Operacion anti-terror në Greqi, 6 të arrestuar

March 6, 2018 10:23

Operacion anti-terror në Greqi, 6 të arrestuar

Një operacion me përmasa të mëdha po zhvillohet që në orët e para të mëngjesit të së martës, prej departamentit të anti-terrorit grek në kryeqytetin  e vendit, Athinë.

Sipas informacioneve të para, gjashtë persona janë arrestuar, si dhe janë sekuestruar sasi armësh dhe lëndësh eksplozive.

Burime nga Top Channel shprehen se bëhet fjalë për shkatërrimin e një organizate të ekstremit të djathtë, shumë pranë partisë naziste “Agimi i Artë”, e cila po përgatitej për të kryer akte terroriste.

s.a/dita

 

March 6, 2018 10:23
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*