Opozita do të bojkotojë sërish Kuvendin të enjten, mbledhje paralele në Durrës

September 10, 2018 12:02

Opozita do të bojkotojë sërish Kuvendin të enjten, mbledhje paralele në Durrës

Opozita e Bashkuar do të vazhdojë edhe këtë javë me bojkotin e Kuvendit.

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike vendosi të hënën të mos marrë pjesë as në mbledhje e komisioneve parlamentare dhe as në seancën plenare të Kuvendit ditën e enjte.

Opozita e Bashkuar ka vendosur që ditën e seancës në Kuvend të mblidhet në Durrës. Javën e kaluar, ata u mblodhën në Shkodër dhe Elbasan për të treguar mbështetjen e tyre ndaj qytetarëve në përballje me krimin.

Deputetët opozitarë nuk janë kthyer në parlament pas pushimeve të verës, ndërsa Kryetari i PD-së gjatë fjalimit të mbajtur në Shkodër e quajti Kuvendin  “fole krimi”.

o.j/dita

September 10, 2018 12:02
Komento

6 Komente

 1. Jimi September 10, 12:33

  Dynjane po cuditni!? Zoti ju marrte mendjen e nuk ju shikojme me ne parlament, se na cate trapin tere keto kohe.

  Reply to this comment
 2. Adih September 10, 12:45

  Ja frika e Vettingut .Dua tju ndihmoj ,shkoni ne parlament ,se do jete me keq per ju .Formoni byrone e hetimit ,Spak ,gjykaten dhe prokurorine specialee tj . Apo po ju meson Rama ,ta shtyni sa ta shtyni kete helm qe keni pire ,per te fituar kohe …Si ne populli mbare ,dhe aq me shume Perendimoret ,te gjithe e dime se jeni te ngjizur nga nena PPSH . Nuk e kuptoni ,qe po i prishni pune te gjithe popullit Shqiptar ,dhe prepektives se tij ,ne inkuadrimit ne BE. ??? si gjithmone sot e 27 vite . Nuk keni shanc . Mos harroni qe demokracia dhe diktati i ligjit erdhi me dhune e presion nga perendimoret ne vitin 1996 ,kur u beme anetare te gjykates se Strasbourgut . Harroni qe jeni anetare te NATOs.Kush ju le ??I beni pyetje vehtes suaj ,o legena te trashe ,kokduce. Verdhoni me vrap ne parlament ,se do jete me keq per ju..

  Reply to this comment
 3. korçari September 10, 14:35

  Ja fytyra e vertete e ketyre njerezve te zgjedhur nga populli(opozita) te cilet paguhen nga taksapaguesit shqiptare per te votuar dhe krijuar ligje qe te permiresojne jeten e popullit.Keta po tregojne se jane komplet te dekonektuar nga populli dhe po i humbasin dhe ata pak njerez apo votues qe i ndjekin akoma.Vetingu po avancon dhe atje do te shohim fytyren e vertete te maskarenjeve apo banditeve.Fatkeqesi qe ky popull ka kete opozite ,neveri per keta ordinere.

  Reply to this comment
 4. Aliu nga Selenic September 10, 19:38

  Per dite pellasin per vetingun dhe per dite i ikun large e me large vetingut.
  Vetingu behet ne Parlament aty percaktohen pririoritete dhe rruga qe do te ndiqet , ndersa keta kercejn sa ne Shkoder sa ne Elbasan sa ne durres e aty ku duhet te themelohet ligji per politikanet nuk shkojen.!

  Reply to this comment
 5. Babalja September 10, 19:40

  Po ne Lazarat kur do veni?

  Reply to this comment
 6. Jimi September 10, 20:28

  Jane me leje! Kane muajin e krijimtarise dhe do dalin te shetisin ne terren. Do te ulen gju me gju me popullin, qe te frymezohen! Se ju nuk e njihni!? Ky tulipani ka ardhur direkt nga Utrehti, Hollanda, vetem, e vetem per tu shtruar rrogoz me popullin per te qi..are hallet e tyre!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*