Opozita alla-Kaçi

September 13, 2016 18:31

Opozita alla-Kaçi

Nga Ilir Metaj

E dëgjuat Kaç Islamin si e zbardhi “mekanizmin e humbjes?

Tha: “PD mori në Dibër të njëjtin numër votash që mori në 2015. Si shpjegohet kjo humbje atëherë? U është thënë 3 familjeve mbillni në fushën tuaj kanabis, sepse nuk u prekim. Na jepni votën prapë e di t’u lejojmë sërish. 3-4 familje bëjnë 20 vota. Shumëzohet për 100 bëjnë 2000 vota. Nëse këto vota kalojnë nga njëra anë në tjetrën bëhen 4000 vota. Ja pra rezultati.”

Tani, unë besoj që profesor Kaçi, nuk është i nivelit “28 kamiona për 7 bataliona”. Të paktën deri këtu e sigurtë që nuk është.

Fakti që  arrin “zbardhë” humbjen me këtë “mekanizëm”, tregon që profesorit nuk i ka ngelur gjë tjetër veçse… të tallet.

Tallet me Lulin. Tallet me PD. Tallet me opozitën. Tallet me “zbardhjen e mekanizmit” pse nata është e zezë-pus.

Dhe të mendosh që profesor Kaci tallet me pusin, nga brenda pusit…

RIP opozita. Opozita alla-Kaçi.

 

 

September 13, 2016 18:31
Komento

30 Komente

 1. c September 5, 16:12

  O Kac. te bej nje pyetje, Po pak turp,para vetes.familjes,shoqerise ke apo jo?

  Reply to this comment
 2. Naftetari September 5, 16:45

  O Kac plera po mbylle ate agoje te qelbur se ka marre era i gjidhe vendi o mbeturin.

  Reply to this comment
 3. toni September 5, 18:03

  obobooo prap ky krrici i zi orakuli i komunisteve qe ashtuquhen pede-iste,po ik mer qaf morrs se ti je i mbaruar ti je nje kafshe pa identitet e moral nuk ben pjese tek njerezimi ti ik tani ferkoji lobet kryetarit tend te partise meme ppshe-se qe sot fshihet pas nje sigle …

  Reply to this comment
 4. muuuuuuuuuu September 5, 18:10

  po ku je o “suksesi i sukseseve”, ti ishe sa per ‘tre” deputete

  na rrofsh treshen

  Reply to this comment
 5. tol francezi it September 5, 20:43

  o cazzua i bluve, o rite , u poqe, por ngele KOKELOQE o mavroqere

  Reply to this comment
 6. cukunidha September 5, 21:23

  Gjynaf i madh ! Kjo figure e madhe kombetare paska rrjedhur ! Humbje e madhe sidomos per Partine Demokratike, ne momentin qe ajo kishte nevoje per te tilla qenie.

  Po te thoshte Cekia ndonje mendim per te do te thoshte : ” Ka pjerdhur Kaçi nga Kalivaçi ”

  Jozefina do shprehej : ” Ka vajt per lesh ky fare burri, ky Kaçi i zi . Kapeni per zhelesh dhe qiteni jasht nga parlamenti se po ja thyj kafken ”

  Po te qe partizani Meke do t’i thoshte : ” Pfuuu, dy pellembe burre. Ku ta hodhi sevdane Saliu tani ne te prishur te dasmes. Te mori vetem per te pastruar kockat e dasmoreve “.

  Llapanjosi i karrikes i futur ne dosjen e sales .

  Reply to this comment
 7. vlora kanina September 6, 08:51

  Akoma merreni me Kacin? Po sa me shume merreni me te aq me shume i mbushet mendja Macokut te Zi qe ka vlera … Lereni m…. ne harrese

  Reply to this comment
 8. shamikuqja September 6, 09:41

  ik more si iku rrugaqi xhuxh ma xhuxh b….. lepirsi i saluk matrahulit

  Reply to this comment
 9. shpetimi September 6, 10:04

  Njeriu pa dinjitet , pa nder e pa personalitet s’ka sesi te ket moral dhe aq me pak ideale , por me metoda te neveriteshme do te ngushelloi veten e vete se dicka eshte ,duke menduar se dhe neveria e popullit te ti i jep lavdi . Ne historine ton nuk kan munguar Kacet dhe minjt e gjirizeve

  Reply to this comment
 10. Azemi September 6, 10:20

  Eh more Kaç i zi shume kusure u ke socialisteve ,si ste vjen turp por ke dhe titull Profesor se per çfar e ke kete titull hajde e merre vesht,dhe ti shkove per leshin e Jozefines e mbylle karieren me turp e me faqe te zeze.

  Reply to this comment
 11. malo September 6, 10:21

  Kaçi është prototipi i sipuneve t Sali Berishës. Këtë zanat ai e mësojë dhe prefeksjonoi në Kohën e studimeve, e prefeksjonoi me kalimet e paligjëshsme nëpërmjet Hanit të Hotit të mallërave kontrabandë, që në kohën që i mbante lidhjet me Salën nëpërmjet të ndierit Ali Spahiu. Ky ska jo dinjitet e personalitet, por është personi më i dyzuar pas Saliut. Është një Esat Pash i koheve moderne për të mosthën një Ballaban Pasha. Ka qene syri dhe veshi i Sales në PS, me porosi e në zbatim të detyrave si spiun, ja futi edhe Edi Ramës për ndyshimet në kushtetutë. Tani snagelet gjë tjetër veç ta mbulojmë me pështymë kudo që ta hasim.

  Reply to this comment
 12. burreria September 6, 11:30

  E mo profesor doktor, Kaci ,der pe deri qenke, mbete prapa sali berishes.te lumte kultura qe ke marre kur mbeshtet nje vrases,hajn i popullit.
  o popull pse gjithmone e drejte eshte te thuash,me thuaj me ke ri, tju them se cili je.

  Reply to this comment
 13. roy September 6, 11:43

  po ik more trap ty te ka bere lanet edhe jot eme e jo me mallakastra, ik se na turperove por shyqyr qe rama e kuptoi qe ty mallakastra nuk te donte dhe ja jep’te voten nga e keqja pd

  Reply to this comment
 14. skrapalliu September 6, 11:50

  Je perfaqesuesi me tipik i prostitutes politike qe nuk e ke problem per hire te nje privlegji te heqesh breket deri ne fund dhe nuk behesh fare merak se ç’te futet brenda dhe nga kush mjafton ti te ndjehesh mire. Nese do ta beje per buken e gojes do ta kuptoja ( hallexhi esapi) por ty nuk te mungonte asgje.

  Reply to this comment
 15. flora September 6, 13:13

  Mos u lodhni dhe mos harxhoni laps e leter se nuk ja vlen !!!!!!11

  Reply to this comment
 16. arben September 6, 13:36

  I PATEN THENE MAO CE DUNIT PER TEN SIA PININ QE ESHTE I VOGEL. PO, PO PERGJIGJET AI (MAO), IVOGEL ESHTE DHE FLORIRI POR KA VLERE TE MEDHE. EDHE KACI I TILLE ESHTE

  Reply to this comment
 17. Gjergji September 6, 18:33

  Miq te dashur!
  Kaci duhet peshtyre nga cdo njeri qe e has ne rruge,sepse njeri me te peshtire se ai, nuk paska ne dynja. Vertet paska qene Kaci i zi. Do te uroja te mos me jepej rasti te ndeshesha me te ne rruge,sepse nuk do te duroja dot pa e peshtyre qelbesiren qe u bashkua me qelbesirat.

  Reply to this comment
 18. 29 nentor-isti September 7, 02:11

  MIRE SE ERDHE SALO DJALI
  QYSH NE FRANCE KEMI PA U PARE
  MUA PER TY ME KA MARRE MALLI
  NE MALLAKASTER XHAKETEN QE VARA
  NE DEGE TE ULLIRIT
  POPULLI I HYRI ME TE RRAHUR ME HUNJ
  SKISHA MUNDESI TJETER TE EKZISTOJA
  NDROVA NGJYREN E TRUVE
  BLU E BERA

  Reply to this comment
 19. 29 nentor-isti September 7, 02:15

  HEJ MILET KAM STUDIUAR JASHTE SHTETIT UNE………….PRANDAJ DUAM FAVORE E ABUZIME ANTIKUSHTETUESE NE,prandaj duam pushtet ne .na kane pergatitur jashte ne………..KAJA NANEN SHQYPNIS KETE E KEMI MESUAR SHUME MIRE JASHTE SHTETIT NE……………EUROPA NUK NA DO PRANDAJ NA DO TJA KAJME NANEN SHQYPNIS E SHQYPTAREVE.VDEKJE EUROPES>

  Reply to this comment
 20. Pakndershmeri September 7, 10:08

  Nje merite e ka kastrioti dhe mos ja mohoni:e dredh po e dredh fare hapur dhe ne mes te ditesNjeriu qe nuk ka parimesi dhe ndershmeri ne arsyetimet qe ben dhe i mungon konseguenca QE ESHTE CILESI E NJEREZVE TE SHKOLLUAR tregon se dhe formimi itij Qytetar por edhe si Intelektual eshte me Deficenca te medha .Ndoshta paranojak eshte pak ti thuash. LE TA HARROJME FARE KETE NJERI qe zgjedh shifrat per te bere parashikime.ME mire tu besojme te kundertave qe ai llomotis,i harruar qofte zemerziu!.

  Reply to this comment
 21. fteri September 13, 19:48

  ……..Po të vemë re Kaç Islami ka pasë tendencë për të falsifikuar rezultatet e votimeve që kur ishte në PS ,për të falsifikuar historinë e sajë ,për të njollosur me pluhur të zi E.Ramën . Prezenca e tijë në PD-në është si delja në mesë dhive ,aty në atë ambientë nuk gëzon besimin e demokratve ,edhe këtë ai e dinë shumë mirë,prandaj mundohet të integrohet me ta duke shpifur kundër PS-së dhe duke treguar çdo gjë të errët ,të zymtë,dhe kështu duke shpifur kundër fitores brilante votimeve në Dibër të P.S -së dhe kundër E.Ramës në veçanti ,dhe nga ngutja se nuk ka gjë për të thënë ,bëhet qesharak e i pa besueshëm me llogaritjet e votave !!!
  …….Ai është shërbetor i devotshëm i S.Berishës dhe L.Bashës ,ai ka vdekur kur vjellë vrerë kundër PS-së,në mënyrë të turpshme dhe shpifarake,mundohet të njollosë por ngërdhesht se nuk ka fakte ,dhe kur nuk ke fakte je i detyruar të ngërdheshesh si Kaçi !!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 22. liqeni September 13, 20:00

  E siguroj ky daulle edhe nje mandat ! ! !

  Reply to this comment
 23. Arben September 13, 20:11

  HASHASHO REPUBLIKA FITOI.

  ESHTE KONFIRMIMI I PARE I EDRAMES SE RRUGA E HASHASHIT KU E KA FUTUR SHQIPERINE, ESHTE AJO E DUHURA.

  OPOZITES I KA HEDHUR NDONJE TUB TE THITHE PAK EDHE AJO.

  POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE HEROIK ESHTE NE ZHDUKJE E SIPER, POR PRAPE PARTINE NUK E TRADHETON.

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE HEROIK.

  Reply to this comment
 24. mallakastrioti September 13, 21:06

  ti moj MALLAKASTRA trime
  sa e bukura qe je
  ato nena qe ke ti
  lumturi pacin per jet
  mos befshi shejtan si KACI
  lum kush e beri lanet

  Reply to this comment
 25. info analitike September 13, 21:12

  Nderkohe qe Ilir skorpionsi merret me Kacin shikoni se cfare thote Gjykata Europiane e Audituesve:
  “…koordinimi i donatorëve nga vendi përfitues ishte efektiv në Serbi, pjesërisht efektiv në Maqedoni dhe në Malin e Zi dhe joefektiv në Shqipëri, Bosnjë dhe Kosovë. Kjo për shkak të mungesës së lidershipit dhe kapaciteteve administrative brenda strukturave kombëtare.”
  http://sot.com.al/ekonomia/raporti-i-auditit-negativ-p%C3%ABr-shqip%C3%ABrin%C3%AB-mungon-lidershipi-sundimi-i-ligjit-dhe-kapacitetet
  Jepi Ilir, ta bejme Vloren si Venecia!

  Reply to this comment
 26. X September 13, 21:56

  Mos u merrni me njerez qe i ka denuar perendia: Eshte i gjate 1,2 meter me gjithe duart perpjete, ose me mire me thene e me i vogel se nje mut bariu (cobani) nga Maqellara e Mut Nokes.

  Reply to this comment
 27. Kac Ziu September 14, 07:13

  Ja paska fut Rama Kacit i paska mesu hashashin se ndryshe nuk flitet keshtu, ka qene dru , hahahaha.O Rama i droges na e prishe edhe Kacin.Sulju Kac denoncoje se te ka mesu drogen hahahaha.Priteni kur te dale neser te sulmoje Ramen, hahaha.Karagjoz.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?