Obama realizon ëndrrën e 106- vjeçares

February 22, 2016 14:44

Obama realizon ëndrrën e 106- vjeçares

Virginia McLaurin kishte pritur gjatë gjithë jetës së saj për të takuar një Afrikano – Amerikan në Shtëpinë e Bardhë.

Dhe këtë dëshirë ajo e realizoi në ditëlindjen e saj të 106 -të.

Ky takim ishte mjaft i rëndësishëm për të, sa që e moshuara nuk mundi ta mbante dot gëzimin dhe emocionin që po përjetonte.

Takimi i saj me Presidentin Barack Obama kthehet më pas në një festë vallëzimi ku lëvizjet e 106 – vjeçares janë të pabesueshme.

Është nder, është nder”, – i thotë ajo Presidentit, teksa kërcen.

Ajo është takuar gjithashtu edhe me zonjën e parë Michel Obama dhe të tre sëbashku kanë shkëmbyer batuta, kanë qeshur dhe kanë kërcyer me njëri-tjetrin.

“Unë dua të bëhëm si ju”– i ka thënë zonja e parë McLaurin.

McLaurin ishte në Shtëpinë e Bardhë përtë festuar “Muajin e Historisë së Zezë” siç e quajti ajo dhe për të realizuar ëndrrën e saj të shumëpritur.

February 22, 2016 14:44
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*