Opozita i bllokon rrugën për në Shkodër Ramës, mobilizohet policia

June 20, 2019 16:48

Opozita i bllokon rrugën për në Shkodër Ramës, mobilizohet policia

Sikundër edhe ishte paralajmëruar më herët gjatë ditës, përfaqësues të Partisë Demokratike të mbështetur nga simpatizantë të saj janë mbledhur në superstradën Lezhë-Shkodër, pranë Dajçit për t’i bllokuar rrugën kryeministrit Edi Rama i cili ka një tubim elektoral pasditen e sotme.

Krahas tyre edhe forca të shumta policie janë pozicionuar në rrugë.

Rama do të kërkojë mbështetjen për kandidatin e PS-së Valdrin Pjetrin për kryetar bashkie të Shkodrës.

Në qendër të qytetit të Shkodrës po vijon puna për ngritjen  e podiumit, ndërsa ka prani të shtuar të policisë.

 

b.b/dita

June 20, 2019 16:48
Komento

8 Komente

 1. Tokat jane xanun..kot rrini ne diell! June 20, 16:55

  Si shume shpejt kane dale keta leshjanet…ne pikun e vapes!
  Nuk ka thene kot Shaqir Dibra:
  “Leshjanet jane si thanat qe lulezojne te parat dhe piqen te fundit..”

  Reply to this comment
 2. TURP PER USA + BE + NATO+ TRAMP+ MERKEL June 20, 16:59

  Ky eshte nje akt i paster terrorist..
  .
  shtetet e lulbashkuara te amerikes

  dhe shtetet e shkerdhyera te europes

  paturpesisht “na kane lene lakuriq me duar ne xhepa”

  qofte perballe falangave naziberishste qofte ndaj rrezikut serbo-rus ne ballkan si komb

  .Cfare pret tjeter admistrata e Donald Trampit apo MERKELAT DH ETEGELAT E EUROPES ? QE MBYLLIN SYTE PARA ISISIT VIQIDOLIT ?

  ..
  Jam kundershtar me Edi ramen por ky tolerim kaq banal i Amerikes tregon se kjo e fundit me segmente te dyshimta jane pas lojes qe te kazani elez biberit deri te bildi i merkelit

  OK doni ta hiqni ramen nuk eshte problem por jo me metodat e biber-rajersonit te 1991-it

  .

  Reply to this comment
 3. kafshet e ndersyera nga shpellari po len name ne gjithe Shqiperine June 20, 16:59

  e cfar arrijne me te tilla cfaqje idiotesh ?

  apo mjafto zhurma e histeria neper rruge

  kafshe qe duhei mbyllur ne kafaze

  Reply to this comment
 4. ALBAN DEGA June 20, 18:27

  A MUND TE KRIJOJE QEVERI ANTIMAFIA KJO MAFIA QE VJEDH VOTAT EDHE FAMILJEN E VET POLITIKE !?

  Kujtese

  A MUND TA LUFTOJNE KRIMIN KRYEKRIMINELET E SHQIPERISE APO …

  … KUR KRYEKRIMINELET E KRYEHAJDUTET E SALI BABES CIRREN “KAPENI HAJDUTIN APO…APO…

  A MUND TE KRIJOJE QEVERI ANTIMAFIA KJO MAFIA QE VJEDH VOTAT EDHE SHTEPINr E VET POLITIKE !?

  From: Alban Dega
  Date: July 25, 2017 at 12:47:46 PM EDT

  – Vjedhja mbi e nen tavoline e PDSH-se

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kam vetem nje pyetje logjike per shqiptaret kudo ne Bote:
  1 – A mund te krijoje nje qeveri Anti-Mafia kjo “Bande Gangsteresh”e “kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “, sipas “The Times” e “Independent”te Londres ne shkurt 1997 dhe “The New York Times” te 15 marsit 2008, epitete qe nuk i kane perdore as per Kim Jong Unin e Enver Hoxhen…, me Sali Berishen ne krye, qe e rrenoi te pakten 13 here, qe e zhberi e beri Gerdec e Otranto shtetin shqiptar, qe i plackiti dhe vodhi , genjeu e vrau ne 13 vjet Salikraci me shume shqiptare se ish- diktatura komuniste ne 46 vjet !?

  2 – A mund ti vihen melcite ne qafe per ti ruajtur ketyre ujqerve e kucedrave krimi e korrupsioni qe na bene gazi i Botes me kusarine e vrastarine e tyre perbindeshe me Kryeprokuhora me diploma te falsifikuara e kryegjyqtare qe shesin blejne drejtesi si te ishte prona e tyre !?

  3- A mund tu besohet kenges se Sirenave dhe vajtimeve te kukumjackave ala Monika Kryemadhi e Like Floriri, ala Lulezim Basha e Sali Berisha qe qajne e vajtojne per rreth 100 mije shqiptare qe kane marre rrugen e kurbetit ne 4 vjetet te qeverisjes Rama- Meta- Vasili…kur jo 100 mije por 1.6 milione shqiptare , gati gjysma e popullsise totale te Shqiperise u detyruan te emigronin ne 13 vjetet e qeverisjes Berisha per shkak te Kuotes, Zero, Cekut te Bardhe e Ligjit 24 te Sali Kadafit qe i ndante shqiptaret ne te nenes dhe ne te njerkes … !?

  4- A mund tu besohet ketyre kryebanditeve e kryemafiozeve qe me sundimin e tyre, me politiken e tyre antishqiptare e antipopullore ia bene Shqiperise ate qe nuka ia ka bere asnje pushtues i huaj qe nga Roma e Greqia e Lashte, qe nga Bizanti e zaptimi otoman, qe nga barbaria e copetimi serb e grek i trojeve shqiptare, qe nga pushtimi nazifashist e deri tek terroristet e Aleksander Rankovicit e Sllobodan Milloshevicit, Venizellosve e Zerves. Ia kane bere Shqiperise hyjnore nga bukuirite, perrallore nga pasurite, fantastike nga klima e hijeshia njerezore shqiptare ate qe as hordhite barbara te Cincizkhanit nuk do tia kishin bere ! Lanet!

  A mund te drejtoje qeveri antimafia kjo Mafia qehajai i se ciles Lulezim Basha vodhen me ze e me figure votat e votuesve te vet qe votuan 4- 5 here per kryetarin de jure te kryetarit de facto te PDSH-se Sali Berisha me 23 korrik 2017 dhe perjashtoi nga konkurimi e ndoshta edhe nga jeta Sokol Olldashin ne 2013- en !
  Cfare nuk ben Mafia !?
  A mund ti besohet qeverisja e nje shteti nje hajduti me cizme te 600 milione eurove te Autostrades se Kusarise se Kombit qe vodhen edhe familjen e shtepine e vet politike PDSH- ne, qe ua vodhi Sali Berisha me koburen e Azem Hajdarit mbi tavoline dhe ndihmen e Milloshevic Rajersonit nen tavoline ne janarin e vitit 1991 !?
  Mendoni pergjigjet e ketyre pyetjeve para se te ndiqni kete “Bande Gangsteresh” e “kete Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” ne theqafjen e cmendurine, ne panikun dhe lemerine nga Vetingu dhe Reforma ne Drejtesi qe do tua konfiskoje jo vetem pasurite e vjedhura por edhe lirine e abuzuar ne kurriz e ne dem te shqiptareve e shtetit shqiptar! Sipas burimeve teper konfidenciale kjo bande eshte duke u instruktuar nga operative te RIA-s, DIA-s… etj.
  Vigjilence!
  Syceltesi shqiptare kudo jeni !

  Reply to this comment
 5. ALBAN DEGA June 20, 18:39

  E DUAM SHQIPERINE SI AMERIKEN DEMOKRATIKE !

  – Zeri i Amerikes vetem zeri i se vertetes !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kur nje apo disa profesore jurisprudence flasin per Reforma kushtetuese, pa permendur e harruar me qellim kryereformen e te gjitha reformave, Reformen ne Drejtesi Vetingun , SPAK-un dhe Byrone Kombetare te Hetimit Made In USA… BE =, te votuar me unanimitet nga Kuvendi i Shqiperise se asnje Reforme e Ligj tjeter ne keto gati 30 vjet, ata mund te jene gjithcka përveç profesoreve te jurisprudences.
  Jurisprudencia eshte shkenca e ligjit dhe drejtesise .
  Ata jane vetem telalle dhe papagaj te rrenimtareve te SaLikekracise dhe minuesve te shtetit ligjor qe eshte zemra dhe shpirti i cdo shteti demokratik!
  Zeri i Amerikes nuk duhet te harroje shprehjen filozofike amerikane ;
  One step at the time !
  Ndryshe rrezohesh e rrezik thyen qafen .
  Perzgjedhja me qiri Vicidoli apo Cepani e frazave te shkeputura te cilitdo personi qofte edhe Akademiku apo Nobelisti nuk eshte informim i paanshem dhe nuk i sherben as demokracise shqiptare e as asaj amerikane, qe eshte frymezuesi, sponsori dhe gardiani kryesor jo vetem i Reformes jetike ne Drejtesi, por edhe i demokracise shqiptare e boterore ne teresi.
  Pa Reformen ne Drejtesi dhe shtetin ligjor ne Shqiperi cdo Reforme tjeter ne cilindo hallke te shtetit shqiptar ne cilendo qelize te shoqerise shqiptare eshte e deshtuar pa lindur akoma.
  Eshte zero me xhufke !
  Jam i pari dhe me sa kam lexuar ne krejt shtypin e kohes qe kam leshuar thirrjen “ Rama Ik!” vetem pak dite pas marreveshjes se tij okulte me Berishen per ndryshimet kushtetuese te 2008 dhe ne dy-tri raste te tjera si Gerdeci, permbytjet e Shkodres…
  Por jam krejt kunder saj sot pasi ai i beri thirrje, iu pergjerua, ra ne gjunje si “Romeo para Xhuljetes” …para opozites shqiptare per te hartuar Reformen Zgjedhore qe e harron me ose padashje Prof. Kume.
  I ofroi edhe Karta Bianke dhe Veto asaj per ta hartuar ate dhe ata jo vetem e kthyen Altarin e demokracise ne skena gladiatoresh, cizmesh, vezesh, boje te zeze e deri grushtash, por edhe e vetbraktisen Kuvendin ate dhe vetedogjen me vullnetin dhe vetdije e plote te tyre mandatet e besimit te popullit te vet qe i votoi per ne Kuvend dhe jo per ta kthyer krejt Shqiperine ne arene gladiatoresh dhe molotovesh te “ Perandorise se Djallit” Putanin, Beogradit dhe Athines dhe per thika te reja mbas shpine jo vetem te Atdheut te tyre te vogel, por edhe kunder Kosoves e shqiptareve si komb ne teresi !
  Edi Rama eshte emeruar, votuar dhe mandatuar nga populli dhe Kuvendi i Shqiperise te qeverise Shqiperine.
  Edi Rama nuk ka tager te qeverise opoziten.
  Nese Edi Rama do ta kishte detyruar opoziten te braktise Kuvendin dhe te djege mandatet atehere shumica e shqiptareve dhe mbare Bota Demokratike me nenen e saj, ate amerikane ne krye, do ta kishin percjelle ate tek autokratet.
  Ta akuzosh Edi Ramen si diktator dhe sistemin politik shqiptar si monokraci sepse nje grusht lideresh te vetinkriminuar deri ne gryke me zerin e figuren e tyre para syve te shqiptareve dhe nderkombetareve me krime te shkalles se Hages si ai i Remzi Hoxhes, shkelja e embargos se naftes dhe armeve ndaj Milloshevicit e deri kanibaleve te Ruandes, te 97-es, te Grushtit fashist paramilitar serb te 14 shtatorit, te Gerdecit, te Otrantos, te 21 janarit 2011 … i ka kapluar paniku, terbimi, ankthi i ndeshkimit ligjor nga Reforma ne Drejtesi, Vetingu, SPAK-u dhe BKH-ja eshte ti sherbesh dhe besh protektorin e SaLikekracise qe e kthyen pandeshkueshmerine ne sistem e menyre sundimi te krimit, vrasjeve seriale, korrupsionit, plackitjes dhe hajnise me cizme.
  Aq me teper kur Edi Rama me zerin e figuren e tij deklaroi para shqiptareve dhe nderkombetareve qe “SPAK-u dhe Byroja Kombetare e Hetimit te filloje se pari me mua”, cka nuk e ka bere asnje politikan tjeter shqiptar deri sot .
  Do ishte varrosja perfundimtare e shtetit ligjor, e demokracise e per pasoje e krejt shtetit shqiptar, duke krijuar nje shembull te keq edhe per Kosoven e me gjere.
  Ndaj Zeri i Amerikes duhet te jete gjithnje zeri i “ Ores mitike” te shqiptareve SHBA-se dhe Washingtonit e askujt tjeter, i asnje partie e asnje individi te vecante kushdo qofte ai !
  Duhet te jete Zeri i se Vertetes !

  Reply to this comment
 6. Pse kaq Vulgar gazetari ?!! June 20, 19:14

  Perpara sa te thuash Rama, duhet te thuash Kryeministri !
  ” Iprene rrugen Rames” – eshte shume vulgare eshte gjuhe e rruges, nje Gazete nuk mund te lejoj nje etik kaq te ulet per Kryemistrin ! Rama Rama ?!!!!
  Ku eshte etika dhe gjuha profesoniale ?!!!

  Reply to this comment
 7. servet June 21, 08:57

  Ky eshte shteti i te drejtes qe ka krijuar Rama.ç’don populli ben partia dhe ç’don partia ben populli.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim