Sokol Olldashi: Policia u mbush me tepelenas

October 10, 2013 13:27

Sokol Olldashi: Policia u mbush me tepelenas

Ish- ministri i Brendshëm, Sokol Olldashi, thotë se drejtori i ri i Policisë së Shtetit është emëruar në shkelje të ligjit për Policinë e Shtetit.

Olldashi tha se Artan Didi nuk plotëson tre kriteret kryesore për të qenë drejtues i Policisë së Shtetit.

Olldashi tha se ai nuk ka shkollimin e duhur, gradën e nevojshme dhe eksperiencën në vite pune.

Duke folur për ABC News, Olldashi shkoi më tej kur tha se policia tani po mbushet me tepelenas.

Ai rreshtoi disa emra nga Tepelena, që janë emëruar në detyra të larta në polici, me në krye Didin.

Ndërkohë, në polici është rikthyer edhe Niko Brahimaj, polici që shoqëroi rreth 13 vjet më parë Sali Berishën, në atë kohë lider i opozitës.

Shoqërimi i Berishës u bë një natë pasi ishte djegur komisariati i Tropojës.

Në vitin 2005, pak muaj pas ndryshimit të pushtetit, Niko Brahimaj u transferua në Policinë e Tropojës.

October 10, 2013 13:27
Komento

45 Komente

 1. Gege Kosova October 10, 10:12

  Ndoshta eshte mbushur edhe me tepelenas, por jo me kriminel e hajdut. KetA TEPELENASIT TASH, DO TA ZVOGLOJNE KRIMIN E KORRUPSIONIN, JO NDOSHTA TA ZHDUKUN, POR TA ZVOGLOJNE DUKSHEM.kY ESHTE QELLIMI DHE E MIRA SHQIPTARE, PER DALLIM NGA SHEMTIA DHE KRIMINLITETI E SHEMTIA QE ISHTE GJATE NE DHE BI KETE POPULL.

  Reply to this comment
 2. Astrit October 10, 10:25

  Cfare te keqe kane tepelensit?
  A eshte Shqiperi apo Komuniteti i Krahinave te Shqiperise ku cdo qytet dhe fshat duhet te kete perfaqesues ne cdo institucion?

  Reply to this comment
 3. tani October 10, 10:45

  nuk eshte per tu habitur me kete dhjam derrin olldashin po mire more kriminelo-hajdut po si tepelenas e tropojan shqiptare jan po ky eshte dhe ka qene objektivi juaj mbjellje urrejtje ndasie e percarje ne popull,po pse mos donte zoterotja jote te emeronin xhaken mikun tend me nje qeli te dy e kini vendin…

  Reply to this comment
 4. shamikuqja October 10, 10:48

  ik ore olldelja i shqupit se desha nga fare fisi jot diçka kush e vrau deputetin e fierit

  Reply to this comment
 5. erti October 10, 11:08

  Paska probleme Olldashi me tepelenasit se haroi qe gjithe plerat drejtus te policise se Shtetit ishin nga tropoja.Sokol,,terhiq vemendjen e Bashes me dicka ne lidhje me njerezit qe te dhan voten te cilet e di mire kush jane, dhe jo me keto deklarime te pa vlera.

  Reply to this comment
 6. Shoku " Shpati " October 10, 11:52

  Nje shoku im thoshte para 2005 , shefat e trafikut rrugor qe nga Janina deri ne Mal te Zi jane nga Tepelena . Mos o Zot te perseritet prap kjo shprehje !

  Reply to this comment
 7. london October 10, 11:59

  Iken tropojanet,erdhen tepelenasit

  Reply to this comment
 8. STUDENTI October 10, 12:01

  po pse more sokol ne tepelensit ta kemi bere gje qe na ke kaq inat po ta dish mir se nuk behet kur shtet pa patur tepelensit vlonjatet shkodranet e te tjer nga gjith shqiperia po nuk behet shtet vetem me disa banda qe kishit krijuar ju te familjes Berisha

  Reply to this comment
 9. Tani October 10, 12:22

  Ju lutem si gazete mos ja nxirrni te pakten surratin ketij plehres se eshte shume i neveritshem.

  Reply to this comment
 10. skrapalliu October 10, 12:27

  Me mire me tepelenas se sa me hajvane siç i ke pasur ti.

  Reply to this comment
 11. otto October 10, 12:30

  KUSH KA QENE AI QE KA PROJEKTUAR KETE FOLTOREN E PARLAMENTIT.
  DUKET SI NJE UTURAK I MADH KU VINE DEPUTETET DHE ……
  NDASHTA SIMBOLIKA ESHTE E QARTE
  TEPELENASIT APO TROPOJANET JANE SHQIPTARE NQSE ZGJIDHEN ATA QE PUNIJNE PER POPULLIN QE I PAGUAN DHE JO PER FAMILJEN E MADHE SIC BERI BERISHA.
  KA PLOT DJEM DHE VAJZA TE MIRA NGA GJITHE SHQIPERIA QE DUAN TE PUNOJNE PER KETE POPULL QE KAN GJAK NE TRUPIN E TYRE DHE JO MUT SIC I ZGJODHI KRIMINELI BERISHA

  Reply to this comment
 12. blerina October 10, 12:38

  eh flisni flisni se nuk keni cte beni me se ju zhduken shqipetaret me vote dhe prap ju keni fytyr te dilni pas asaj qe i bet ketij vendi gerdec,4 vrare mes bulevardit vjedhje dhe prap flisni.zoti olldashi mos u merr shume me tepelensit

  Reply to this comment
 13. bato October 10, 13:00

  O Olllllldash! Po kur ne krye te policise se shtetit, jo me pak se tre muaj me pare kishte 202 kuadro nga Tropoja dhe Kukesi, ty te dukej normale dhe pse nuk e ngrite zerin, apo ishe i dhjere nga Sala dhe Mul Noka? O faqezes qe vetem tani lehni se deri dje rrinit si te dhjere, a mendoni para se te llapni, apo u flet gjuha perpara mendjes?

  Reply to this comment
 14. Mark.uk October 10, 13:01

  Pse ankoheni pe Tepelenas.Tepelena ka pasur 13 deputet ne nje legjislatur.

  Reply to this comment
 15. Arber October 10, 13:09

  Per mua e rendesishme esht te mos jen kriminela .si ne kohen e saliut. Por te mbrojn popullin e jo ta vrasin.

  Reply to this comment
 16. ibrahimi October 10, 13:18

  e keqja e tepelenasve eshte se jane te gjithe hajdute dhe tani po ikin kriminelet e tropojes dhe po vine hajdutet e tepelenes .kjo pune keshtu do veje te ne me kot shpresuam dhe te keta .

  Reply to this comment
 17. mitati October 10, 13:32

  Ju lutem te gjithe komentuesve qe te mos merren me Olldashin.Ju,e shikoni ç’fare fytyre ka.Tamam si kriminel dhe perçares.Mendon se fjala e tij do te ndegjohet.Me Olldashet e seren e tij populli ksehaset, si tespihet qe perdorin te moshuarit.
  Nuk kam ndermend dhe te drejte qe ta ofendoj ,por,i theme qe sa me pak te dale ne ekranet e televizioneve.Je bere shume i merziteshm per ne popullin.Une qe po ju shkruaj jam demokrat i vjeter,por,mjaft se partia jone e ka mbushur kupen.Kete parti e keni diskredituar juve qe gjoja jeni ajka e P D:.

  Reply to this comment
 18. tirona October 10, 13:40

  Me vjen shume cudi se si dalin e flasin te gjithe kete qe kan drejtues ne ministrin e brendeshme …!!?? Perpara se keta “burra shteti “qe kan drejtuar policine te diskutojne per veprimet e te tjereve, te na thone pse kaq vite nuk paten guximin te shkelnin ne Lazarat..

  Reply to this comment
 19. ildi October 10, 13:47

  O Sokol po cfar ke me Tepelensit ti ke mbajtur me vete ne fushaten e 2005 apo nuk jane kriminel keta tepelenesit e tjere si bodigardet e tu.Edhe keta nuk i njohim por mbase nuk do jene si tepelensit qe ha e pi ti.

  Reply to this comment
  • arbeni nga tepelena October 10, 22:33

   e harroi qe i vodhi mandatin dukes,por duka kishte shum mbeshtetje ne shijak mos te kishte hardhur urdher nga lart do ishte bere kasapane,edhe duka me orgjine nga tepelena eshte.

   Reply to this comment
 20. tirona October 10, 13:51

  Nuk e di se cfar lidhje mund te kete berisha me ngjariet ne tropoj po nje gje me ka bere pershtypje shum te madhe qe kur berisha shkoi per fushate elektorale ne tropoje pashe nja njezet badigarde qe ishin kacavjerre tek makina e tije per ta mbrojtur nga ndonje sulm i mundeshem …dhe kjo ndodhte ne vendlindjen e tij ..!!??

  Reply to this comment
 21. shamikuqja October 10, 13:58

  edhe ti je nje nga bark derrat na thuaj prej ka e ke prejardhjen more gjys maloku

  Reply to this comment
 22. shoku i erion Braces October 10, 14:04

  O Koli nese, tepelenasit qenkan problematike atehere ti pse bodigardin, qe te mbulonte trafiukn e se kuqes ne portin e Durresit, e more nga ish rrethi i Tepelenes. Apo mendon se te gjithe burrat e ish rrethit te Tepelenes jane trafikante droge si ish bodigardi yt. He mo ai qe ekishte bazen te kompleksi i Dash Gjokes, aty ku shpesh shkoje edhe ti(2005-2006) per tu relaksuar ne shoqerine e zonjusheve shqiptare, moldave dhe bjelloruese.

  Reply to this comment
 23. Horri i Bulevardit October 10, 14:13

  Olldash, e bere ADN, sehallku thone se sje i atij qe ke ne pasaporte, por i atij qe dergjet nen dhe.

  Reply to this comment
 24. ervis October 10, 14:16

  pse mo koli vetem tropojanet do han buk?

  Reply to this comment
 25. Kush ben shtet ... ? October 10, 14:55

  Mire thone, Tosket dine te bejne “SHTET”.

  Reply to this comment
 26. mere, lere. October 10, 14:57

  -Nuk te merr njeri seriozisht..

  Reply to this comment
 27. Daullja October 10, 15:12

  Akuza e ketij trapit eshte e mjafte ta ndaje mendimin. Qe policia ka qene e Tropoje-Kuksit, kjo s’ka dyshim. Qe na qenka e Tepelenes, nuk eshte aspak mire. Ajo duhet te jete e Shqiperise. Ndaj ky pleh katerqind brezash kur ben nje akuze te tille duhet t’i numuroje me emra tepelenasit, pasi nuk mund te jete e vertete.

  Reply to this comment
 28. beni October 10, 15:21

  Vetem per mos besim ndaj Toskeve kerkojn ti perzjejne punet si mos me keq!
  Federata esht zgjidhja me e mire,ku mos grindemi me per poste,jo eshte nga veriu e jo eshte nga Jugu!
  Secila te ket qeverin dhe parlamentin e saj,si ne JUG e ne Veri ne nje Unitet te perbashket,por qe te shofim me drejtesi,e taksat e paguara ndaj republikes te shkojn ne te miren e saj e nje pjes te tyre ti japim qeveris Federale,qe te qendroj uniteti jon i perbashket,por ama nuk do te kemi se ishte nga Veriu e ishte nga Jugu!

  Reply to this comment
 29. Salep i ngrohte October 10, 16:50

  Cfare ke more Olldele, cte kane bere Tepelenasit ty e familjes tende, me sa dime gjyshe t’a perdorte nje Tirons me emrin Beqir Balluku, sikur e ke nje cehre te atij rahmet paste. Toc

  Reply to this comment
 30. panajoti October 10, 17:25

  Po mir, o zoti Olldash, pse nuk e shkrepe fjalen ne qeverine ku beje pjese, ku jo vetem policia por administrata eshte mbushur me veriore nga peshkopia?

  Reply to this comment
 31. Mallakastra October 10, 19:25

  Me mire tepelenas se tropojan.Te lumte dora Saimir Tahiri.

  Reply to this comment
 32. ben October 10, 19:39

  Tepelenasit dhe skrapalinjte e mbajten ne kembe regjimin e Enverit, kete pune dine te bejne ata, mercenare, ushtare, se per kulture e shkolle nuk jane mbajtur ndonjehere, tepelenasit kane nam shekullor si hajdute

  Reply to this comment
  • arbeni nga tepelena October 10, 22:38

   po por qe te jesh hajdut duhet te jesh i zoti. e megjithate ky didi me duket se eshte nga gjirokastra dhe jo tepelena.po olldashi qe eshte gjysem nga permeti ca inat ka me ne dreq o pune.

   Reply to this comment
  • arbeni nga tepelena October 10, 22:51

   ke harruar dhe me kryesoren komandante.por duhet te dish dhe dicka tjeter kur ali pasha donte te bente shqiperine dhe me ndihmen e mbretit te egjiptit qe ishte shqipetare dikush tjeter e pengoi po shqipetare ai qe kishte gjysmen tjeter pavarsisht se asnje nga ushteret e ketij nuk guxonte te ngrinte shpate kunder aliut dhe ndejten ne fushen perballe janines te vrerosur per “vetvresjen se keshtu u tha fillimisht” te aliut pavarsisht tradhetise se te pareve te tyre.tepelensit nuk kane qene kurre tradhetare,gjyshi i skender gjinushit ndali gjermanet poshte hormoves per 3 dite u kthyen ne greqi dhe pas disa muajesh dogjen hormoven per her te 3 ne historine e saj.tafil buzi njihet ne histori se bashku me rrapo hekalin se bene kryengritjen e pare qe pas skenderbeut mbas 3 shekujsh erresire.selam musai per historine qe ka luftuar bashke me legjenden cercis topulli po kunder grekeve.si dhe shum te tjere.tani po ka ndonje hajdut nuk prish pun o burr.

   Reply to this comment
 33. MARKO October 10, 20:55

  Kur flet dhe ky trafikanti i skeduar nga Raporti i Departamentit te Shtetit, i lidhur me bandat dhe grupet Kriminale kryesisht ato te Durresit, Shijakut Fierit etj.

  Reply to this comment
 34. Geni October 11, 01:11

  O Sokol,te djeg Tan Didi se eshte ai qe eshte.As me Zotin nuk ben kompromis para ligjit.Apo te kujtohet 14 shtatori qe me djemte e Reneas ju mbyllen si miu ne cark.

  Reply to this comment
 35. i panjohuri October 11, 03:50

  Dikush thote per Tepelenasit Burrat jane hajdute dhe grate jane …… Por ndoshta thenie eshte ndoshta nuk ka asnje gje te vertete por pavaresisht se jam mbeshtetes i Rames nuk me pelqen qe Tepelenasit jane vene ne krye se nje Tepelenas ishte ne SHIU dhe e beri lemsh Ministrine e Mbrojtjes ne pergjithesi jane burra te poshter mund te kete edhe burra te mire nuk them se nuk ka. Por vendi ka edhe njerez te tjere Nuk ka vetem tropojane kuksiane Skrapallinj dhe tepelenas Keta po njihen vetem ne Demokraci se me pare nuk i njihte njeri Mos na thote dikush per Ali Pash Tepelenen se eshte shkruar shume edhe per te se kush ishte dhe se cfare beri por me mire ta leme me kaq ,.

  Reply to this comment
 36. timi October 11, 07:06

  Kur do arrestohet ky qelbaniku??!! ka goje edhe flet pale. qelbesira! turp per ne qe I mbajme ne parlament keto horra te djere tashme nga re gjithe. eshte turp qe hajdute e kriminele te tille te marrin rrogen si deputete sot, ne nje kohe kur edhe burgu eshte shume per keta ndyresira qe na shkateruan si shtet.

  Reply to this comment
 37. aqif thumbi October 11, 07:40

  PO PSE ORE TRIM MOS DO QE TE JEN NGA SINJA JOTE MORE QAFIR

  Reply to this comment
 38. neo October 11, 08:09

  Me mire qe jane nga Tepelena … mall qe nuk jane nga Vlora dhe Mallakastra se te vrasin , per llaf goje.

  Reply to this comment
 39. iliri October 11, 10:54

  O injorant akoma flet mor kriminel ordiner,po cfare te keqe kane Tepelenasit apo mos te kan ngacmuar gruan,me mire Tepelenasit sesa hajdutet ordiner si puna jote.

  Reply to this comment
 40. ardjani October 11, 11:03

  telekamerat i keni te gjithe tani mund ti filmoni te korruptuarit fshehtas

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*