Olldashi bën fushatë në Tropojë: Gjëja më e vështirë, zëvendësimi i Berishës

Redaksia Online July 8, 2013 14:44

Olldashi bën fushatë në Tropojë: Gjëja më e vështirë, zëvendësimi i Berishës

Sokol Olldashi ka zhvilluar sot një takim me demokratët e Tropojës, në kuadër të fushatës për kryetar partie. Në vendlindjen e Berishës, Olldashi deklaroi se gjëja më e vështirë do të jetë pikërisht zëvendësimi i kryetarit të dorëhequr të PD-së.

“Vështirësia është dita pas garës, pasi duhet të zëvendësojmë një figurë historike që e themeloi këtë parti dhe e drejtoi për 23 vite. Çdo arritje e Shqipërisë në këto 23 vite është  e lidhur me Partinë Demokratike që themeloi Sali Berisha”, tha Olldashi.

Ai tha se gara në Partinë Demokratike është një garë vlerash dhe jo rivaliteti.

Olldashi ka deklaruar se PD do të përballet me një mazhorancë në numër shumë të madhe, por sipas tij, lehtësisht të thyeshme. Ai ka kërkuar forcimin e PD-së, për të ardhur sa më shpejt në pushtet.

 

Redaksia Online July 8, 2013 14:44
Komento

8 Komente

 1. Mentor July 8, 15:01

  Veshtire vertet te jesh aq kriminel dhe gangster sa Berisha por ti mos u dorezo o Olldash se nuk je pa talent.Ke dhene prova se di te bashkepunosh me bandite e kriminele.

  Reply to this comment
 2. feniks July 8, 15:06

  Shume e CUDITSHME kjo deklarate e Olldashit!!!
  Doemos,qe keshtu do ndodhte,sepse HUMBJA E PD-se NE ZGJEDHJE ISHTE KATASROFIKE SI REZULTAT I SUNDIMIT BARBAR TE KLIKES SE TYRE NE PUSHTET E VECANERISHT TE VETE BERISHES!!!
  Kurre nuk mund te ndodhe ne nje PARTI MODERNE DEMOKRATIKE,qe Lideri te jape DOREHEQJE nga nje DESHTIM KATASROFIK NE ZGJEDHJE dhe te i behet ANALIZE KESDAJ GJEME!!!!
  Si mund te kalohet ne NDERRIM KUAJSH,pa dhene llogari HUMBESI dhe te gjithe te tjeret me radhe???
  Cdo humbje,aq me teper kjo KATASTROFE ka nevoje per ANALIZE,ndersa po behet e kunderta:PO GLORIFIKOHET BHUMBESI SIKUR TE KETE FITUAR!!!!!
  GALLATE SUNDIMTARESH!!!
  Te dy keta GJELAT-ZOGJ ,qe konkurojne pasi i moren LEJE BERISHES,nuk po e pranojne se KONKURIMIN E TYRE PO E BEJNE SE HUMBI PD-ja TURPERISHT,por kryefjala e tyre vazhdon te jete:Berisha eshte i pa zevendesueshem!!!
  GALLATE DIKTATORESH ANADOLLAKE!!!
  E gjithe bota po e ndjek kete KARAGJOZLLEK TE NJE PARTIE,QE MBAHET PER DEMOKRATIKE,por sillet si BANDE PRIVATE E REKRUTUAR NGA BERISHA!!!
  Me kete,qe po ndodh me PD-ne,KURRE NUK DO KETE REFORMIM TE SAJ SI PARTI!!!
  Bile,nuk eshte cudi,qe Berisha te kthehet si kryetar i saj,se PO E KERKOJNE 16 VJECARET!!!

  Reply to this comment
 3. Fred July 8, 15:41

  Keto deklaratat e ” ketyre” kanidadeteve me kultin e berishes me kujtojne kultin e enverit qe ngriti ne qiell ramizi une mendoje qe ti ngrene nje permendore qe dhe populli te kete mundesi ta terheqe zvare si udheheqesin e tij shpirteror.Vetem aman te mos e kthjene diten e diel si dita e “enver – saliut”.

  Reply to this comment
 4. Gramoz July 8, 21:16

  mire ke bere qe ke vajtur atje se atje shpirterori yt ju mbylli deren haklajve po nje dite edhe juuve do tu mbyllet dera nipat dhe mbesat ,edhe shtate breza te kalojne hakun dotua marin madje me shume ashpersi,,,per kete te jeni te bindur ,,sepse dardha nden dardhe do te bjere

  Reply to this comment
 5. Komisari Shijakut July 9, 07:05

  Vështirë vertet,o budall prej Sinjes së Beratit! Se pari PD e themeloi Ramiz Alia dhe ti edhe Hajdarit i fut ketu shkelmin se ai e quajti Saliun,ne shtyp;pa ta cilësoj”Kallam i gjatë i Ramizit që duhet thyer!” Dhe me në fund dhe dora e zgjatur nga varri edhe e Azemit e theu,monstren,vrases kriminel i shume shqiptareve!Ti nuk arrin dot te behesh vrases se perfundoi ajo koha juaj e qelbur,por nxites i krimineleve je,dhe komisari i Shijakut,dinte shume per ty! Nuk e themeloi Saliu,PD,por ish sigurimi dhe u dha dhe pardesyte e bardha,ty,pantallonat e shkurtera!…È ke te publikuar pseudonimin.Vazhdimesia jote me Saliun i ben nder Sovranit qe i dha greminen,por duket dhe Rilindja ty dhe Bashen do!O bisk i Kallamit,meqe nuk e zevendeson dot,pyet ish antarin e KQPPSH,Sekretarin e Pare,Petro Olldashin te mësojë si ta zevendesosh!Larg prej jush demokratet e vertet!Jeni vazhdimesi kriminale!

  Reply to this comment
 6. apojo July 9, 07:59

  Koli shkon e u thot tropojanve “Veshtir me e zevendsu berishen”. Po ti mos ju anko TROPOJANVE po ankoju serbve dhe grekve se ato mund te ta bojn ndonji tolerim.

  Reply to this comment
 7. Baro Liçaj July 9, 08:48

  More ,po qenkeni fare tuaf ju , si Ti edhe Luli ! Po glorifikoni figuren e Berishes sikur te ishte Perendi. Ishte Enveri, i pazevendesueshem ! Thyem diuart, e qame , e shame dhe me mire u be. Edhe Saliun , qe qame persegjalli me oi e oiiii, dhe melRGIMIN E TIJ SHUME ME MIRE DO TE BEHET ! nE QOFTE SE jU E KENI SE ZEVENDESIMI I TIJ ESHTE SHUME I VESHTIRE , sepse ai eshte hipokrit, demagog, mashtrues, vrases…. eshte njeriu i te gjitha te keqijave

  Reply to this comment
 8. Baro Liçaj July 9, 08:52

  (vazhdim ) qe i ka sjelle ketij vendi ne keto 23 vjet, eshte tjeter pune : E keni te veshtire per ta zevendesuar ate me te gjitha veset e Tij: Urime Z. Olldashi, por nuk do te lere “Dashi ” te behesh Ti Kryetar i madh !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*