Opozita po ia zgjat vetë mandatin Arta Markut!

February 5, 2018 10:12

Opozita po ia zgjat vetë mandatin Arta Markut!

Dy herë KLP-ja ka shkuar në seancë,
me 84 vota për t’u miratuar,
por të dyja herët është djegur,
se opozita revolucionare s’e ka votuar!

Biles të dyja këto seanca,
kanë pasur zhvillime të stuhishme,
sa më shumë të vonohet ky lloj votimi,
aq më shumë do rrijë Arta-si Prokurore e Përgjithshme!

Nuk është puna se Marku është njeriu i Ramës,
si ç’po pëllet çdo lloj halldupi,
po problemi është më i thjeshtë,
Arta Marku nuk merr më urdhra nga SHQUPI!.

Ndaj Demokratikes dhe LSI-së,
u ka ikur fare koka e zigjit,
se mbas Llallës-simbolit të nënshtrimit,
tani kemi një Prokurore të Ligjit!.

Po opozita revolucionare e Sal-Monës,
kundër KLP-së është e betuar,
mbas arrestimeve të tjera do ta kuptojë,
se ç’autogola në portën e vet ka shënuar!

Opozita jonë e shkalafitur,
në çdo ditë të javës po prodhon nga një çudi,
po i bie rrugës nga Kina,
për të zgjedhur Prokurorin e Ri!

Injorantë dhe hileqarë të shkallës sipërore,
Kushtetutën duan ta ndryshojnë përsëri,
me shpresë se nga Shtëpia Qendrore,
do të dalë emri i prokurorit të ri!

Po koha sërish do kalojë,
e ne sërish do të shikojmë të tjera çudira,
kjo kohë Arta Markut do t’i mjaftojë,
të nxjerrë nga frigoriferi të gjitha dosjet e ngrira!

Paralel do të vijnë dhe arrestimet,
e atyre që Lu-ja u thotë “peshq të mëdhenj”,
atëherë bolshevikët do ta kuptojnë se me amendimet,
janë shpalosur tamam si budallenj!

Nëse do të kishin votuar KLP-në,
dhe mund t’ja kishin hedhur hallit në një farë mënyra,
se goglat që dalin në mënyrë të rastësishme,
mund të kishin rënë në oborrin e tyre!

Nëse do vazhdojnë të votojnë kundër,
dhe përsëri dhe përsëri,
në mungesë totale të KLP-së,
Arta Marku do jetë gjithmonë prokurori i ri!.

Shpresojmë që prangat të vringëllijnë,
për të gjithë ata që prangat i kanë hak,
dhe revolucionarët t’ja mbrijnë,
me nja dhjetë deputetë më pak!

Arben Duka

February 5, 2018 10:12
Komento

19 Komente

 1. Katovica February 5, 12:09

  Mos u merzit shoku Duka, sa te ndajne spiunet bashke te dyja partite, ashtu edhe si Komisjoneret e Vetingut!!!!

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 February 5, 12:18

  ec beno se shitja e shqipërisë mori të gjithë votat e parlamentit,tënden dhe të net mavrisë!!
  po lë mënjanë ata të tjerët që e kanë dashur me kohë!!
  pra shitja e shqipërisë mbi 100%!!
  rroftë tradhëtia benooo!!
  je poet i saj!!

  Reply to this comment
 3. vetingu February 5, 12:42

  O Beno!! Mos e ke kusheri TELEFONIN KLP ?!!!!!

  Reply to this comment
 4. rapsodi popullor February 5, 14:00

  Shoku poet, po me dhimbsesh sot vertet,
  se je ose nje mjeran, ose nje cope hajvan,
  kopilin e KLP mos e hidh te opozita kot,
  se KLP e ka zvarritur Rama o idiot,
  KLP ka kohe qe eshte zvarrit,
  nga vet Rama dit per dit,
  qe te zgjidhte Markun budallaqe,
  ta kete shilte nen mollaqe,
  Beno ti nuk je aq idiot,
  sa te shkruash kot e me kot,
  por si sherbetor i qeverise,
  ben detyrat e shtepise,
  merr e shkruan anes e anes,
  sipas oreksit te Ed Rames,
  kjo gje te ka bere qesharak,
  po tallin b… me ty o torollak!

  Reply to this comment
  • shqipe February 5, 15:41

   BEN DUKA!

   Lasgush ne lirika
   Per dhimbjet,migjenjan…
   Esenin,te dashuria
   per epiken?, Noljan…

   Mendoni pastaj
   per keta qe i vine rrotull
   Rapsod e tartufer
   Ne te salehit vorbull…

   Hahen me shqiponjen
   kjo turme me turtuj…
   keta qe dhe sojin
   E paten te mbrujtur…

   Me gëlasat e ballit
   endur nder kotece…
   ua qendisi pika e djalit
   i nguli Shevqeti, bodeceve…

   Reply to this comment
   • Tartufi February 5, 17:14

    Si duket eshte ne fund vaji i kandiles.
    Do beje mire ,mos na caje vrimen e funerables.
    Sot kam pune tjeter,nuk me ngelet kohe te derdellis per
    pacauret,qe vine verdalle kote.

    Reply to this comment
   • rapsodi popullor February 5, 17:45

    Shqipe P…i, moj e mjere,
    militantja mendjedhjere,
    ti kur Duken del e mbron,
    shume me fort e diskretiton…

    Reply to this comment
   • Merre me long... February 5, 20:22

    Kët cucën do ta qisim kurtizone

    Shqipe moj do t’pres gërshetin,
    E do t’qis malit në çetë,
    I tuf me buçe aty po t’presin,
    N’ato bjeshkë ku q*hen retë !

    Dil zgjebse lajmno hamshorët,
    Se do dal’sh ti kurtizane,
    Mos u boj baxhellë zakoni,
    Po gjej mushkë në mal me dal !

    Në t’u kalbtë ty freri mushkës,
    Zhulse moj në shi e n’erë,
    Do ta lidh’sh ti anës sumës,
    Me gërshetin tënd të prerë !

    Reply to this comment
    • Shqipe-Pelivani February 6, 02:02

     Ej merre me leng!

     Per djeni,jam mashkull
     nga ata qe te shpartallojne sojen…
     Nese ben vaki t’ma shoç nje dite,
     Te siguroj,qe do te marr’ gojen…

     Te fala shtepia
     te mos kete merak xhixhia
     Se dhe dy koqet e mia
     i kam si do Perendia,
     Sa kuka jote te dya…

     Reply to this comment
     • S. Vinglla February 6, 15:12

      Pirdh o gjyshja e shqipes se lirohesh…

      Llagapi yt moj rroçkë është femër se mbaron me a,
      Dhe hasëll-hasëll i bie të jetë sinonimi i dafllakut,
      Po dhe në qofsh mashkull, duhet të jesh nga ata gojorët,
      Që dinë të lëpijnë veç sumë, e t’i zhyten me kokë uturakut !

      Ta them duhet të jesh gojor, dhe këtë s’e lot as topi,
      Se askush veç tyre nuk e kruan kot me të gjithë si femër,
      E me që të duket vetja azgan aty fshehur prapa tastierës,
      Zbathi getat e ruspije-pelivanit, dhe dil tamam me emër !

      Zbathi tangat në shesh të mejdanit, o pjellë e spiunllëkut,
      Dil nga anonimiteti që të shohim se sa sahanlëpirës të kemi,
      Të shash rapsodë, poetë e shahistë kollaj është kur s’i njeh,
      Ndaj “muti i gjyshes” të ka mbirë në gojë, o kokërr legeni !

  • Shahisti February 5, 15:58

   rapsod, 100% dakord me ty, bejtshiu eshte edhe mjeran, edhe hajvan, edhe idiot, edhe torrollak, edhe…., edhe….., edhe enverist.

   Reply to this comment
 5. Cuku February 5, 16:36

  Ben Duka ,faleminderit,,,,,,,,,,,, ,,,,,,, Shqipe,,,,,, te lumte.dora.dhe mendja,,,,,,,,,

  Reply to this comment
  • pelivan February 6, 01:51

   Te falneroj dhe ty Cuku,mirenjohje…

   Reply to this comment
   • S.Vinglla February 6, 13:22

    O shgjibe, akoma s’e ke dëgjuar akoma historinë e tit xhanit që e kapën mat duke u masturbuar ke lulishtja e Tajvanit?

    Çuku-çuku, laka-laka,
    Çuku-çuku, laka-laka,
    Çuku, çuku, çuku, çuku…

    Hahaha tarallake, e hongre petllën dhe ti. Nuk thonë kot sa të rrosh do mësosh.

    Reply to this comment
   • S.Vinglla February 6, 13:24

    O shgjibe, akoma s’e ke dëgjuar historinë e tit xhanit që e kapën mat duke u masturbuar ke lulishtja e Tajvanit?

    Çuku-çuku, laka-laka,
    Çuku-çuku, laka-laka,
    Çuku, çuku, çuku, çuku…

    Hahaha tarallake, e hongre petllën dhe ti. Nuk thonë kot sa të rrosh do mësosh.

    Reply to this comment
 6. Artemisa February 5, 18:18

  Duke verejtur se cfare kategorie e pelqen “Poetin” , duke pare se cfare niveli ngazellen e kupton se ne cfare mjerimi eshte shoku Duka.
  Nuk them se je pa bagazh dhe talent o Arben, por sherbetorizmi i tejzgjatur te ka shnderruar ne nje LOLO te Edi Rames.
  Vazhdo si e ke nisur , se edhe po e le “punen” qe ben , damka e Lepiresit nuk te hiqet sa te jesh gjalle.
  Rrofsh sa me gjate qe edhe ne te kemi mundesi te zbavitemi me Shqipe Pelivanin.

  Reply to this comment
 7. O delet e mia nukuroshe... February 5, 20:16

  Sumllapistave nuk u shkulet kurrë kollaj nga mendja,
  Taktika sorrogato se të gjitha fajet i ka kundërshtari,
  Në çdo çast ata vetëm armikun imagjinar sulmojnë,
  Pa iu skuqur surrati as nga turpi, as nga mr. hajdari !

  Qelbësirat gjithmonë po qelbsira kanë mbetur,
  Qofshin këto shqupiste apo makar mëngjarashe,
  KLP-në në daç ta votojnë, e në daç mos e votojnë,
  “Drejtësia” ka një jetë që i ngjan një kurve lyrashe !

  Se do ketë apo jo së afërmi peshkaqenër në grep,
  Për këtë, nëse doni ta dini, as që e ruan njeri trapin,
  Populli kërkon punë, pará dhe bukë të ngopë barkun,
  E jo të hallakatet me lloqe, se kush do e hajë i pari krapin !

  Reply to this comment
 8. info analitike February 5, 22:14

  Bejtexhiu kesaj here jo vetem qe e ka ulur fare steken por duket se e ka futur ne bithe. Po shkruan tamam si militant ultras, as tifozet ne stadium nuk jane kaq ekstremiste sa ky. I ka mbetur hatri qekur Saliu i ktheu krahet kumandarit e prandaj nuk ia fal. Eshte gati te perkrahe dhe Edin qe donte te varte tek shtilla e elektrikut enveristet, vetem e vetem per inat te Saliut. Hahahaha sa e keqe po i vjen pleqeria ketij te shkretit qe eshte bere si qen i kerleshur nga urrejtja.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*