Olldashi sulmon LSI: Blenë votat me paratë e vjedhura kur qeverisnin me ne, tani bëjnë diversion

Redaksia Online July 18, 2013 12:57

Olldashi sulmon LSI: Blenë votat me paratë e vjedhura kur qeverisnin me ne, tani bëjnë diversion

Kandidati për kreun e PD-së, Sokol Olldashi, ka akuzuar dje nga Lushnja, LSI-në dhe analistët e majtë se po përpiqen të bëjnë diversion me garën për kryetar të PD-së.

Olldashi tha se ata që vodhën votat me paratë e pista që vodhën gjatë pushtetit me demokratët po përpiqen të ndërhyjnë në process.
“Ka  një përpjekje të tmerrshme nga vektorë të majtë, brenda shtypit shqiptar. Po ti shikoni takëmet e analistëve, të cilët nuk gjëjnë kurrë asgjë, janë të njëjtët që e luftuan me të gjithë breshërinë  e tyre Partinë Demokratike, para zgjedhjeve. Janë të njëjtët që tani po përpiqen të bëjnë diversion. Janë të njëjtët që na vodhën votat me paratë e pista që vodhën gjatë pushtetit tonë, të cilët po përpiqen të ndërhyjnë në këtë proces.

Në Lushnjë, Berat dhe gjetkë ka një përpjekje të qartë edhe nga segmente të LSI-së për të ndërhyrë në këtë proces. Mbajini larg!  Kjo parti është parti e demokratëve. Kjo parti është e grave dhe burrave të lirë që vendosin vetë me mendje të ftohtë se cila duhet të jetë e ardhmja e kësaj strukture, ku bëjnë pjesë të gjithë”, tha ai.

 

Redaksia Online July 18, 2013 12:57
Komento

7 Komente

 1. Ola July 18, 12:55

  Koli, qe me ate fytyren prej te mefshti,qe te ka falur natyra, maskon mafiozin me te madh te historise, u merzite qe te moren 500.000 Eur dhe nuk te dhane votat…. hajduti denoncon parate e vjedhura… cuditem si nuk i ka hedhur ne gjyq…po kete avantazh e ka vetem Lulushi…
  ate e ka “Sali shpirt dhe Gita xhan”

  Reply to this comment
 2. arjanita July 18, 13:03

  A ke fakte?Dergoji hajdutet ne Prokurori.
  Nuk ke fakte?Mos llap shume.
  Merru me mire me demokratet.Ata do te votojne
  .Sa me takon mua voten do ia jap Sokolit.

  Reply to this comment
  • Ola July 18, 14:16

   Me vjen keq qe jeni aq te ndrydhur sa as nuk flisni juve pjelle e deformuar e “demokracise”. Ik arsimohu nje here, pastaj shkruaj komente.

   Reply to this comment
 3. Jakup Luari prej Ruzhdies së Kuqarit! July 18, 14:13

  Perseri me kundershtarin qe të mundi rëndë! Ku i ke faktet? Përse nuk i con në prokurori?Keshtu do vazhdosh ti nëse fiton garën? Retorikë justifikimi per bumbjen! Cdo ndryshosh në PD,kur vrasesin dhe humbesin e madh Sali(humbesa jeni dhe ti dhe Basha ndaj nuk duhej te kishit kandiduar,nuk jeni me të mire se Jozefina,Bode,Patozi…) Më ty ose Bashen Rama rri në pushtet me Metën 20 vjet!Sepse pas ju keni Saliun qe Sovrani dihet perse e hodhi në humnerë!Nuk e ndjen eren e kermës se tij?Cudi?Atehere beso se ne zgjedhjet lokale Sovranit duke i nxjerr Berishën,baba tuajin,(ai penis i plakur ju dy bole të varur) e majta triumfon dhe me mirë dorhiqu tani,Olldash se po fitove kunder Bashes(ai fiton,ti humb) do turperohesh perjete ne lokalet,si Berisha me 23 qershor! Dorhiqu…cfarë pret,nuk e shikon greminen ku po të shtyjnë sepse Basha u duhet! Aleko Olldashi ne Patos u bind qe duhet ta lesh garën…Duhet të kete thenë…Dorhiqu pasi eshtë momenti të ruash pak dinjitet!…Me Berishën je në të njejtin arkivol politik…

  Reply to this comment
 4. lorenc July 18, 15:34

  LSI paska vjedhur kur ishte ne qeveri me ju? Po ju thate qe ato ishin cimka dhe montime.Kur e dinit qe LSI vidhte pse nuk e perzyet nga qeveria e koalicioni? Sepse ju PeDeret jeni edhe me kriminele se keta te LSI.

  Reply to this comment
 5. mirel drejtesia July 18, 16:29

  shume shqiperishte,vodhi kur qeveriste me ne,sa shume paskeni vjedhur ju qeveritare,nderkohe populli priste nga ju………..

  Reply to this comment
 6. Koli July 18, 17:54

  Mamaja jote zoti Olldashi ka punuar te Blloku te bibloteka e komandant dhe baba Enverit,do fitoni patjeter .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim