Olldashi: Rama ndërton pushtet klientelist, LSI çetë hajdutësh

Redaksia Online July 9, 2013 13:22

Olldashi: Rama ndërton pushtet klientelist, LSI çetë hajdutësh

Në vijim të fushatës për kreun e PD, Sokol Olldashi zhvilloi sot takime me demokratët në Ersekë dhe në Leskovik. Olldashi tha se PD duhet t’u japë qytetarëve një kartë morale të fortë opozitare, ndërsa ripërsëriti akuzat ndaj LSI-së, të cilën e quajti sërish “çetë hajdutësh”. “Opozita është moral dhe jo numra në Parlament. Në qoftë se ne do të jemi në gjendje t’ju ofrojmë qytetarëve këtë, jam i bindur se ne do të shndërrohemi shumë shpejt në shumicë. Përmes një veprimi shumë të fortë opozitar, përmes një veprimi shumë të qartë opozitar, përmes fokusimit në problemet reale që ka ky vend.  Kemi përballë mazhorancën e Edi Ramës, një njeri i provuar që ndërton vetëm pushtet klientelist dhe të korruptuar. Kemi pjesë të pushtetit të Edi Ramës dhe vektorin e Ilir Metës, që nuk është as parti politike, as formacion politik, por është një çetë hajdutësh”, tha Olldashi.

 

Redaksia Online July 9, 2013 13:22
Komento

6 Komente

 1. koi July 9, 14:16

  paska probleme reale ky vend thot ky palla .po 8 vjet ku ishe ti

  Reply to this comment
 2. Ura e Bunes July 9, 14:48

  Cetë hajdutësh LSI?Edhe nëse ka ndonje qofte dhe kryetarin,LSI nuk eshte parti kriminale,si PD qe shkaterroi Shqiperine me porosi nga Beogradi qe te ndalej clirimi i Kosoves!Shqiperine PD e shkaterroi dhe perzuri shqiptaret ne emigrim,per tu thene kosovareve “Rrini urte,ku do shkoni,Shqiperia varreze ekonomike dhe morale!” Ndaj Jagua me antarin e bandes,Sali Berishën,vepruan kaq egër në Shqiperi!Shkaterruan gjithshka duke filluar nga vendet e punes!Berisha per te mos u ngritur Kosova qe zjente vullkan lirie,sulmoi kryeqytetin e Pavarsise,me 1997,Vloren qe Kosova te shikonte luften mes shqiptareve dhe te ndalte rrevoltat dhe luftën për pavarsi! Olldashi,pjese e Bandes antikombetare,me Bashen qe u gezua per burgosjen e shqiptareve te Kosoves,javë me pare,jane “pionieret e Saliut!”Ata po bejne ceshte e mundur qe antishqiptarit Sali Berisha,dhurues i detit dhe naftes serbeve(Olldashi keto nuk i permend) vrases i paguar i shqiptareve me 1997,Gerdec dhe 21 janar, ti zgjatin ditet ne liri pasi burgu per cfare ka bere e pret!(nderkombetaret thuhet nuk pranuan kerkesen e Berishes,per mbrojtje familjare ne Ameriken e Jugut a Afrike).Olldashi ky pinjoll i komunizmit stalinist me gjyshin Dashnor Mamaqi,antar te KQPPSH dhe te afert si Petro Olldashin,antar i KQPPSH,sekretar i parë i Beratit; nuk ka asgje te perbashket me të djathtet reale,pasi ka qene dhe eshte Kaste kriminale e Berishës dhe e Ramiz Alise!…Olldashi perflitet per bashkpunim me kryemafjen e Shijakut,dhe te quash bande LSI qe Sovrani i dha vote disa here me shume se ne të kaluaren,kjo eshte jo vetem miopi (ku LSI duhet t’i pergjigjet ketij sharlatani servil e kriminel i Saliut,)por dhe skizofreni! Une besoj se PS nuk merret me kete spiun sigurimi,sepse di gjithshka te tij dhe Rama e ka mundur thellë! Duhet kuptuar perse dy zagaret e Saliut lehin kunder Rilindjes,sepse jane dhe ata pergjegjes sa Ritvan Bode, Jozefina e Patozi,te cilet dhe pse nuk i kam dashur,reflektuan mbi humbjen dhe nuk kandiduan!Ku konsistojne epersite e Olldashit,apo Bashes ne raport me të tjeret?Hicgjekundi,vetem se keta dy nuk kane pike morali,inteligjence dhe demokracie! Konkurojne se”O burra,yxhym,perpara se Qeni ngordhi dhe vendi mbetet bosh’!Ta zemë!” Cfare fytyra ah ,jo,cfare monstrash pa dinjitet!Demokrate te vertet,varrosja e Saliut kerkon varrosjen e ketyre dy monstrave!Votoni dy te panjohurit!Ata dhe vetem ata mund te kthejnë disi dinjitetin e se djathtes qender!…Me Saliun,Kac Islamin a keta dy funderina kriminale,PD eshtë perjet e vdekur!…

  Reply to this comment
 3. Rema July 9, 15:02

  Per kryetar cete hajdutesh njihet Olldashi.Edhe pamjen e tij e ka prej hajduti ordiner. I eshte mbushur mendja se qenka i afte dhe i duhet Shqiperise. Mire eshte qe te zhduket nga politika se kur del ne televizor na ngre nervat.

  Reply to this comment
 4. tedi July 9, 15:16

  Kur vendi ka gjithe keto halle mbas 8 vitesh qe ishe ne qeveri cfare do besh ti more olldash kur te behesh kryeminister?

  Reply to this comment
 5. Kuqeziu July 9, 18:05

  Ky antari i bandes se saliut ulerin vetem nga frika. Verteto olldash makinen me eksploziv te 21 janarit ose do te futesh ne burg per deshmi te rreme dhe tentative per fshehje krimi. More vesh buzederr?

  Reply to this comment
 6. per laron mark.uk July 9, 19:41

  bo bo kush po flet karuci olldelja per ceta hajduterish dhe klientelizem,ore palaco sum majasill po a ka me klientelizem se cje ti me xhaken qe vrau kryepolicin or bastard se me tipa cetash si xhakja ke vjedhur vota deri sot or kriminel ti duhet te tregosh se kush e vrau deputetin e ps-se xhindin se ti je i lidhur me krimin bastard …

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim