Oponenca e Ndokës për reformën territoriale: Mos e votoni se po e votuat do pendoheni

July 31, 2014 15:02

Oponenca e Ndokës për reformën territoriale: Mos e votoni se po e votuat do pendoheni

Nard Ndoka është sot i vetmi deputet i PD i pranishëm në seancën e fundit për këtë sesion parlamentar. Ndoka, i cili përkundër bojkotit të ditëve të fundit të demokratëve, ka marrë pjesë në të gjitha mbledhjet e komisioneve parlamentare, akuzoi maxhorancën se po tenton të kalojë me forcën e kartonëve reformën territoriale.

“Po tentoni të kaloni dhunshëm me votat tuaja një pr/ligj kaq shumë të diskutuar për ndarjen territoriale. Për këtë çorbë që keni gatuar, ju bëj thirrje ju zoti Rama që keni gatuar dhe ju zoti Meta që keni mundësi ta ndaloni. Po të ishit këtu poshtë nuk do ta votonit, por aty lart parimi nuk ka më vlerë, mos e votoni se po e votuat do pendoheni”, tha Ndoka.

 

July 31, 2014 15:02
Komento

15 Komente

 1. kalimtari July 31, 16:37

  Ne fakt N+N tha : – Mos e votoni se po e votuat do coni kartonat.

  Reply to this comment
 2. selmani July 31, 16:42

  pirdh o Nardo pirdh, po koqe kandari ngele gjithmone o tu thafte benzina….

  Reply to this comment
 3. Jozi July 31, 18:02

  O BUDALLA E HENGRE TRANAN SOT NE MENGJES??

  Reply to this comment
 4. adi July 31, 18:55

  ky eshte rrote k….

  Reply to this comment
 5. Meteh July 31, 19:41

  Ky eshte nje nga deputetet me injorant te ketij vendi.Si nuk ka turp kur shkon nga nje krah ne tjetrin per nje cope karrige dhe,sot i shtyre nga 2 B futet e flet budallalleqe ne kuvend dhe Rama nuk tha asnje fjale per te,se po te ishte Saliu do ta bente rrezil per ato qe foli si mjeran.!

  Reply to this comment
 6. qerosi July 31, 19:55

  o nard legeni si nuk u bere njiher burr gjithmon kurv ngele

  Reply to this comment
 7. Ciljeta July 31, 20:05

  Nard Ndoka ka thene: “grate jane femra”.

  Reply to this comment
 8. malo July 31, 21:08

  Ketij i falet se eshte injorant dhe nga nje here nuk e kupton se çfar thote.

  Reply to this comment
 9. Eri July 31, 21:25

  Mbetet i madh me keto shprehje, lezeti i Parlamentit. 🙂

  Reply to this comment
 10. July 31, 21:27

  Thone se kur nje njeri flet pak , o eshte shume i mençur ose do qe mos ta kuptojne sesa koqe kandari eshte . Z.Ndoka , fol sa me pak qe mos ta kuptojne te tjeret sesa koqe kandari je .

  Reply to this comment
 11. NARD NDOKA August 1, 03:02

  Mos e votoni pro se po e votuar reforma miratohet.

  Reply to this comment
 12. selmani August 1, 07:26

  po ca thu mor nardi ti sapo zbrite nga mali.

  Reply to this comment
 13. Studenti. August 1, 07:56

  Nuk duhet kaluar pa vemendje fjala e dr.efendem ruralino-Nardit sepse ka gjithe mbeshtetetjen e mendjes se madherishme qe rri prapa gardhit nepermjet peshperimat e Salari shpellaritt dhe Lulashit, qe thone se komuna qe eshte bashki,duhet ndare si koncept/term administrativ nga nje ne dy.Kete vulgaritet qe leshon ere marrezi e mbrojne edhe te tjere, qe kane rrojtur me idhujtari,ne sherbim te pushtetit nga rinia ne pleqeri.E tille esht apologjia e analistit-opinjonist-statist-Tanit,disa ore ish-kandidat per president i Albanistanit, i arratisur prej kontrabandes se arrave,i mallkuar dhe i amnistuar nga sulltan Salari shpellar rrumpalla sepse rrojne ne simbioze me njeri-tjetrin, duke u ushqyer me qelbin e pushtetit qe u rrjedh nga plaga.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*