Olldashi i pas-vrasjeve të 21 janarit. Dhe një fjali e kësaj mbrëmjeje për 21 janarin

July 13, 2013 00:19

Olldashi i pas-vrasjeve të 21 janarit. Dhe një fjali e kësaj mbrëmjeje për 21 janarin

Një fjali mbi 21 janarin, mbetet për t’u qartësuar për ata që nuk e kanë ndjekur live bisedën në studio këtë të premte në mbrëmje mes Ilva Tares e Sokol Olldashit.

Në versionin online të Ora News është një teskt përmbledhës i intervistës, ku kjo pjesë nuk është, por në versionin online të gazetës TemA ka një titull, në të cilin Olldashi citohet të ketë thënë: “do kisha vrarë këdo që kalonte gardhin”. Por teksti në brendësi ka një citim disi të ndryshëm: “Nuk do kisha lejuar askënd që të kalonte gardhin”.

Ilva Tare e pyetur nga DITA mbi saktësinë e citimit, është përgjigjur: “Olldashi ka thënë: Në mënyrë kategorike nuk do kisha lejuar askënd të kalonte gardhin me çfarëdolloj kostoje”.

Mbrëmjen pas vrasjeve të tmerrshme të 21 janarit Sokol Olldashi dhe Arben Imami  ishin dy ministrat e përfshirë në atë që rezultoi më pas një mashtrim i pashembullt publik: që protestuesit ishin vrarë nga afër nga vetë njerëz të opozitës që organizoi protestën.

July 13, 2013 00:19
Komento

15 Komente

 1. fat man July 13, 02:11

  Z. Koli me 21 janar nuk e kaloji anj protestes gardhin. Te vraret ishin shume larg gardhit dhe gjate autopsise j’u gjeten fara luledielli ne xhepa. Versioni zyrtar dhe i Kryeministrit vrases, ishte se ate kishin cadra dhe stilolapsa pistolet, i rrjedhur komplet, kryeministri flet para hetimit te ngjarjes duke e cuar aty ku do Ai. Ti Koli dhe Luli keni thene qe jane vrare pas shpine dhe ne distance te afert sic deklaroji me vone i nxjerre nga ju, Drejtori i Spitalit Ushtarak. Turpe dhe shpifje te paskrupullta, qe do te rihapen ne Shtator me Qeverine e re te Edi Rames, ku ne burg do te shkojne urdheruesit dhe ekzekutuesit e kesaj masakre.

  Reply to this comment
  • Tao July 13, 08:45

   O Idiot, por te gjithe qe jane vrare ishin jashte gardhit, ti ke mutin sy e pe ate qe kaloi gardhin “me ate me xham apo me ate pa xham”???

   Reply to this comment
 2. sazan July 13, 02:21

  Hajde Sokol kurva kur populli nuk ju do duhet te qeroheni o te qifsha fisin me gomeret kur ka ngelur politika ta beni ju o grupi i vrasesve. Je bashkuar dhe me llumin ne fier je mik me kulaket thone te kane mik. Ti vertet do e mbroje gardhin me cdo kosto por do paguash nje dite per krimet qe ke bere o dizanteri

  Reply to this comment
 3. P.D. July 13, 06:44

  Populli besoj e pa se ne cilin krah jane kriminelet qe per pak pushtet jane gati te vrasin njerez.Hipokrizia e politikaneve shqiptare nuk ka fund,

  Reply to this comment
 4. tata July 13, 07:40

  in Albania nuk shuhet shprehja “dum baben”

  Reply to this comment
 5. Tomson-Milano July 13, 08:13

  Për atë që bënë më 21 janar,PD urrehet dhe do urrehet gjer në shuarje të plotë nga shumica e shqiptareve! Nga ckanë thënë këta plehra kur vrane të pafajshëm,personalisht i urrej gjer në shkaterrim personal dhe do punoj me shqiptarë të vërtet t’u ndjellim zi,këtyre plehrave…ku Olldashi do marr një përgjigje shembullore shqiptare,pas asaj që u dha SOVRANi më 21 janar!

  Reply to this comment
 6. Shqiptari July 13, 08:17

  O sokol o i biri kurves dhe o nip i tezes sonja kurves qe ngeli me kembe perpjet ne tepelene tere monizmin. O thuthuq . Do behesh ti drejtues. Jeni mbledhur gjithe lepujt ne nje stan. Kush ska mend ka arm. Dhe ju parti e tille jeni. Edi ju ka juve si cumcakiza.

  Reply to this comment
 7. Gjin Musa July 13, 08:25

  Olldashi me kete ka treguar hapure se eshte nji “politikan”i lidhur me krimin.
  Drejtesia Shqiptare duhet te jua gjeje mire te gjitha fijet e korrupsionit dhe te krimit shtetror ketyre Olldasheve te Berishes,ketyre dallkaukeve te politikes qe per 23 vjete masakruan popullin,u pasuruan dhe sote na tregojne edhe te fortin!
  Olldashi dhe Oldashuket Berishian e kane vendin perpara drejtesis,ky flete hapur qe per karrige shtypin popullin,e vrasin sice e vran me 21 janar.
  Zyrat e kryeministris nuke jane tuajat o Olldashaket e Berishes!
  Mose ju trembni te majtes,c’fare te ka hyre friga nga Ilir Meta!burri qendron e nuke bie ne gjije si ti o Olldash.
  Populli thot:I shar shane…………i inkriminuari vret,krimineli deklaron ate c’fare ndjen ne shpirt.

  Reply to this comment
 8. Kuqeziu July 13, 08:38

  Kryesia e pd siç e verteton edhe kjo shprehje eshte ajo qe kane percaktuar shume e shume analiste,opinioniste,njerez publike etj,-nje bande kriminale. Saliu ka zgjedhur aty shembelltyrat e veta. E kuptoni ç’thote ky turiderri apo jo, “…me çfardolloj kostoje”? D.m.th edhe sikur ne kete kosto te hynin gjithe shqiptaret,nena dhe babai i tij,imazhi i shqiperise,morali kombetar etj.etj,ky do t’i pranonte per kosto vetëm e vetëm per te mbrojtur nje ndertese me kater mure dhe shpellarin brënda saj. Nga ka dale kjo rracë shemtie njerezore? Vetem pjelle e krimit mund te jete! Vetem pjelle bastardesh mund te jete?! Vetem mutacion antishqiptar e antinjerezor mund te jete?! Kryesia e pd eshte e tera çerdhe kriminelesh dhe drejtesia e ardheshme duhet ta gjykoje ate si bande e krimit te organizuar. Drejtesia ne shqiperi fillon nga ky gjykim, jo ndryshe.

  Reply to this comment
 9. arjanita July 13, 09:07

  Cili nga te vraret e kishte kaluar gardhin?
  Epshi per pushtet ta ka pjerdhur mendjen.
  Ti nuk je Sokoli.Gjynah.Edhe ty si njeri te ¢oi
  Sala per lesh.

  Reply to this comment
 10. sadik malaj July 13, 10:57

  sokol olldashi ESHTE NJI rrugaq ,NJI KRIMINEL DHE drejtues BANDASH.E ka tregua koha qe KY njeri eshte edhe SUPERHAJDUT.

  Reply to this comment
 11. Librazhdi qytet i bukur July 13, 10:57

  Edhe sikur te ishte e vertete fjalia e Inva Tares( kuptohet e zbutur) perseri duke e analizuar thelle del mllefi kunder domostrusve, kur perdoret fjala……… nuk do lejonja te kaloheshe gardhi me cfardo kostoje dmth duke vrare njerez sic u vrane. Kur keta politikane shprehen keshtu para ekraneve mere me mend se si shprehen me urdherat ndaj vartesve
  Analiza e kesaj shprehje flet shume.Drejtuesit e PD-se te tipit Olldashi dhunen dhe teronin e kane metode pune. Lum partia qe te ka o Olldash.

  Reply to this comment
 12. lali July 13, 11:15

  nga mendja ka ikur dhe ky per lezh si xhozi

  Reply to this comment
 13. eni July 13, 11:35

  karagjoz, asgje me shume,

  Reply to this comment
 14. tradita July 13, 12:53

  te kalojne pak kohe he prisni edhe ju protetst para Kryeministrise apo nuk jane mjeshtra demokratet per protesta.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim