FRPD e pret me protestë në Klos, Rama: Çingijet e “Koncert në vitin ’36”

June 17, 2018 15:09

FRPD e pret me protestë në Klos, Rama: Çingijet e “Koncert në vitin ’36”

 

Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta dhe thirrjet “Rama Ik” nga të rinjtë e FRPD-së në qytetin e Klosit.

Kreu i qeverisë duke komentuar protestën e tyre teksa njoftonte punimet për Rrugën e Arbrit, i cilësoi si skena qesharake që i kujtonin çingijet e filmit “Koncert ne vitin 1936”.

“E dini si është historia e qeverisë sime, si historia e një familje ku kryefamiljari i la të gjithë lekët në baste dhe u zhduk duke lënë të gjithë familjen në borxh.

Kështu ishte shtëpia e përbashkët e Shqipërisë që na la ne Sali hajgarja.

I thashë atje, por do i them prapë këtu sot, për një arsye, se kur po vija këtu pashë nja 20-30 veta, ata të shkretë nuk kanë faj se kishin dhe një deputet atje në krye njësoj si çingijet e filmit “Koncert ne vitin 1936”.

Rama ik! Rama ik! Edhe Saliu, ma çoi Olta, kishte nxjerrë fotografi: Dibra e pret me protesta narko…,ku e di unë, “Koncert në vitin 1936”.

Vetëm se ky ja merr të keqen Albert Verrisë se ky është 1000 herë më qesharak se roli i Albert Verrisë dhe këto çingijet e veta janë 1000 herë më qesharake se çingijet e Albert Verrisë që dalin nëpër cepa dhe i japin skrapamentos me atë fuqinë motorrike që i ka ngelur Saliut dhe ju duken ato të skrapamentos sikur janë bomba”, tha Rama.

a.s/dita

June 17, 2018 15:09
Komento

11 Komente

 1. Fat man June 17, 16:20

  Kjo i ka ngelur Sali Perbaltjes cdo e mire e shqipetareve e perkeqeson me shume gjendje psiqike te te shkaterruarit psiqik.
  Sherimi i ketij antishqiptari eshre burgu 313.

  Reply to this comment
 2. Arbeni June 17, 16:53

  Ne se ato te FRPD jane cingiet e Koncert ne vitin 1936, atehere Rames i bie te jete Tefta Tashko Koco, e ema e Enos ne ate Koncert. Pianoja i mbetet pastaj Xhackes…

  Reply to this comment
 3. intelektuali June 17, 17:59

  O Kryeministri Karagjoz Edi Rama:

  LERI FILMAT E ENVERIT TE REALIZMIT STALINIST ME ALBERT VERRINE DHE FILLO TE BEHESH SERIOZ ME INVESTIMET PUBLIKE!

  sepse:

  Ka shume gjasa qe rruga e “Arberit” te behet si rruga e “Kombit” e Saliut per lope dhe dele me pagese dhe taksa qe nuk i sjell kurgje buxhetit te shtetit, por qe i solli miliona LEKA mafies se Kuqe me pushtet qe la pas Enveri me Nexhmijen qe nuk ka film ne Bote qe ta paraqese me koncert ne vitin 2018-te

  Reply to this comment
  • I tille je , sa here hap gojen June 17, 19:45

   Ike more bajge , c`i fut ato hunde te qyrrosura
   te inteloshtazeve antishqiptare ! Shko futu ne
   gjirizet e “RD” dhe “55” , andej nnga ke dale ,
   se asij rrace muti je ti !

   Reply to this comment
   • intelektuali June 17, 21:07

    Beji te fala Saliut dhe Lulit, qe vodhen si te papare ne rrugen e “Kombit” qe sipas gjasave eshte bere rruga e “Antikombit” me taksat e Edvinit qe ne vend te ndeshkonte kusaret me cizme te PD-se, filloi te vjedhe njesoj si ata duke imituar Saliun alla Fullan Kusari,

    por:

    Mund t’i cosh te fala dhe Fahri Balliut qe eshte spiun i sigurimit te Enverit, njesoj si Saliu dhe Luli me te cilet Edvin PARTIZANI i Enverit lidh mareveshje ne terrin e nates per te ndare LEKAT e fituara te “Fusha e Zeze”, bashke me ryshfetciun Like Floriri qe e pa gjithe Bota me ze dhe figure kur vidhte lekat e korrupsionit pushtetar me tefter ne dore dhe qe Edi Karagjozi e hodhi me parashyte ne karriken e Presidentit.

    prandaj:

    KUSH ESHTE BAJGA KETU?

    Reply to this comment
  • Fuck Mark uk, Crusader, mirel, Coeur & LOVE + intelektual + BLACK SWAN June 17, 21:17

   intelektu-LESH! Kafshe SHPELLE e Epokes se Gurit i programuar ne IDIOT SHQUPISTS nga KOMPJUTERI SALOKRATIK I VICIDOLIT….

   Reply to this comment
 4. Shoku June 18, 07:14

  O intelektual ! Po dil ore ne shesh,dil ! Dil se kemi nevoje per Ty. Do te jesh i papam ,po pse rri i fshehur. Une nuk te njoh ,ndaj te bej thirrje : Dil te te njohi populli. Nga shkrimet kuptoj se qenkerke me larte se Enveri ,po e po,por edhe nga Saliu,edhe nga Luli ,edhe nga Rama ,pra mei miri nga te gjithe. Po dil hapur qe te shpetoi Shqiperia! Mos e mbaj ate trurin tuaj te mbrekullueshem si ne burg! Se e thot populli : ” S’behet vreshti me uratat,por me kazma e lopata” Edhe Ti,o i madhi intelektual ,mos u merr vetem me komente ,po beji vepra ato qe thoni ,mos e humb jeten tende kot…..

  Reply to this comment
  • intelektuali June 18, 10:54

   O Shoku,

   Shume faleminderit per konsideraten e larte,

   por:

   JETEN INTELEKTUALIT JA HUMBI PA KTHIM PRAPA PARTIA E PUNES,

   Kur Fecor Shehu erdhi burg dhe me sollli per here te pare veprat e Enverit per perkthim dhe kur une e refuzova, ai me tha:

   “Duhet te jesh i kenaqur per kushtet qe te ka krijuar Partia ketu ne burg, prandaj mos e humb jeten kot se koti si kokeforte qe je.”

   prandaj:

   I kam degjuar edhe me pare keto llogje diktatoresh, por kjo nuk eshte tema e debatit ne kete forum te nderuar te gazetes DITA, sic ja perseris te gjithe fanatikeve te Edvinit dhe te Enverit qe jane tok si nje grusht bashkuar kunder Imperializmit, por tema e debatit eshte:

   A KA TE DREJTE EDI RAMA TE TALLET ME OPOZITEN DUKE PERDORUR FILMAT E PROPAGANDES STALINISTE TE ENVERIT KUR PER VETE ESHTE BERE SI NJE DORDOLEC QE NUK DI TE QEVERISE VENDIN DHE KUR PO I KERKON BOTES ANTARSIM NE BE?

   Kjo eshte tema e debatit qe duhet te shqetesoje shoqerine tone civile te pjerdhur pa shtylle kurizore si ne asnje vend tjeter ish komunist te Evropes Lindore,

   dhe:

   Jo biografia ne hije e intelektualit,

   qe:

   NE SABAH QETE PI KAFEN TEK TAJVANI
   DHE S’DO ME JA DITE HIC NGA HAJVANI

   Reply to this comment
 5. info analitike June 18, 07:28

  Vetem kriepsikoja mund te beje krahasime te tilla idiote. Nese keta te FRPD-se jane cingijet i bie qe ato te sjellin qyteterimin ne nje qytet provincial te udhehequr nga nje prefekt (ne kete rast kriepsikoja) hipokrit me nje bande policesh (policia dhe rojet e Rames) injorante e budallenj, objekt tallje nga njerezit. Nejse se ky i drejtohet cyrykeve te zakonshem qe e duartrokasin per cdo budallallek qe nxjerr nga goja.

  Reply to this comment
 6. Tos Marmallata June 18, 11:44

  Shume zhurme per asgje. Ky nivel gjuhesor le shume per te deshiruar. Edhe Mark UK-u sikur te ishte, do i kishim kuptuar te pakten dicka nga ato qe deshiron te thote.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*