti i Parisit nuk është i izoluar.

November 16, 2015 17:36
Komento

4 Komente

 1. lesh me qime November 16, 17:49

  PO TRUPAT I KENI APO DY SKUADRA…..

  Reply to this comment
 2. perkthyesi November 16, 18:28

  Une nuk jam specialist i ketyre puneve, por me lind pyetja: Me cfare do e luftoni ISIS atehere, sepse nga ajri nuk po ka rezultate…….

  Reply to this comment
 3. elio November 16, 18:34

  Ky eshte gjithmone ne dyshim..Eshte nje president problematik ne vendime..Ky do edhe te komandoje edhe ta terheqe b** menjane.. dava president facebook-u..Evropa duhet te nderhyje fort por Amerikanet Sauditet dhe Turqit po’ pengojne…

  Reply to this comment
 4. demo November 16, 18:40

  Hidhini trendafila ISIS,se bombat ja hedh Rusia.Por mos harroni luften e dyte boterore?Te paret ne Berlin mberriten ruset dhe ruset nuk dijne te leshojne territore!Sllavet jane shat,nuk jane lopate!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*