Olsen i befasuar nga Shqipëria dhe i zemëruar me UEFA-n. Rihedh akuza për dronin

September 5, 2015 01:32

Olsen i befasuar nga Shqipëria dhe i zemëruar me UEFA-n. Rihedh akuza për dronin

Trajneri i Danimarkës, Morten Olsen, pranoi pas barazimit kundër Shqipërisë se skuadra e tij nuk e përballoi dot presionin shqiptar dhe u befasua shumë: “Ishte befasuese, të shihje Shqipërinë të guxonte aq shumë, duke na bërë presion të furishëm që në minutat e para. Në pjesën e parë vuajtëm, nuk e përballuam dot presionin e tyre. Në pjesën e dytë ndryshuam qëndrim, bëmë edhe zëvendësime, duke krijuar shumë raste, por nuk ishte e mundur të shënonim”.

Olsen shpreson ende te vendi i dytë: “Është gjithçka e hapur, për të tre skuadrat kryesuese. Duhet të fitojmë në Armeni dhe do të jemi sërish të dytët”.

Trajneri danez i kthehet historisë së dronit dhe fitores sonë në tavolinë, për ndeshjen në Serbi:

“Unë ende nuk e kuptoj vendimin për pikët që iu dhanë Shqipërisë ndaj Serbisë. Jam shumë i zemëruar, UEFA nuk ka është përgjigjur fare. E pabesueshme është të shohësh personin që ngriti dronin të qëndrojë në një hotel me Shqipërinë dhe të bëjë foto me lojtarët. Kjo nuk është sportive, por UEFA nuk reagon”./sport.al

September 5, 2015 01:32
Komento

8 Komente

 1. faja September 5, 02:07

  OLSEN SHKO Q…………………………UUUUUUUUU!!!!

  Reply to this comment
 2. franc September 5, 02:52

  Ha mut dhe li dhe pak per portugaline

  Reply to this comment
 3. KORCARI September 5, 09:32

  OLSEN FUT NJEHER GISHTIN NE [email protected] SE MOS NDOSHTA QETESOHESH DHE TE IKEN ZEMERIMI, OSE PIRDH NJEHERE SE NDOSHTA CFRYHESH KESHTU

  Reply to this comment
 4. bajram September 5, 10:29

  Ofendime rrugacerie nuk ka nevoje t’i bej Olsenit.Atij i duhet thene se nuk eshte droni,por eshte druri qe tashme skuadra ew Shqiperise mund t’ia jape kujtdo qe e nenvlereson.Mori fund koha kur danezet kishin superioritet ndaj shqiptareve.Tashme skuadra e Shqiperise eshte bere nje force e madhe ne sportin europian te futbollit.Si skuader ajo tashme na jep besim se do te konkuroje me dinjitet ne te gjitha eventet e mbetura dhe se Danimarka duhet t’i beje mire llogarite me Shqiperine dhe shqiptaret.Kualifikimi per Europianin 2016 i ka ditet shume te aferta.Mjafton barazimi me Portugaline dhe fitorja me Serbine.

  Reply to this comment
 5. Ervin September 5, 11:06

  Nuk ka faj, kur nuk shenoi Roshi ne rastin me te paster te ndeshjes, sepse do ishte fare i kthjellet, madje sot ndoshta nuk do ishte as trainer i danezeve..

  Reply to this comment
 6. riti September 5, 14:09

  Me portugaline ne kor i gjithe stadiumi ; E kuqja E kuqja E kuqja do fitoje , Keto ishin thirrjet e tifozeve ne vitet 80 ne ndeshjet e volejbollit ne pallatin e sportit PARTIZANI , Me kete ekip qe kemi kemi besim ,edhe disfate do te kete por me dinjotet,humbi brazili 7 me 1 ,humben ,barcelona ,reali bajerni ,futbolli i ka te gjithe ,Keto momente jane teper te mira per ekipin tone ,prandaj ti mbeshtesim ,E kuqja , E kuqja E kuqja do te fitoje , Ekuqja simboli i SHQIPTAREVE ,

  Reply to this comment
 7. Falcon September 5, 15:37

  F… Off Olson!
  Shqiperise I jane bere shume padrjetesi ne fillim te shekullit 20 dhe kjo ishte nje nga ato rastet e pakta ku na jepet haku.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*