Obama thyen protokollin në takimin me Ramën

April 14, 2016 19:51

Obama thyen protokollin në takimin me Ramën

Ndryshe nga sa u shkrua në media se kryeministri shqiptar do të takohej me  zv.presidentin Baiden dhe më pas do të kishte një shtrëngim duarsh me Presidentin Obama, agjenda ka rrjedhur krejt ndryshe.

Presidenti Obama ka thyer protokollin dhe e ka pritur kryeministrin shqiptar në Zyrën Ovale.

Siç duket nga fotoja, takimi nuk është bërë vetëm në “pool spray” (term gazetaresk i përdorur për eventin ku presidenti i Shteteve të Bashkuara takon liderin e një shteti tjetër), por edhe në zyrën Ovale.

Në axhendë ishte shkruar që takimi do të zhvillohej Rama-Biden dhe më pas do t’iu bashkohej dhe Obama.

Në fakt kreu i shtetit amerikan e ka ftuar kryeministrin shqiptar në zyrën e tij.

 

12zyrtare

April 14, 2016 19:51
Komento

13 Komente

 1. nina April 14, 20:08

  Rrespekte per dy te medhenjte e Amerikes dhe Shqiperise.. nga Danimarka

  Reply to this comment
 2. Merita April 14, 20:33

  E mrekullueshme!

  Reply to this comment
 3. fraza April 14, 20:46

  Takim dinjitoz!
  Suksese ne fushen e bashkepunimit me SHBA!

  Reply to this comment
 4. Mondi April 14, 21:36

  Po natyrisht e meriton Edi .

  Reply to this comment
 5. Kaltrin April 15, 02:01

  Te kenaqet syri ! Bravo Edi Rama !

  Reply to this comment
 6. guri shabani April 15, 09:38

  Qeni madh le te lehi karvani ecen perpara.Same shpejt drejtsi.

  Reply to this comment
 7. Andrea Cino April 15, 10:40

  I jep doren, meqe Edvini do shperndaje “kuranin”, neper shkolla dhe Obama eshte musliman… si dhe per mbeshtetjen negative qe i jep nje koke e tille e madhe nga vend i vogel per Trump…

  Reply to this comment
 8. YPSILONI April 15, 11:37

  Kush eshte presidendi i SHBA ?
  Ai i gjati apo ai me i shkurtri?
  Per nje njeri qe s do i njihte si fytyra jam i sigurt qe do te thoshte se presidenti i SHBA eshte ai me i gjati.
  kjo per faktin shume te thjeshte qe ky i gjati jone fryhet shume.
  Ashtu sikurse jam i bindur se ne liliputet shqiptar vuajme nga sindroma e megalomanise.

  Reply to this comment
  • arbereshi April 15, 16:00

   Me menyren se si e komenton kete lajm dukesh qe je ose shume femije, dmth jo me shume se 15vjec ose provincjal i shumices.Nje fantazi idjoti, te me falesh por………..

   Reply to this comment
 9. demo April 15, 13:31

  Po me Trump-in c`pati?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*