E paparë: Zbulohet projekti një-pikësh i opozitës për problemet e vendit

March 4, 2017 00:56

E paparë: Zbulohet projekti një-pikësh i opozitës për problemet e vendit

 

Motorët opozitarë tashmë janë ndezur, raportojnë Gojët e Liga.

I ngritur në skenën e Çadrës së Lirisë mes stuhisë së brohorimave të simpatizantëve, kreu demokrat Lulzim Basha shpalosi, kësaj herë me detaje, projektin e tij qeverisës.

“Plani im njëpikësh synon një Shqipëri pa Edi Ramën”, theksoi Basha, “Unë premtoj solemnisht se asnjë vogëlush nuk do të jetojë në një Shqipëri me Ramën kryeministër”. “Pse, do të thoni ju? Sepse kryeministër do të jem unë”, shtoi ai duke korrur brohoritje.

“Nuk dalim nga kjo çadër”, vijoi kryeopozitari, “asnjë pensionist, asnjë minator apo invalid, nuk do të zgjohet natën i lemerisur, i shqetësuar se këtë vend e drejton ende Edi Rama”.

Në vijim, kryetari Basha hyri më në brendi të programit, duke folur mbi projektin e tij për sistemin arsimor.

“Ne do të bëjmë të pamundurën që gjimnazistët dhe studentët shqiptarë të ekspozojnë maksimalisht talentin e tyre të përbashkët, atë të largimit të Ramës nga qeverisja”.

Një temë interesante ishte dhe ajo e qëndrimit të së djathtës për infrastrukturën rrugore: Rama jashtë qeverisë.

I njëjti motiv përshkon edhe planet afatgjata të PD-së në fushat e ekonomisë, të drejtave të ca njerëzve dhe shëndetësisë.

I vetmi devijim në paraqitjen e projektit qeverisës të Partisë Demokratike, ndodhi kur pas fjalës së Bashës, në podiumin e Çadrës u ngjit prapë Basha, i cili në fjalën e vet shpjegoi qëndrimin e të djathtës mbi çështjen delikate të mjedisit.

“Ky vend meriton politika të qarta për mjedisin, ajrin e pastër, ujin e pijshëm, tokat e pakontaminuara. Ndaj, ne do luftojmë për një parlament pa Ilir Metën”, deklaroi Basha.

March 4, 2017 00:56
Komento

9 Komente

 1. Davidi February 22, 17:53

  Pika e pare e programit: Te vij une kryeminister. Pika e fundit: Kryeminister mua. Ju beni gallat, po Lulo edhe mund te vije. Se ky popull qerrata harron sa hap e myll syte

  Reply to this comment
  • aurela February 23, 11:41

   Mos e dhente Zoti kurr, qe KM i ardhshem te jet ky HAJDUTI , TRADHETARI , VRASESI E KRIMINELI
   LUL-BASHOVIC.FAZLLICI. !!!

   Reply to this comment
 2. MH November 30, 15:52

  Ti do jesh kryeminister i garantuem me keshilltare zgjebarakun Berisha mbasi te bani stazhin e burgut.Duhet te kaloni ne kullen e burgut te veshtiresive qe t’iu vije mendja rrotull e te kojtoni se ky vend ka zot e ligj dhe njerez me nivel qytetariet ne politike dhe jo me malok Vicidolit qe nuk zbret nga kali pa i ra pelumb ballit.
  Nese dikur thuhesh asht ma lehte ta fitosh se te qeverisesh.Sot per ekipin ballist te Shqupit rrezultojne te dyja,shume veshtire per ta fitue dhe shume ma veshtire per ta mbajte.

  Reply to this comment
 3. Koco December 4, 23:02

  Meshiroje o Zot se ky Luli nuk ka Rrjedhur por kane ” me nder pjerdhur e i kane mbushur breket me gjithe lugatin Berishe Teroristin.

  Reply to this comment
 4. Mark uk March 5, 11:30

  Gojet e liga biles te felliqura jan ne selin qendrore dhe vendore te mener me than te PS.

  Reply to this comment
 5. beni March 6, 20:20

  Eshte fatkeqsi te besosh dhe te mashtrohesh nga ky legen i popull hapni syte….

  Reply to this comment
 6. kapiteni i anijes March 9, 20:25

  Garancite i merr nga Republikani Fatmir Mediu. ,qe mbeti ne Amerike , per te larguar Ramen . Po pagojne miliona ,per te ardhur Basha . Po popullin Shqipetar nuk e ka me vete Basha ,ndoshta i sjell Mediu Amerikan .

  Reply to this comment
 7. haha March 14, 06:16

  fuck you!

  Reply to this comment
 8. alphade March 16, 06:56

  Edhe Lulushi vete nuk e beson se ka kapacitet per
  K/ minister por i ka mbushur mendjen Saliu qe te be-
  het patjeter kryeminister qe te shpetoje Saliun dhe
  veten nga qelia e ftohte e 313-tes …!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*