Olldashi: Humbëm se nënvlerësuam LSI. Nuk është parti, po çetë parazesh

Redaksia Online July 5, 2013 08:27

Olldashi: Humbëm se nënvlerësuam LSI. Nuk është parti, po çetë parazesh

Kandidati për kreun e ri të PD-së, Sokol Olldashi, shprehet i bindur në fitoren e zgjedhjeve për kryetar partie, por shton se do të njohë çdo lloj rezultati. Në një intervistë për “Opinion”, ku shpalosi platformën e tij për drejtimin e partisë. Olldashi tha se Berisha nuk ka shprehur asnjë pëlqim për kandidatët, teksa përmendi të vetmen vërejtje ndaj tij, atë të pasionantit. “Për z.Berisha kam të vetmen vërejtje, është pasionant, por është dialogues, ka vullnet të jashtëzakonshëm, është njeri shumë i fokusuar në objektivat e tij. Sa u përket hamendësimeve se ai parapëlqen njërin kandidat, ju them se z.Berisha e ka bërë të qartë se nuk do të ndikojë në proces dhe nuk ka asnjë të parapëlqyer”,u shpreh Olldashi.

Kandidat për kryetar opozite tha se humbja e PD-së erdhi për shkak të neglizhencës së Lëvizjes Socialiste për Integrim. “Ndoshta për forcë zakoni ne fushatën tonë e ndërtuam në gjithë vendin në goditje të PS, por lamë jashtë vëmendjes LSI”, tha Olldashi, duke shtuar se LSI nuk është një parti financiare, por një çetë parash.

Redaksia Online July 5, 2013 08:27
Komento

12 Komente

 1. beni July 5, 08:45

  Kte e ka then vertet ashtu sic duhet,CETE PARASH!
  I ke ngjare Mamase,ne kohen e shkuar i ngrinte kembet Beqir Ballukut,bile haronte dhe breket tek ky i fundit!

  Reply to this comment
  • Daja July 5, 09:36

   Po c’ne mamaja? Ajo ka qene vajze e re ne kohen e Beqiri?

   Reply to this comment
  • Dhori July 5, 09:42

   E urrejme Berishen edhe sepse eshte nje shpifes qe nuk ka lene familje te kundershtareve pa e poshtruar. Nese e urrejme edhe si shpifes, atehere duhet te urrejme edhe shpifjen. Nena e Sokol Olldashit per nga mosha eshte me e vogel se vajza e Beqir Ballukut. Gjyshi nga nena i Olldashit, Dashnor Mamaqi ka qene anetar i KQPPSh, kryeredaktor i gazetes ZP, sekretar i pare ne Gramsh etj. Ka qene mik, si shumekush me Beqir Ballukun.

   Reply to this comment
  • TIGER July 5, 09:46

   Bete mire qe se goditet LSI-ne per fushate, se me siguri do i kishit shtuar votat.

   Reply to this comment
  • tim July 5, 10:14

   hahahahaha e sakte beni

   Reply to this comment
 2. lashcami July 5, 09:18

  Ky mos eshte nipi i sekretarit te Partise se Punes per Tiranen apo gaboj?

  Reply to this comment
 3. Reformim i thellë, sjell fitore... July 5, 10:14

  Olldashi eshtë me i mire se Basha, mendimi im dhe me i kompletuar intelektualisht,por edhe Olldashi e mban PS Dhe LSI perjete ne pushtet!Eshte thjesht Kupole e Berishës,vazhdues i tij, pra një Berish si i Ramizit!…Duhet figure e re!Absolutisht e re!Rama fitoi se nuk kish asnje lidhje me Ramizin, si Nano,Berisha!…Olldashi ka pergjegjesi njelloje si Basha, Topalli,Bode, per humbjen!Nuk terheq SOVRAN, ne votime, por i shtyn ata tek PS!…Vjen dhe ky nga PPSH,pavarsisht një mbyllje dere…Basha me i keq!Largon Sovran nga vrasjet, poshtersite kriminale ne Kosove(deklarata e turpshme)por dhe proceset qe ka dhe demtojne rende PD! PD i duhet Shqiperise,pa vazhdimesi Berishe…qe con tek Ramizi,Beogradi!…Dy te panjohurit mund ti rikthejne dinjitetin PD!Absolutisht dy “gjeneralet”e KASTES Berisha!…

  Reply to this comment
 4. hosteni July 5, 10:19

  loser,,,,,,,,,,,,,,!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. Rinovimi.. July 5, 10:32

  Basha,Olldashi nuk duhet te jene kryetare!Kane difekte serioze jo vetem per PS qe i shpartallon dhe ne fakt keta do zevendes te Berishës!Ata vertet jane Kupole e nje njeriu qe pruri shpellizmin ne Tirane dhe gjithe Shqiperine,Sto arrivando! Jo vetem largoi si kolerë,antarë te PD,por u pa qarte,te rrallë shqiptare e votuan pa teser PD!Basha skandal i skandaleve,vetem me deklaraten kunder shqiptareve ne Kosove,nuk pranohet as si antar PD!PS rri 20 vjet ne pushtet me të!Olldashi me i pranueshëm se Basha,por nuk ka diferencë nga ai.Perflitet si mik i kryekapot kriminel te Shijakut qe vrau komisarin…dhe eshtë!Perpos kesaj perflitet per vrasje të Xhindit…Nuk fitoi Fieri qe ai te jete kandidat per kryetar!I njejte si Jozefina,Bode qe patën moral moskandidimi!Te dy Basha-Olldashi,pasardhes te Berishes,pi njollë te politikes se konfliktit dhe sharjeve qe varrosi Saliun!Dy te rinjtë,me të besueshëm!PD duhet te beje politike moderne,Basha-Olldashi,shpellarë te Berishës!

  Reply to this comment
 6. Hyseni July 5, 10:35

  keto e paskan zakon te jetojne si pashallare. Vazhdojne te kerkojne te rrijne ne pushtet, por tek cili pusht e con ky se nuk ka Kom Qendror tani ?????

  Reply to this comment
 7. Koli July 18, 17:59

  Mamaja jote zoti Olldashi ka punuar te Blloku te bibloteka e komandant dhe baba Enverit,do fitoni patjeter .

  Reply to this comment
 8. Shtylasi ish kampi i internimit August 26, 15:22

  Jemi nga fshati Shtyllas i Fierit ish kamp internimi fati jone kalonte gjurma e rruges e bypass Fierit, na i vlersuan me 2990 te vjeter meter katrori,arritem takuam Ministrin Olldashi, na premtoj se do e shikonte kete padrejtesi qe na eshte bere duke ne thene mos kini merak se do merem vete me kete problem.Shpresuam shume por vetem na mashtroj me pa fytyrsi.Kemi 22 vjet qe ja japim voten vetem Partis Demokratike nuk na mbetet tjeter vetem si ish te internuar ti lutemi zotit ti japi fatkeqesi te tmerrshme atje ku ti dhembi me shume per gjith jeten.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim