Oferta e SHBA për qytetarët shqiptarë që duan të qëndrojnë një vit në Amerikë

September 28, 2016 20:19

Oferta e SHBA për qytetarët shqiptarë që duan të qëndrojnë një vit në Amerikë

Përmes rrjetit të saj social, Ambasada e SHBA në Tiranë i ka bërë thirrje qytetarëve të interesuar, që të aplikojnë në Programin “Yes”, i cili jep bursa studimi dhe ofron “exchange” për të rinj e të reja.

Jeni gati për të jetuar një vit në Amerikë? Për të mësuar për kulturën amerikane? Për të treguar për kulturën e vendit tuaj? Për të pasur një eksperiencë të paharrueshme? Aplikoni në programin YES! Për më shumë informacion, dërgoni një email në: [email protected]14525165_10154026750470838_1668716353962796962_o

September 28, 2016 20:19
Komento

7 Komente

 1. Hani pak mos hani shume m.... September 28, 20:42

  Ky eshte MASHTRIMI i rradhes i Ambasades Amerikane ne Tirane, keta mashtrues te marrin parate dhe nuk te japin as vize turistike per te pare te afermit e tu.
  Ambasada Amerikane eshte bere me keq se firma piramidale e Sudes.

  Reply to this comment
 2. shqiperia September 28, 21:24

  Nuk nevoj me shqipetaret te genjehen sikur eshte viti 1990 amerike eshte shqiperia vendi me i mire i botes

  Reply to this comment
 3. MH September 28, 21:57

  Viza Amerikane jepet per progamin “Yes”!Per nji vit!!!
  Viza Amerikane jepet per bursa studimi per nji vite.Mos kemi te bajme me universitetin “Sali Berisha” Plepa Durres.Qe merrnin diplomen per 6 muaj.
  Cili universitet apo cfare dreq shkolle permbush programin te pakten te shkolles se mesme per nji vit.Kjo oferte te krijon pershtypjen “ra sopata ne mjalt”.
  Ose informacioni te behet me i kjart e koncize.
  Ambasada do bente me mire qe per kureshtaret qe duan te njohin e te shkembejne kulturen sociale ndershteterore ta hapin nji kurs falas me shpenzime modeste se sa prallisin qe me nji vit burs studimi,behet qesharake.
  Ose ose nuk po muej me shdavarit,kuptue kete ofert amerikanate.

  Reply to this comment
 4. omkezmi September 29, 02:10

  Keto jane si shkollat e Veliut…

  Reply to this comment
 5. Prralla me mbret September 29, 12:36

  Jane vetem per te marre paret dhe vizen nuk ta japin harrojeni jane vetem prralla te dala boje jemi te tejngopur me fjale

  Reply to this comment
 6. Valter Mila September 29, 13:47

  Vetem mashtrime o popull

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*